CMUJ Lekarski 2013/14

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
owca7
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2013, o 10:30

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: owca7 »

chyba już są zmienione nasze statusy na kontach erk. Czy ktoś kto wczesniej nie był zakwalifikowany juz jest ?:D bo nie wiem w jaki sposób na tej stronie ma się pojawić nowy próg Czy po prostu nowy próg będzie polegal na tym ze osoby ktore zostaly zakwalifikowane sie tylko o tym dowiedza
Awatar użytkownika
farfocl
Posty: 62
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 17:47

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: farfocl »

eż! 6 pod kreską na lek-dent i teraz wyniki za tydzień, czy w piątek?
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

farfocl pisze:eż! 6 pod kreską na lek-dent i teraz wyniki za tydzień, czy w piątek?
czyli jaki obecnie jest prog na lek-dent:))

LEK: Ostatni aktualnie zakwalifikowany kandydat do przyjęcia na pierwszy rok tych studiów znajduje się na 342 pozycji listy rankingowej.

edit: nastepna lista 17go
Awatar użytkownika
farfocl
Posty: 62
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 17:47

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: farfocl »

270 pktów, ostatni ze 114. miejsca idzie jak rok temu
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: york »

odnośnie usosa lepiej jeśli nie trzeba to na nim nie bazować, bo można się sporo najechać
per_pedes pisze:mimi11, opowiedz jesli mozesz co nieco o przedmiotach stomatologicznych na pierwszym roku:)) z czego sie uczyc:))
to może pokolei, wymienie takie moim zdaniem minimum z minimum, zawsze można więcej, ale pewnie będziecie woleli poświęcić czas na co innego, polecam też lekturę forum uczelnianego sporo info można z tamtą wyciągnąć:
anatomia: skawina + atlas( wg mnie dobry netter, sinelnikov sobottę polecam jak już się ogarnia anatomię) + atlas fotograficzny( imo mcminn najlepszy) + zdjęcia z katedry + testy
histologia: cichocki+ materiały ze strony katedry+ testy
materiałoznastwo: wykłady
angielski: podręcznik english in dentistry
informatyka: na I roku nic
historia medycyny: mój rocznik uczył się z materiałów ze strony katedry + wykłady, ale ponoć miał wyjść jakiś skrypt( jeśli wyszedł to pewnie będzie trzeba go ogarniać
filozofia: zależy od asystenta, ale jakieś materiały z internetu, chomika lub te które da wam asystent
pierwsza pomoc i pielęgniarstwo najnowsze wytyczne są dościągnięcia ze strony + wykłady
higiena jest książka, ale lepiej uczyć się ze streszczenia + testy
propedeutyka stomatologii owce stomatologiczne( takie notatki studenckie), jańczuk dla asystentek i higienistek( ja osobiście bym polecała bladowskiego asyste w stomatologii), złoty i czerwony majewski( wyrywki) + angielski podręcznik schellera basic guide to dental instruments( można ściągnąć z neta)
szkolenie bhp testy z magazynu uczelnianego
fakultet z filozofii książki od asystentów
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

farfocl pisze:270 pktów, ostatni ze 114. miejsca idzie jak rok temu
a Ty jestes 6 miejsc pod kreska, nie 6 pktow jesli 6 miejsc to na 99,99999999% widzimy sie na stomie:))
mimi11 pisze:odnośnie usosa lepiej jeśli nie trzeba to na nim nie bazować, bo można się sporo najechać
per_pedes pisze:mimi11, opowiedz jesli mozesz co nieco o przedmiotach stomatologicznych na pierwszym roku:)) z czego sie uczyc:))
to może pokolei, wymienie takie moim zdaniem minimum z minimum, zawsze można więcej, ale pewnie będziecie woleli poświęcić czas na co innego, polecam też lekturę forum uczelnianego sporo info można z tamtą wyciągnąć:
anatomia: skawina + atlas( wg mnie dobry netter, sinelnikov sobottę polecam jak już się ogarnia anatomię) + atlas fotograficzny( imo mcminn najlepszy) + zdjęcia z katedry + testy
histologia: cichocki+ materiały ze strony katedry+ testy
materiałoznastwo: wykłady
angielski: podręcznik english in dentistry
informatyka: na I roku nic
historia medycyny: mój rocznik uczył się z materiałów ze strony katedry + wykłady, ale ponoć miał wyjść jakiś skrypt( jeśli wyszedł to pewnie będzie trzeba go ogarniać
filozofia: zależy od asystenta, ale jakieś materiały z internetu, chomika lub te które da wam asystent
pierwsza pomoc i pielęgniarstwo najnowsze wytyczne są dościągnięcia ze strony + wykłady
higiena jest książka, ale lepiej uczyć się ze streszczenia + testy
propedeutyka stomatologii owce stomatologiczne( takie notatki studenckie), jańczuk dla asystentek i higienistek( ja osobiście bym polecała bladowskiego asyste w stomatologii), złoty i czerwony majewski( wyrywki) + angielski podręcznik schellera basic guide to dental instruments( można ściągnąć z neta)
szkolenie bhp testy z magazynu uczelnianego
fakultet z filozofii książki od asystentów

chodzi o kopernika.pl cos ostatnio podupadlo, nic konkretnego tam nie znalazlam, w dodatku na magazyn nie moge sie dostac:((

chodzilo mi o przedmioty stomatologiczne bo reszte mam zaliczona (oprocz pechowej histologii:)) ), ale pozwole sobie wtracic swoje zdanie na temat filozofii i fakultetow - tu zalezy wszystko od prowadzacego cwiczenia (ja akurat mialam farta i niewiele trzeba bylo robic:)) ), DZIEKI*
Awatar użytkownika
farfocl
Posty: 62
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 17:47

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: farfocl »

per_pedes pisze: a Ty jestes 6 miejsc pod kreska, nie 6 pktow jesli 6 miejsc to na 99,99999999% widzimy sie na stomie:))
per_pedes pisze:
farfocl pisze:270 pktów, ostatni ze 114. miejsca idzie jak rok temu
a Ty jestes 6 miejsc pod kreska, nie 6 pktow jesli 6 miejsc to na 99,99999999% widzimy sie na stomie:))
hai, 6 miejsc . mam nadzieję, że się nie mylisz ^^
a, właśnie - Ty nie składasz na lek?
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, o 19:09 przez farfocl, łącznie zmieniany 1 raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: randomlogin »

per_pedes pisze:chodzi o kopernika.pl cos ostatnio podupadlo, nic konkretnego tam nie znalazlam, w dodatku na magazyn nie moge sie dostac:((
Forum podupadlo przez samych studentow - wszyscy sie na FB wynosza. Zreszta zamkniecie czesci forum i weryfikacja dostepu do niej tez czesc ruchu zredukowala, bo niektorym (mi na przyklad ) sie nie chcialo wtedy tym zajmowac.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

farfocl pisze:
per_pedes pisze: a Ty jestes 6 miejsc pod kreska, nie 6 pktow jesli 6 miejsc to na 99,99999999% widzimy sie na stomie:))
per_pedes pisze:
farfocl pisze:270 pktów, ostatni ze 114. miejsca idzie jak rok temu
a Ty jestes 6 miejsc pod kreska, nie 6 pktow jesli 6 miejsc to na 99,99999999% widzimy sie na stomie:))
hai, 6 miejsc . mam nadzieję, że się nie mylisz ^^
a, właśnie - Ty nie składasz na lek?
przeciez na lek obecny prog to 278 pktow, nie wiem co musialoby sie wydarzyc zeby mi sie udalo dostac:/ wróże ze spadnie do 276, max do 275. ( wiec zostaje stoma.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

randomlogin pisze:
per_pedes pisze:chodzi o kopernika.pl cos ostatnio podupadlo, nic konkretnego tam nie znalazlam, w dodatku na magazyn nie moge sie dostac:((
Forum podupadlo przez samych studentow - wszyscy sie na FB wynosza. Zreszta zamkniecie czesci forum i weryfikacja dostepu do niej tez czesc ruchu zredukowala, bo niektorym (mi na przyklad ) sie nie chcialo wtedy tym zajmowac.
tez mi sie tak wydajeP niestety ja nie mam fb i miec nie bede::)) :
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: york »

dokładnie obecny I rok stomy w ogóle nic na kopernika nie robił, tylko fb, wg mnie szkoda, dobrze, że choć starsze roczniki gromadziły info i da się od nich zgrać wiele gb materiałów
w sumie mi się podoba pomysł zamknięcia części forum, a nie jest dużym problemem, żeby starosta przekazał do moderatora nicki osób, którym należy je udostępnić
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Pani_M »

Malutko spadlo no niestety mogę sie pozegnac ze stoma w Krk (

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: randomlogin »

mimi11, nie no, ja tez jestem ogolnie zwolennikiem zamkniecia czesci forum - ale zgrzyty zwiazane z poczatkiem tego rozwiazania zgraly sie w czasie z i tak sporym przechylem szali na rzecz FB, i dodatkowo sie do tego dolozyly. Tak IMO tylko, w sumie statystyk forum wtedy nie sledzilem, a innych powodow tez jest mnostwo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości