skierowania na badania lekarskie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wooster
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2012, o 20:31

skierowania na badania lekarskie

Post autor: wooster »

Witam,
Jako że nie będę mógł osobiście zajmować się procesem rekrutacji, gdyż wyjeżdżam w wakacje do pracy, już teraz muszę skompletować dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji na kilka uniwersytetów. Największy problem mam z badaniami lekarskimi, bo muszę zrobić je już teraz, a wyjeżdżam niedługo, a jeżdżenie we wszystkie miejsca byłoby trudne do zrealizowania. Potrzebne mi są skierowania na badania. Wiem, że u lekarzy medycyny pracy honorowane są też wydrukowane skany skierowań (np. z Białegostoku wysyłają skan skierowania na badania lekarskie), dlatego mam do Was pytanie. Czy ktoś już ma i byłby chętny zrobić skan takiego skierowania i wysłać mi go? Jak nie całość, to chociaż pieczątki z podpisami. Jestem nawet skłonny za takie skany zapłacić (nawet samych pieczątek z podpisami). Chodzi mi o stomatologię i lekarski.
Pozdrawiam
JoannaS
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 23:07

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: JoannaS »

Z tego co wiem, skierowanie z pieczątkami jest potrzebne jedynie po to, żeby nie płacić za wizytę. Możesz wydrukować takie skierowanie bez podpisów i pieczątek uczelni i stanąć normalnie w kolejce do lekarza medycyny pracy, dać mu ten wydruk i będzie wiedział, jakie badania Ci zrobić, a że nie ma pieczątek, to mu zapłacisz. Koleżanka dzwoniła do UMEDu i podobno tak można właśnie zrobić.
BTW, mam ten sam problem D
stomax
Posty: 8
Rejestracja: 2 lip 2013, o 18:53

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: stomax »

Mi wystarczyło samo skierowanie ściągnięte ze strony UMEDu, bez pieczątki. Zapłaciłem lekarzowi 40zl plus badania laboratoryjne i po sprawie:)
JoannaS
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 23:07

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: JoannaS »

Czekajcie, to jakie dokładnie trzeba badania na stomę zrobić ? bo na skierowaniu jest napisane, że okulistyczne ja się już gubię w tym wszystkim
stomax
Posty: 8
Rejestracja: 2 lip 2013, o 18:53

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: stomax »

Tak, ale lekarz chciał jeszcze badania krwi.
JoannaS
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 23:07

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: JoannaS »

Aha, czyli zwykły lekarz medycyny pracy zbada ten wzrok i do tego jeszcze badanie krwi, tak ? to znaczy, przynieść mu, czy zrobić niezależnie ? Przepraszam, że tyle pytam, ale już chciałabym wszystko dokładnie wiedzieć, bo mieszkam dość daleko od Łodzi
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: Lunette »

JoannaS pisze:Aha, czyli zwykły lekarz medycyny pracy zbada ten wzrok i do tego jeszcze badanie krwi, tak ? to znaczy, przynieść mu, czy zrobić niezależnie ? Przepraszam, że tyle pytam, ale już chciałabym wszystko dokładnie wiedzieć, bo mieszkam dość daleko od Łodzi
Idź do sprawdzonego lekarza medycyny pracy po prostu. U mnie w mieście są i tacy, którym daje się 50 zł, żeby dali skierowania na milion innych badań i na ich podstawie dopiero wystawia zaświadczenie, a są i tacy, którym daje się 50 zł, żeby zapytali Czy coś pani polega? i podpisali.
Jakie badania będziesz miała - to już zależy od lekarza właśnie. Ten, do którego ja chodzę czasami, po prostu wierzy na słowo.
JoannaS
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 23:07

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: JoannaS »

Dzięki, Lunette
postaram się załatwić to jakoś jutro, bo w środę chcę zawieźć dokumenty a nie wiecie jak to jest z wadą wzroku ? czy to jest przeciwwskazanie, czy jak ? patrzą na to mimo, że jest korekta tej wady ?
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: Lunette »

JoannaS pisze:Dzięki, Lunette
postaram się załatwić to jakoś jutro, bo w środę chcę zawieźć dokumenty a nie wiecie jak to jest z wadą wzroku ? czy to jest przeciwwskazanie, czy jak ? patrzą na to mimo, że jest korekta tej wady ?
I tu też zależy od lekarza. Gdy robiłam badania na prawko u mojego, sprawdzonego lekarza to wpisał mi, że nie mam wady wzroku, choć tak naprawdę to już od ponad 3 lat jestem pod opieką okulisty. Wada wzroku jest przeciwwskazaniem, ale raczej nie powinno to zarzutować na wynik przyjęcia na studia tak przynajmniej twierdzą w milionach innych wątków.

(JoannaS, a Ty też stomatologia tak w ogóle?)
JoannaS
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 23:07

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: JoannaS »

No właśnie czytałam dużo o tym i różne rzeczy ludzie mówią ale zamierzam zrobić to laserowo na 2 roku i po problemie, chyba że coś nie pyknie, to wtedy będzie problem jeszcze większy
taak, ja na stomę
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: Lunette »

JoannaS pisze:chyba że coś nie pyknie, to wtedy będzie problem jeszcze większy
Najwyżej będziesz plombować w ciemno
JoannaS
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 23:07

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: JoannaS »

No, jak szalony doktor i tak będę szalonym doktorem, a cóż to dopiero za adrenalinka iść do szalonego i ślepego dentysty
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: Lunette »

Jak mnie oni wszyscy wkurzają! Obdzwoniłam wszystkie te przychodnie, podane na stronie UMEDu, które mają siedzibę w centrum Łodzi i:
- połowa nie odbiera telefonu (nawet nie, że zajęte - po prostu nie odbiera)
- 1/3 - lekarz ma urlop
- kilka - a jakie to te badania trzeba? Nie, my okulisty nie posiadamy"
- 1 - proszę przyjść na czczo, pobierzemy krew, zrobimy badania (jasne, na czczo będę prowadzić samochód z miasta oddalonego o 250 km, świetnie)

Idę prywatnie, pierdzielę takie gierki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości