ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: szluwka »

zobaczylibyście sobie w.zdr.publicznego w Bytomiu, to dopiero mnie to częściowo zwisa, jednak nie da się ukryć, że tak samo jak przyjemnie jest siedzieć na czystym i nowoczesnym dworcu, a nie na obskurnym i rozwalającym się, tak po prostu przyjemnie jest mieć zajęcia np. w odnowionym bud. dla dietetyki na rokitnicy od razu inaczej się człowiek czuje, gdy za oknem obrzydliwie szaro, a we wnętrzu miło, jasno i te pe
michal_p2
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:05

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: michal_p2 »

Piotreklek pisze:brudu i porażki to przesada
Nie narzekają, nie o to chodzi.
Chodzi o to że mamy 21 wiek i w porównaniu do innych uczelni w Polsce Zabrze ma budynki w stanie tragicznym bo wszystko inwestowane jest w Katowice.

Jedyny plus Zabrza to rzeczywiscie fajny klimat jako że uczelnia jest w lesie :]

A jak można nazwać akademik na Rokicie jak nie jednym wielkim syfem? Mieszkałem tam rok i takie mam zdanie na ten temat. Być może subiektywne, ale wolno mi
terrible_justyna pisze:sygilaria, nie pamiętam niestety
Piotreklek, zdaję sobie z tego sprawę, ale trochę mnie wkurza jak ktoś, który nawet nie obejrzał kampusu wyraża swoje zdanie że to syf i porażka wyższego szkolnictwa.

btw idziecie na te studia dla pieknych budynków czy dla wykształcenia?
Izuzet pisze: Mnie też denerwuje, jak ktoś, kto o uczelni pojęcia bladego nie ma, bo gościł na niej słownie: godzinę, mówi, że to porażka wyższego szkolnictwa. Ogarnijcie się ludzie.

Koleżanko, studiowałem na tym kampusie ponad rok jak Ty byłaś w 1 klasie liceum wiec doskonale wiem o czym mówie. Swoich opowieści nie wziąłem z oglądania zdjęc na goglach tylko z tego co tam widziałem osobiście.

Oczywiście, że dla wykształcenia, ale wazne jest to w jakich warunkach przychodzi Ci sie uczyć. Szczegolnie jeśli ktoś jest np na studiach niestacjonarnych i płaci za to grube pieniądze.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, o 23:00 przez michal_p2, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

mrsdavis, o co by nie chodziło, to jakby mówić, że profesor jest bezużyteczny, bo ma niewyprasowaną koszulę.
Jeżeli ktoś miałby szczyptę honoru, w ogóle by tu nie aplikował.
Może inaczej, jakby miał honor, to by nie napierdzielał, że mu tak źle bo ściany takie a nie inne, tylko z pokorą poczekał na inną uczelnię, skoro na tej nie chce studiować. Bo ja jakiś tam swój honor mam, a aplikowałam i studiuję ]



I tak, zgodzę się, że zawsze jest fajniej w nowoczesnym, ciepłym i przytulnym wnętrzu i uczyć się, i nawet się nudzić, ale niestety jest jak jest, nie poradzimy chwilowo.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, o 22:49 przez Izuzet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mrsdavis »

michal_p2, ale sęk w tym, że na siłę tutaj nikt nikogo nie ciągnie.

Izuzet, chodzi mi o to, że albo się narzeka, albo się aplikuje.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: karchola »

Nie nie, ja doskonale zdaje sobie sprawę jak sprawa się ma, tylko szukam logicznego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Nie od dziś wiadomo, punkt widzenia zależy od siedzenia. Póki nie ma alternatywy wszystko jest ok

A polak i narzeka i aplikuje
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

mrsdavis, no to miałam na myśli ] Bo się trochę nie zrozumieliśmy chyba ]

Nikt nikogo tutaj nie ciągnielt= święte słowa, mrsdavis, ma rację. Jak się nie podoba, to albo zaciskać zęby i studiować, albo marudzić i się wynosić. A nie jojczyć.


Ja nie mam porównania, bo to moja pierwsza uczelnia. I cóż, może i mogło być lepiej, ale w sumie nie jest tak źle. Porażką edukacyjną bym tego nie nazwała. Niektóre przedmioty może pomyłką. Ale suma summarum przyjadę w październiku z uśmiechem do naszego paskudnego, obdrapanego, śmierdzącego, brudnego i na dodatek peerelowskiego Zabrza zasypanego morzem kolorowych liści.
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: szluwka »

chociaż też prawda, od 30 prawie nic się tam nie zmieniło.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Ósemka8 »

Popieram Was, ogólnie zawsze staram się znaleźć pozytywne strony danej szkoły, czy uczelni, bo wiem, że zwykłe narzekanie nie ma sensu. Składałam papiery do trzech miast, ale długo właśnie wahałam się nad Katowicami. W końcu wybrałam inne miasto, ale nie rozumiem tej zawiści w stosunku do ŚUMu Wiadomo, że jak ktoś pójdzie tam z nastawieniem, że jest okropnie to będzie tylko szukał potwierdzenia.
Aith
Posty: 300
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:20

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Aith »

Jedni narzekają, że paskudnie, inni daliby się pokroić, żeby ich przyjęli, co za świat.

Ale może dzięki temu ludzie porezygnują i takie debile jak ja z 165 pkt wskoczą i będą sikać endorfinami, że się dostali. Ja tam bym nie narzekała a cieszyła się jak dziecko. Oby było mi to dane
Awatar użytkownika
wajdka
Posty: 41
Rejestracja: 10 lip 2012, o 07:39

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: wajdka »

Ale dlaczego wszyscy zrozumieli, że stare kamienice=załosny poziom nauczania?

Po prostu dla osoby przyjeżdżającej tam po raz pierwszy jest to no, smutny wygląd, że nie wiem, uczelnia być może nie dostaję wystarczająco dużo pieniędzy, żeby chociażby wstawić plastikowe okna? Ja widziałam już kilka uniwersytetów medycznych w Polsce, ale dzisiejszy widok był najbardziej no po prostu przykry, bo tam wygląda rodzinny Śląsk. Wygląd, NIE POZIOM NAUKI.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

szska pisze:ŚUM to porażka, jeśli możesz iść gdzieś indziej to nawet się nie zastanawiaj Salus aegroti.
Ja będę próbować uciec do Bydzi, bo nie będę chyba w stanie przeżyć najbliższych 6 lat w tym czymś co jak dla mnie jest zupełnym zaprzeczeniem szkolnictwa wyższego. Syf, odpadający tynk i spróchniałe okna. i to w budynku głównym. Już się boje jak jest w Rokitnicy. Aż zdjęcia zrobiłam, bo nikt mi nie chce wierzyć. Poza tym stałam w kolejce 2h i nagle wszystko ruszyło i wypuszczali ludzi po 5 minutach i podpisaniu kilku papierków. co tam się wcześniej działo nie wiem, ale pewnie panie z dziekanatu miały długą przerwę na kawę.

Oto dlaczego obdrapane ściany = żenada edukacyjna.
Awatar użytkownika
parabajbajbaj
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:46

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: parabajbajbaj »

Żałosna dyskusja. Ktoś chce sobie ponarzekać to niech ponarzeka, przecież ma do tego prawo i w dodatku tak naprawdę stwierdza fakty. Priorytetem jest dla wszystkich na pewno dostanie się na medycynę, a drugorzędna sprawą takie atuty jak choćby wygląd uczelni. dlatego dla mnie głupotą jest gadka, że taka osoba, która hejtuje stan w jakim utrzymana jest uczelnia nie powinna tam aplikować. W Polsce wszystko wkurwia i ponarzekać czasem trzeba.
Awatar użytkownika
Iwill
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2012, o 15:29

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Iwill »

Aith pisze: takie debile jak ja z 165 pkt
Nie sądze, by czyjś wynik o wysokości 165 pkt czy niższy, oznaczał że ktoś jest debilem. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości