Matura z biologii i chemii po mat-geo

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Liopop
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2013, o 21:22

Re: Matura z biologii i chemii po mat-geo

Post autor: Liopop »

travis pisze:to jak dla ciebie matura z geografii to ogrom to może lepiej olej tą biolę ,bo to kilka razy tyle
No nie wiem, czy kilka razy tyle:) Jak zobaczyłem u koleżanki vademecum z geografii to się za głowę złapałem. Vademecum z biologii to cienka książka w porównaniu do geografii.
Ale nie ukrywam, jest czego się uczyć D
edinson95
Posty: 30
Rejestracja: 7 lip 2013, o 22:49

Re: Matura z biologii i chemii po mat-geo

Post autor: edinson95 »

Nie wiem, travis jest po prostu negatywnie nastawiony do mojego pomysłu. Albo to jakiś zakompleksiony biol-chem, który śmieje się ze słabej mat-geo.

Matura z geografii ma na prawdę ogromną objętość i jest tam wiele zadań. Mogą Cię spytać o uzdrowisko, czy w Argentynie są złoża miedzi, typem jakiego wulkanu jest Fudżi lub musisz dopasować piramidy ludności do krajów. Jakby nie patrzeć, do nauki geografii służą też roczniki statystyczne. Polecam jakiś przejrzeć. I w mojej szkole od kilku lat wyniki matur z R geografii są słabsze zarówno od R biologii jak i chemii. Nie uważam jednak, że biologia jest łatwiejsza.
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Matura z biologii i chemii po mat-geo

Post autor: fructosum »

W przyszłym roku na medycznym w Łodzi w rekrutacji będą brane dwa przedmioty spośród matematyki, chemii, biologii, fizyki, więc jeśli dobrze ogarniasz matematykę, to najlepiej jako drugi przedmiot wybierz sobie chemię lub fizykę, bo biologia bywa nieprzewidywalna. Chyba że bardziej interesuje cię Wrocław to wtedy już chyba wyboru nie masz.
edinson95
Posty: 30
Rejestracja: 7 lip 2013, o 22:49

Re: Matura z biologii i chemii po mat-geo

Post autor: edinson95 »

Mam pytanie. W sprzedaży (poza antykwariatami i innymi źródłami ze starymi książkami) nie ma już tego brązowego zbioru Pazdry, jest tylko nowy (niebieski).

Czy on jest również dobry, czy dużo się różni i ogólnie który kupić?
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Matura z biologii i chemii po mat-geo

Post autor: Anezka »

Myślę, że tak. Ja posiadam niebieski, ale wydanie przedpotopowe i jest okej, chociaż szczerze powiedziawszy nie pracowałam z nim z byt dużo na podstawie, być może w tym roku
Awatar użytkownika
Calvin
Posty: 70
Rejestracja: 2 mar 2013, o 15:56

Re: Matura z biologii i chemii po mat-geo

Post autor: Calvin »

edinson95, ten niebieski jest lepszy bo zawiera odpowiedzi do wszystkich zadań. A brązowy tylko do wybranych.
Awatar użytkownika
Convallaria majalis
Posty: 107
Rejestracja: 27 cze 2013, o 12:59

[Link] Matura z biologii i chemii po mat-geo

Post autor: Convallaria majalis »

Calvin pisze:ten niebieski jest lepszy bo zawiera odpowiedzi do wszystkich zadań.
dzięki za uświadomienie

edinson95, oczywiście, że dasz radę! Nie słuchaj życzliwych", którzy nie wiadomo czemu, chcą Cię odwieść od tego pomysłu, tylko rób swoje. W wakacje zacznij sobie gromadzić podręczniki, zbiory i inne niezbędniki (te linki mogą się okazać pomocne: z-czego-mo-na-nauczy-si-do-matury-z-bio ... t37899.htm), rozplanuj sobie naukę i możesz zaczynać, tylko nie narzucaj sobie od razu zabójczego tempa, żeby Ci się nie odechciało do maja. Od września postaw na przedmioty maturalne, lepiej nie mieć dobrego świadectwa a dobrze zdaną maturę niz na odwrót i pluć sobie w brodę. Trzymam kciuki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości