Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
daruaa
Posty: 14
Rejestracja: 4 sie 2012, o 15:00

Re: Podręczniki

Post autor: daruaa »

Czy posiada ktoś z Was odpowiedzi do działu procesy utleniania i redukcji (dział 14) z książki Maturalnie, że zdasz ?
Awatar użytkownika
ADP
Posty: 124
Rejestracja: 8 maja 2011, o 07:36

Re: Podręczniki

Post autor: ADP »

Tescka pisze:Miałaś? Korzystałaś?
Tak i na tle innych podrecznikow tj. zamkoru i operonu wypada calkiem niezle i najbardziej pasuje do Twojego opisu.
A z innych propozycji to cegiełka Danikiewicza do chemi org,tyle ze na 100% nie spelnia kryterium zwiezlosci

Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Podręczniki

Post autor: Ósemka8 »

Ma ktoś z chemii zbiór: Powtórka przed maturą, Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro ? Zostało już mało czasu do matury, a zrobiłabym sbie jeszcze jakiś zbiór przed maturą.
Krzysieq
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2013, o 12:32

Re: Podręczniki

Post autor: Krzysieq »

Ja piszę maturę nową 2015 ale chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat ZamKoru przerabiał ktoś chemię tego wydawnictwa i czy Pazdro żeczywiście jest zbyt szczegółowy jak na maturę i nieprzystępny ?
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Nuttie
Posty: 30
Rejestracja: 4 paź 2012, o 17:39

Re: Podręczniki

Post autor: Nuttie »

ZamKoru nie posiadam, jednak o Pazdro mogę się już wypowiedzieć. Czy nieprzystępny? Osobiście uważam, że jest tam dużo materiału teorytycznego i wiele doświadczeń, przez co może nam faktycznie zejść trochę czasu na czytaniu. To nic. Podręcznik czyta się bardzo przyjemnie i jeżeli tylko ktoś rzeczywiście tę chemię lubi, powinien być zadowolony. Momentami mam wrażanie, że takie wszechobecne rozgadywanie się mogłoby być nieco ukrócone, ale i tak cenię sobie ten podręcznik. Dobrze rozpracowana jest organiczna i pierwiastki poszczególnych bloków. Z nieorganicznej jakoś wybitnie nie korzystałam. Bardzo podoba mi się seria podręczników z Rożaka i najczęściej zaglądam właśnie do niej, ale w razie wątpliwości sprawdzam Pazdro. Nie wiem tylko jak spełnia wymogi matury 2015, o której mówisz.
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Podręczniki

Post autor: fructosum »

Pazdro jest na pewno dobry, żeby wyrobić sobie pewne podstawy, bo większość zadań jest tam do ogarnięcia na luzie, przynajmniej u mnie tak było, jeśli uważałam na lekcjach. Potem dopiero zabierałam się za inne zbiory, ale generalnie nie wiem czy Pazdro jest bardzo pomocny do matury. Podstawy można sobie wyrobić, ale wg mnie nie wystarczy, żeby zdać bardzo dobrze maturę.
erbe
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 09:20

Re: Podręczniki

Post autor: erbe »

Z zamkoru miałem książke w której znajdował się wyłącznie materiał rozszerzony i osobiście jej nie polecam. Zawiera szczątkowe informacje, czasem niepotrzebne, brak odpowiedzi do kontrolnych zadań, a przykładowe rozwiązania zadan odnoszą sie do tylko tych banalnych. Dodatkowo pisane po staremu i zamiast strzałek przy reakcji był znak =. Pazdro uczy przede wszystkim zadań rachunkowych, a takich na maturze coraz mniej. Jedynym gestem wydawnictwa w kierunku uczniów jest to, że nowe wydanie ma odpowiedzi do wszystkich zadań i nie trzeba ich kupować za nie wiadomo jakie pieniądze. Lepiej zaopatrzyć się w chemie organiczną tego wydawnictwa autorstwa Dankowskiego, bo warto.
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Podręczniki

Post autor: PIOz »

Polecam Pazdrę i Rożaka, według mnie niezastąpione.
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: Podręczniki

Post autor: kate2013 »

Mam taki dylemat dotyczący ksiazej szczególnie do matury z biologii, czy jest sens kupowac ok 10 zbiorow zadan tzn witek , zelazny , bukala, 5 czesci czarnockiego itd czy wgl dam rade to przerobic do maja? Moze lepiej jakies 2-3 zbiory i potem maturki? Prosze o rade szczegolnie ludzi ktorzy mature maja za soba i moga podzielic sie swoimi spostrzerzeniami

magali
Posty: 286
Rejestracja: 22 lis 2012, o 21:13

Re: Podręczniki

Post autor: magali »

Plecam pazdro,witka do powtórek szybkich i abc z chemii Ja uważam,że te 4 zbiory w zupełności wystarczą
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: Podręczniki

Post autor: aretse »

kate2013 pisze:Mam taki dylemat dotyczący ksiazej szczególnie do matury z biologii, czy jest sens kupowac ok 10 zbiorow zadan tzn witek , zelazny , bukala, 5 czesci czarnockiego itd czy wgl dam rade to przerobic do maja? Moze lepiej jakies 2-3 zbiory i potem maturki? Prosze o rade szczegolnie ludzi ktorzy mature maja za soba i moga podzielic sie swoimi spostrzerzeniami

Według mnie przerobienie dokładnie Bukaly gwarantuje dobry wynik.
Ja korzystalam tylko z fizjo roślin i cytologii komórki (oba bardzo świetne ) . Wiedza bardzo fajnie poukładana w tabeleczki, wykresiki, schematy. Chyba wystarczy. Gdyby były jakieś wątpliwości w kwietniu można przerobić jakiś zbiórek(rownorzednie z maturami)który całościowo obejmuje materiał z biologii, i wystarczy.
Moim zdaniem ciężko przerobić milion zbiorów i jeszcze je na końcu powtórzyć( ale to tylko moja opinia)

Jeszcze do zbiorów można poczytać fajne vademecum( np Pylki) w kwietniu czy na początku maja i powinno być okej

Awatar użytkownika
Calvin
Posty: 70
Rejestracja: 2 mar 2013, o 15:56

Re: Podręczniki

Post autor: Calvin »

Mam takie pytanie?Ma ktoś z was nowego paazdre pt:"fundamenty"?Ostatnio przeglądając go nie mogłem nigdzie nic znależć o liczbach kwantowych, czy to możliwe , że zostałe całkowicie pominięte?
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Podręczniki

Post autor: karchola »

A w sprawie zbiorów i podręczników z chemii. Szukam czegoś co pomoże mi ogarnąć prawidłowy tok rozwiązywania zadań. Mam trenera z pwn, operon, park edukacja nowa matura chemia, abc, witowskiego, przerobiłam 2 czesci Rożaka, nową erę ale wciąż jakoś od dupy strony zabieram się do robienia niektórych zadań
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości