Rekrutacja 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Madzik94
Posty: 17
Rejestracja: 3 lip 2013, o 21:03

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Madzik94 »

Stąd że na większości uczelni skierowanie na badania dostaję się własnie dopiero przy składaniu dokumentów.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: york »

nowyanty pisze:Jeżeli jest napisane, że wymagają od razu rekrutacji, to skąd pomysł, że można donieść później"?
Swoją drogą to widać jednak różnicę klas między Wum, czy Cmuj a takim Lublinem, czy Białym. W największych ośrodkach nie zawracają głowy takimi pierdołami jak lekarz, czy dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej.
na cmuj dopiero w II semestrze dostaniesz skierowanie na wszystkie badania i można bezpłatnie to wykonać
milkiwayka
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2013, o 21:41

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: milkiwayka »

nowyanty pisze:Jeżeli jest napisane, że wymagają od razu rekrutacji, to skąd pomysł, że można donieść później"?
Swoją drogą to widać jednak różnicę klas między Wum, czy Cmuj a takim Lublinem, czy Białym. W największych ośrodkach nie zawracają głowy takimi pierdołami jak lekarz, czy dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej.
lol. tak to skomentuje. Studiowałam na wumie a teraz na umb. Większego bałaganu i braku organizacji jak na wumie chyba na żadnej uczelni nie ma.
milkiwayka
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2013, o 21:41

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: milkiwayka »

śmieszą mnie takie opinie zawsze. ludzie nie postudiowali a już mówią o różnicy klas :]
no skoro na cm uj przyjmują ludzi z olimpiadą ekologiczną to wiele więcej mówi od Twojego toku rozumowania :]
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: rysieńka »

milkiwayka pisze:śmieszą mnie takie opinie zawsze. ludzie nie postudiowali a już mówią o różnicy klas :]
no skoro na cm uj przyjmują ludzi z olimpiadą ekologiczną to wiele więcej mówi od Twojego toku rozumowania :]
Bo ludzie zawsze lubią czuć się wyżej Osobiście mam szanse jedynie na za dupie i jakoś strasznie dużego problemu z tym nie mam. Prawda jest taka, że każda uczelnia ma swojego plusy i minusy, więc każdy znajdzie jakiś powód do pochwały lub do skargi.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Ósemka8 »

Odbierał ktoś już może dokumenty z Katowic i udzieli mi jakichś wskazówek?
jangrzelec
Posty: 33
Rejestracja: 1 lip 2013, o 09:20

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: jangrzelec »

siemano.
podczas składania dokumentów wymagane jest dostarczenie oświadczenia o braku przeciwskazań do podjęcia studiów. chodzi pewnie o pkt. ECTS. czy ktoś się orientuje czy w Bydgoszczy oni podtykają to poprostu pod nos do podpisania, czy gdzieś mam szukać tego w internecie drukować i dać im wypełniony konkretny druk?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Izuzet »

jangrzelec, o braku przeciwskazań to jest od lekarza medycyny pracy.

Ósemka8, przychodzisz do komisji, mówisz, że chcesz wybrać papierki, piszesz rezygnację ze studiów, oddają Ci Twoje papierki i takim sposobem ŚUM żegna na zawsze ]
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: marcin93 »

Czy w Lublinie jest chociaż cień szansy na to, że zgodzą się na dostarczenie odpisu świadectwa maturalnego w przypadku gdy jest ono złożone w innym mieście? Oczywiście w jakimś terminie dowiózłbym i oryginał. Dzwonił ktoś/pisał do nich w tej sprawie?
nowyanty
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2013, o 19:53

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: nowyanty »

milkiwayka pisze:
nowyanty pisze:Jeżeli jest napisane, że wymagają od razu rekrutacji, to skąd pomysł, że można donieść później"?
Swoją drogą to widać jednak różnicę klas między Wum, czy Cmuj a takim Lublinem, czy Białym. W największych ośrodkach nie zawracają głowy takimi pierdołami jak lekarz, czy dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej.
lol. tak to skomentuje. Studiowałam na wumie a teraz na umb. Większego bałaganu i braku organizacji jak na wumie chyba na żadnej uczelni nie ma.
Zauważ, że mówiłem o procesie rekrutacji a nie studiowania. Dla mnie jako kandydata, który nie był pewien gdzie się dostanie, kłopotliwe i kosztowne było wyrabianie 4 zaświadczeń od lekarza dla każdej z uczelni. Na Wum nawet oryginałów nie żądają, a na takie umb i owszem, co w praktyce uniemożliwia studia na innej uczelni, gdyby coś mi się odwidziało i chciałbym studiować np. w Pozku. Na Wumie czegoś takiego nie ma, bo daję ksero i mam nadal wolną rękę.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Ósemka8 »

Izuzet pisze: Ósemka8, przychodzisz do komisji, mówisz, że chcesz wybrać papierki, piszesz rezygnację ze studiów, oddają Ci Twoje papierki i takim sposobem ŚUM żegna na zawsze ]
o nie, teraz mi się smutno zrobiło
Awatar użytkownika
Samael69
Posty: 45
Rejestracja: 29 cze 2013, o 22:14

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Samael69 »

misiek_w94 pisze:Czy w Lublinie jest chociaż cień szansy na to, że zgodzą się na dostarczenie odpisu świadectwa maturalnego w przypadku gdy jest ono złożone w innym mieście? Oczywiście w jakimś terminie dowiózłbym i oryginał. Dzwonił ktoś/pisał do nich w tej sprawie?
Również dołączam się do pytania, jestem w tej samej sytuacji i chciał bym wiedzieć czy jest możliwość złożenia odpisu po to tylko żeby mnie z list nie usunęli, a za parę dni dowieść oryginał, który mam obecnie w innej uczelni. Jak nie to trzeba dzwonić i pytać
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: chaosik »

nowyanty pisze:Na Wum nawet oryginałów nie żądają, a na takie umb i owszem, co w praktyce uniemożliwia studia na innej uczelni, gdyby coś mi się odwidziało i chciałbym studiować np. w Pozku. Na Wumie czegoś takiego nie ma, bo daję ksero i mam nadal wolną rękę.
To raczej świadczy źle o WUMie, bo sprawia, że ludzie składają papiery, a później ich nie wycofują jak rezygnują i przez to zajmują miejsca, a później są tzw studentami widmo", którzy są na listach, a na zajęciach ani razu się nie pojawili.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości