Biologia na UAM

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Biologia na UAM

Post autor: anusia1994 »

Kto z Was wybiera się na 100 % na UAM na biologię na 1 rok?
Są tu jakies osoby, które by powiedziały coś jak wyglądają studia biologiczne w Poznaniu?
Blueberry351
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2013, o 10:07

Re: Biologia na UAM

Post autor: Blueberry351 »

Ja bardzo możliwe, ze sie wybieram bo sie dostałam, ale zobaczymy jak bedzie z innymi kierunkami na których mi bardziej zależało

anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Biologia na UAM

Post autor: anusia1994 »

Blueberry351 pisze:Ja bardzo możliwe, ze sie wybieram bo sie dostałam, ale zobaczymy jak bedzie z innymi kierunkami na których mi bardziej zależało


To tez nie jest mój wymarzony kierunek ale nie dostałam się na lekarski

Blueberry351
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2013, o 10:07

Re: Biologia na UAM

Post autor: Blueberry351 »

No a ja na weterynarie a planujesz poprawiac mature i jeszcze raz za rok probowac? Ja bede jeszcze czekac, moze cos sie pozmienia do konca wakacji, ale papiery zloze na ta biologie
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Biologia na UAM

Post autor: anusia1994 »

Będę poprawiać za rok A przynajmniej teraz mam takie plany. pomimo tego , że uwielbiam biologię to jednak o dobrą prace po biologii jest cięzko:)
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Biologia na UAM

Post autor: anusia1994 »

Czy ktoś z Was wie jakie ksiazki są wymagane na 1 rok studiów biologii na UAM?
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Biologia na UAM

Post autor: wojtak »

Podłączam się do pytania. Dużo w necie szukałem i nic nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
pseudepidalea
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2013, o 19:38

Re: Biologia na UAM

Post autor: pseudepidalea »

Witam serdecznie,

jestem po 1 roku biologii na UAMie. Jeśli chodzi o książki, to o ile nic się nie zmieniło (mój rocznik jest pierwszym po cudownej reformie), na pierwszy semestr polecam (właściwie obowiązkowo) Zoologię prof. Błaszaka (Wasz przyszły wykładowca) - wszystkie tomy o bezkręgowcach. Radzę szybko załatwić sprawę z biblioteką, bo ilość podręczników jest ograniczona, a rozchodzą się dosłownie jak ciepłe bułeczki
Poza tym do bezkręgowców możecie poszukać Grabdy (ale raczej jako uzupełnienie, w Błaszaku jest naprawdę wszystko, co potrzebne na kolosy i późniejszy egzamin).

Zoologia (Systematyka i filogeneza zwierząt) jest dzielona na część bezkręgowce i kręgowce. Do kręgowców w sumie nie wiem, co mogłabym polecić, ale podobno niedługo wychodzi nowy tom Błaszaka, właśnie na ten temat. Poza tym prowadzący na pierwszych zajęciach podają zakres materiału i potrzebne książki, więc nie ma się co martwić na zapas

Kolejny przedmiot, jaki mieliśmy w 1 sem., to anatomia roślin i zwierząt (głównie nastawcie się na histologię) - podręcznik Sawickiego na zwierzęta, na rośliny chyba korzystaliśmy głównie z morfologii Szweykowskich i jakiegoś atlasu - dowiecie się na ćwiczeniach

Matma ze statysytką - ja osobiście nie miałam żadnego podr., nie wiem, czego będą wymagać u Was, ogólnie najpierw mieliśmy typową matmę (całki, całeczki. ] ), później zajęcia przy komputerach z programem Statistica (aż 5 zajęć!)

Fizykochemiczne podstawy życia - laboratoria z chemii na Collegium Chemicum, podręcznika żadnego nie polecę, bo nie mam pojęcia, jaki jest napisany dość przystępnie. Ja korzystałam raczej z wiedzy z LO i materiałów internetowych. Według mnie jedne z najmniej przyjemnych zajęć (głównie z winy prowadzących, w porównaniu do biologów chemicy są. dość. specyficzni )

Mam nadzieję, że pomogłam, w razie wątpliwości chętnie odpowiem na więcej pytań

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia od października!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości