Punkty ECTS

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Punkty ECTS

Post autor: randomlogin »

Osoby ktore dostaly sie do 30.09.2012 nie musza placic za te studia, na ktore sie wlssnie wtedy dostaly. Czyli jesli rekrutowalo sie wtedy na DRUGI kierunek, to jest on bezplatny. Jesli rekrutowalo sie na PIERWSZY to jest on oczywiscie tez bezplatny, ale zuzywa darmowe ECTS - wiec iscie na DRUGI kierunek w biezacym roku jesli pierwszy zaczelo sie w 2012/13 (lub 2011/12 jesli juz przy tym jestesmy) jak najbardziej wiaze sie z oplatami za zuzyte ECTSy. I dziekanat moze teraz twierdzic co tylko chce - przypomna sobie o pieniadzach, jak ministerstwo przestanie placic za studia na tym ostatnim roku, jak sie punkty skoncza. Akurat to jest bardzo jednoznacznie opisane na stronie ministerstwa.

maarta1234
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 20:34

Re: Punkty ECTS

Post autor: maarta1234 »

mam pytanie ide w tym roku po raz pierwszy na studia- na farmacje, ale chce poprawiac mature i probowac dostać się na lekarski. Jak wygląda moja sytuacja odnośnie punktów ECTS? Czy gdybym studiowała jeden semestr nie podchodząc do sesji, odjęto by mi punkty?
Awatar użytkownika
muszenka
Posty: 60
Rejestracja: 16 lip 2013, o 11:51

Re: Punkty ECTS

Post autor: muszenka »

Nie, punkty się zużywają za zaliczenie przedmiotu. Więc możesz spokojnie iść na semestr, jednak zastanów się, czy jest sens zajmować komuś miejsce na farmacji?
nigdy2
Posty: 60
Rejestracja: 26 maja 2013, o 09:13

Re: Punkty ECTS

Post autor: nigdy2 »

to jest najgorsze rozwiązanie jakie może być.jak już się decydujesz się na jakiś kierunek,to na zawsze
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Punkty ECTS

Post autor: randomlogin »

maarta1234, teoretycznie jest tak jak pisze muszenka, ale coraz wiecej uczelni ma wlasne zdanie na ten temat, i uznaje punkty za zuzyte awansem, na poczatku semestru. Oczywiscie nie tak ma to dzialac - ale to po twojej stronie lezy wywalczenie swoich praw, a wierz mi, z takimi miejscami walczy sie trudno, wiec lepiej dowiedziec sie wczesniej co na ten temat uwaza uczelnia, na ktora sie wybierasz i ewentualnie uniknac kopania sie z koniem.
No i faktycznie zastanow sie czy ma to sens, jakikolwiek, chocby najmniejszy. Dla ciebie samej - nie to, ze zajmujesz miejsce czy cos, no kurde zycie, pod warunkiem, ze to tobie jakkolwiek pomoze - bo jesli planujesz poprawiac mature, to duzo wieksza szansa, ze zaszkodzi.
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Punkty ECTS

Post autor: BiałaNoc »

randomolgin, masz na myśli, że jak zaczęło się pierwszy kierunek przed 30.09.2012 i wykorzystało się bezpłatne powiedzmy 30 pkty, to że po rezygnacji, rekrutując się teraz, na lekarski powiedzmy, muszę za nie płacić?

Mnie się wydawało, że płaci się ponad normę za pkty np jeśli wykorzystaleś 31, to za 1 ects, ale na tym drugim kierunku

Pardon. Już wiem :3

Wie ktoś ile kosztuje ECTS we Wro?
Awatar użytkownika
muszenka
Posty: 60
Rejestracja: 16 lip 2013, o 11:51

Re: Punkty ECTS

Post autor: muszenka »

Zależy od kierunku.
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Punkty ECTS

Post autor: BiałaNoc »

muszenka pisze:Zależy od kierunku.
Racja. Chodzi mi o lek
Awatar użytkownika
muszenka
Posty: 60
Rejestracja: 16 lip 2013, o 11:51

Re: Punkty ECTS

Post autor: muszenka »

530 zł za 1 pkt (dane z 2012 r.).
Awatar użytkownika
emenems
Posty: 81
Rejestracja: 30 paź 2007, o 18:13

Re: Punkty ECTS

Post autor: emenems »

Napisałem do Dziekanatu WLK ŚUM z pytaniem czy jak mam rok studiów za sobąlt12/13 to ile zapłace za lekarski. Odpisano mi, że zapłacę za pierwszy rok WTF
Przecież mam jeszcze dużo ECTS.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Punkty ECTS

Post autor: randomlogin »

No i to jest wlasnie dowod na to, ze uczelnie kompletnie nie wiedza co robia. Wez im daj linka do tej Kudryckowego listu, moze nie wiem, podkresl wlasciwy fragment?
Stosownie do przekazywanego już uprzednio uczelniom stanowiska Ministerstwa, w przypadku ewentualnych opłat związanych ze zmianą kierunku studiów, student zobowiązany jest do ich wniesienia dopiero po wykorzystaniu całego limitu punktów ECTS, którym dysponuje."

No i licz na umiejetnosc czytania ze zrozumieniem. A z tym jest ciezko.
Awatar użytkownika
emenems
Posty: 81
Rejestracja: 30 paź 2007, o 18:13

Re: Punkty ECTS

Post autor: emenems »

Dzięki radomlogin. Ręce i nogi opadają. To jest taka niekompetencja że powinni mieć szkolenia jak się robi taki bigos. Żeby było jasne takie dyrdymały napisała mi Kierownik Dziekanatu WLK.
Lepiej:
"(.) stanowi bezpłatną pulę dla każdego studenta, do której doliczyć należy do 30 dodatkowych punktów ECTS – które student może wykorzystać m.in. na dodatkowej specjalności lub na zmienionym kierunku studiów."
Czyli osobom takim jak ja zabraknie tylko 30 pkt. tak czy nie
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Punkty ECTS

Post autor: randomlogin »

A, o to chodzilo. Myslalem, ze o to, ze masz placic na poczatku a nie na koncu - bo podkresliles to pierwszym roku. Tak, 30 punktow ECTS jest damowe - ale powszechnie wiadomo, ze SUM uwaza inaczej, i u nich nie jest (bo ktos wzial i faktycznie przeczytal, ale Ustawe, a nie interpretacje ministerstwa - a to ono koniec koncow za to wszystko placi) wiec to moze byc dluzsza walka, i druga strona tez bedzie miala jakiestam madre i bardziej zrodlowe, bo pochodzace bezposrednio z tresci ustawy, argumenty. Takze brace yourself.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości