Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Shavena
Posty: 112
Rejestracja: 27 sie 2009, o 09:21

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Shavena »

Nie, to była moja ostatnia poprawa, więc zostaję na informatyce

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

Hej. a ja mam takie pytanie. Mam kampanie wrzesniowa i tak o na wszelki wypadek zlorzylam na inny kierunek. Jezeli teraz zlorze na ten kierunek dok i bede je trzymac do 8 wrzesnia to zaplace za ten kierunek? Bo jest napisane, ze bd poproszona o podpisanie jakiejs umowy i sie boje. Bo np za rok jak ok pojdzie chce isc na lek.



Bardzo proszę o odpowiedź, bo jutro jak coś muszę zanieść dokumenty. Cz jeżeli teraz złożę na dietetykę dokuementy i wybiorę je przed październikiem, to czy będę musiała znowu za tą dietetykę też płacić?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, o 18:40 przez _włóczykij, łącznie zmieniany 1 raz.
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: babicz9 »

adele pisze:Hej. a ja mam takie pytanie. Mam kampanie wrzesniowa i tak o na wszelki wypadek zlorzylam na inny kierunek. Jezeli teraz zlorze na ten kierunek dok i bede je trzymac do 8 wrzesnia to zaplace za ten kierunek? Bo jest napisane, ze bd poproszona o podpisanie jakiejs umowy i sie boje. Bo np za rok jak ok pojdzie chce isc na lek.

Z tego co wyczytalem to chyba i tak zaplacisz i to za caly rok bo juz masz wykorzystane te ectsy za poprzedni rok, wiec na leku zaplacisz za rok
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

No na leku to wiem ze za rok, ale czy mh ubedzie tych pkt jezeli zapisze sie na dietetyke i we wrzesniu jeszcze zrezygnuje czyli przed pazdz.

Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: iglo »

Więc tak pisałem do ŚUM za ile pkt ECTS bd musiał zapłacić jeśli ropoczałem I kierunek w roku akademickim 2011/2012, ale zostałem przyjęty przed 1 października 2011. Oto jaką otryzmałem odpowiedź:

w odpowiedzi na Pana zapytanie przesłane drogą elektroniczną poniżej przesyłam fragment komunikatu Pani prof. dr. hab Barbary Kudryckiej Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który został zamieszczony 5 lipca 2013 r. na stronie.

Nie wiem czy coś to do końca wyjaśnia
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

adele pisze:Bardzo proszę o odpowiedź, bo jutro jak coś muszę zanieść dokumenty. Cz jeżeli teraz złożę na dietetykę dokuementy i wybiorę je przed październikiem, to czy będę musiała znowu za tą dietetykę też płacić?
adele pisze:Hej. a ja mam takie pytanie. Mam kampanie wrzesniowa i tak o na wszelki wypadek zlorzylam na inny kierunek. Jezeli teraz zlorze na ten kierunek dok i bede je trzymac do 8 wrzesnia to zaplace za ten kierunek? Bo jest napisane, ze bd poproszona o podpisanie jakiejs umowy i sie boje. Bo np za rok jak ok pojdzie chce isc na lek.



Bardzo proszę o odpowiedź, bo jutro jak coś muszę zanieść dokumenty. Cz jeżeli teraz złożę na dietetykę dokuementy i wybiorę je przed październikiem, to czy będę musiała znowu za tą dietetykę też płacić?
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: avis »

ADELE za bardzo kombinujesz, jak chcesz poprawić maturę to weź dziekankę na tym kierunku co teraz jesteś.
Jezeli teraz zlorze na ten kierunek dok i bede je trzymac do 8 wrzesnia to zaplace za ten kierunek? Bo jest napisane, ze bd poproszona o podpisanie jakiejs umowy i sie boje. Bo np za rok jak ok pojdzie chce isc na lek.
jeżeli zrezygnujesz z tego kierunku na którym jesteś i pójdziesz na dietetykę to będziesz musiała płacić za ostatni rok diety.

rozumiem że zamierzasz trzymać papiery do 8.09. na wypadek gdyby Ci się nie powiodło na poprawce wrześniowej, teoretycznie dietetyka byłaby twoim 2 kierunkiem i musiała byś płacić na początku 2 roku gdyby średnia za 1 rok nie pozwalała na stypendium rektora ( ale to w wypadku ciągnięcia 2 kierunków na raz) ale nie wiem co by było gdybyś zrezygnowała z jednego na rzecz drugiego, wiem że na sumie było tak że trzeba byłoby mieć jasną sytuacje w momencie składania dokumentów ( trzeba było definitywnie zrezygnować z jednego kierunku) To info z przed 1,5 miesiąca nie wiem co teraz twierdzą bo oni cały czas zmieniają zdanie.
Nie wiem też jak się sprawy mają na uczelni na którą aplikujesz musisz się dokładnie zapytać w dziekanacie albo dziale rekrutacji. I musisz sprecyzować z którego rezygnujesz czy z 1 w wypadku niezaliczenia sesji poprawkowej na rzecz dietetyki

czy odwrotnie rezygnacji dietetyki jak byś zaliczyła sesje.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

Chodzi mi, czy jezeli teraz zlorze na diet i nawet nie zaczne jej studiowac w pazdz tylko kontynuowalabym 2 rok to czy zuzyja mi sie pukty i powiedzmy gdybym poszla na med za rok to musialabym placis za rok albo 1,5 roku studiow, poniewaz studiowalabym dwa lata piel ale nie podeszlabym do sesji letniej np. Chodzi mi gl o ta dietetyke czy pomimo rezygnacji z tego kierunku przed pazdz musialabym placic. Byloby to dosc dziwne tymbardziej, ze wiekszosć osob sklada np na farme i lek i trzyma papiery np ma farmie dopoki nie dostanie sie na lek. A chodzi mi dokladnie o UJ

Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: paaula »

czyli jak podejmę teraz jakiekolwiek studia to będę musiała potem płacić za semestr medycyny bo jednak nikt nie będzie respektowal tych 30 dodatkowych ectsow?

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

Nie wiadomo wlasnie. Wiecie co moj kierunek ma 1 roku ma 25 ectow jak to mozliwe?

Awatar użytkownika
christina90
Posty: 94
Rejestracja: 16 lip 2012, o 17:50

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: christina90 »

Z listu Kurdyckiej:
"Zgodnie z przepisami ustawy w celu uzyskania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia student jest obowiązany uzyskać co najmniej 180 punktów ECTS, studiów drugiego stopnia - co najmniej 90 punktów ECTS, jednolitych studiów magisterskich - co najmniej 300 punktów ECTS w systemie studiów pięcioletnich oraz 360 punktów ECTS w systemie studiów sześcioletnich. Liczba punktów ECTS określona w programie kształcenia z uwzględnieniem powyższej reguły stanowi bezpłatną pulę dla każdego studenta, do której doliczyć należy do 30 dodatkowych punktów ECTS – które student może wykorzystać m.in. na dodatkowej specjalności lub na zmienionym kierunku studiów."

Moim zdaniem z tej wypowiedzi wynika, że jednak te 30 ECTS jest i można je wykorzystać na zmianę kierunku.
Łupaszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2013, o 22:06

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Łupaszka »

Mam pytanie w związku z tym, chodzi o konkretną sytuację.
Sorry, jeśli już coś takiego było, ale czytać 30 stron to mnie trochę przerasta
W tym roku zdawałem maturę, zaczynam studia na WUMie na ratownictwie medycznym, papiery złożone. Planuję poprawiać maturę za rok. Jeśli powiedzmy poprawię dość dobrze i dostanę się na fizjoterapię to jak sprawa wygląda? Muszę płacić? Ile? Z tego co zrozumiałem mogę być na I semestrze za darmo chodzić na II semestr tyle tylko że nie przystąpię do sesji letniej i wtedy nie będę płacił za zmianę kierunkudobrze ogarniam ?
Dzięki jeśli komuś się chciało odpowiedzieć
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Ana09 »

1 semestr jest za darmo, a czy jak bedziesz chodzil w drugim to nie wiem jak jest z oplatami, ale jesli nie przystapisz do sesji l to chyba jest tak jak mowisz. A co do oplat na KAZDEJ uczelni ects kosztuje roznie. Np. w lodzi cala histologia kosztuje jakos 3,5 tys. Na pewno 1 ects na lekarskich w lodzi kosztuje 500 zl (dzwonilam) a jak jest na fozjoterapii nie wiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości