CMUJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Limonkaa
Posty: 123
Rejestracja: 27 cze 2011, o 15:25

CMUJ

Post autor: Limonkaa »

Witam Aktualnie jestem studentką ŚUM, ale pragnę się przenieść właśnie na pielęgniarstwo na CMUJ. Stąd moje pytanie jak wykładowcy podchodzą do przepisywania przedmiotów z innej uczelni?
Genelanie jakie macie wrażenia studiując na tej a nie innej uczelni? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje
Kasiula93
Posty: 59
Rejestracja: 31 maja 2012, o 13:49

Re: CMUJ

Post autor: Kasiula93 »

Cześć,
czy jest tu ktoś kto studiuje farmację bądź fizjoterapię i mógłby mi udzielić pomocy a dokładnie odpowiedzieć na parę pytań?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: CMUJ

Post autor: york »

wykładowcy bardzo chętnie przepisują przedmioty( oprócz wf ), ważne, żeby liczba ects była podobna
kaaam
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2011, o 18:57

Re: CMUJ

Post autor: kaaam »

Hej, mam pytanie. jestem po pierwszym roku lekarskiego. Chciałabym się przenieść do krakowa. Czy jak dostanę się z rekruacji to przyjmą mnie od razu na drugi rok? Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale chodzi o studia niestacjonarne.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Limonkaa
Posty: 123
Rejestracja: 27 cze 2011, o 15:25

Re: CMUJ

Post autor: Limonkaa »

Właśnie szkoda, że wf-u nie. ale trudno. A jak wygląda wf na CM?
Na ŚUM-ie to jest katastrofa, tylko aerobik do strawienia )
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: CMUJ

Post autor: Glukoza »

Zależy z kim się ma, ja miałam przez dwa semestry aerobik lub czasami siłownię. Zajęcia były całkiem spoko, tylko są daleko od centrum, co jest ich głównym minusem można też zapisać się na sekcje lub basen i wtedy nie chodzi się na normalne zajęcia.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: CMUJ

Post autor: york »

km pisze:Hej, mam pytanie. jestem po pierwszym roku lekarskiego. Chciałabym się przenieść do krakowa. Czy jak dostanę się z rekruacji to przyjmą mnie od razu na drugi rok? Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale chodzi o studia niestacjonarne.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
wg mnie nie powinno być jakiegokolwiek problemu, tym bardziej, że chodzi o studia niestacjonarne, tylko zajmij się tym odpowiednio wcześniej
wf wg mnie to masakryczna strata czasu, pasuje on tylko osobom mieszkającym na prokocimiu, ale można w centrum zapisać się na sekcje dla biegaczy( troszke późno bo w pon od 20-21:30) lub basen, ktory sporo osob wybrało, w pierwszym semestrze można 2 wf odrobić idą na zawody rowerowe, a w 2 jest możliwość dorobienia 4 obecności kibicując na zawodach, jak masz fajnego wfiste to pozwoli ci odrabiac, w ten sposob zakonczyłam swoj wf pierwszy tydzien po wielkanocy, ogolnie musisz zdobyc 12 obecnosci, jak to zrobisz to twoja sprawa, na wiekszosci sekcji typu kosz nie sprawdzaja obecnosci chodzisz jak masz ochote
evans
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:29

Re: CMUJ

Post autor: evans »

hej
czy jest już wiadome jakie przedmioty będą wymagane na lekarski, CMUJ w roku 2013/2014?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: CMUJ

Post autor: york »

nie czekać cierpliwie, ale przypuszczam, że bez zmian
orsay
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2012, o 08:45

Re: CMUJ

Post autor: orsay »

Hej

Od tego roku zaczynam studiować pielęgniarsto na UJ, więc poszukuję chętnych do wynajmu pokoju, bądź jeżeli by ktoś chciał to fajnie byłoby razem poszukać (znalazłam też dwie fajne oferty blisko kampusu UJ). Chętnych proszę o kontakt na PW
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: CMUJ

Post autor: Eustachiusz »

Co do kampusu: może mi ktoś szybko powiedzieć, czy te wszystkie wydziały są w miarę blisko siebie, czy trzeba się tłuc tramwajami z trzema przesiadkami po calym mieście? Jeśli ktokolwiek może pomóc, to błagam szybko bo się zastanawiam czy wybrać Lublin czy Kraków i muszę na jutro wiedzieć.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: CMUJ

Post autor: york »

na leku/ stomatologii są w miarę w 1 miejscu, tylko pediatria na prokocimiu, czasem do rydygiera, tramwaje jeżdzą jakby co sprawnie i z każdego miejsca da się spoko dojechać, mieszkanko w centrum to można na nogach chodzić
w lublinie jest to ponoć porozrzucane
________

Re: CMUJ

Post autor: ________ »

Zajęcia w Lbn wcale nie są porozrzucane )
Większość zajęć na pierwszym roku jest na chodzkowie (Czechów) - wszystko jest w jednej części miasta. Dwa skrajne budynki (collegium medicum i collegium pharmaceuticum) dzieli 20 minut bardzo długiego, powolnego spaceru. ) Jak pogoda dopisywała to wogóle nie jezdziło się MPK. Niedawno w wątkach dotyczących pierwszego roku na UM Lub dodawałam dokładnie na jakich ulicach są zajęcia. Dziekanat wprawdzie jest przy Ogrodzie Saskim, (kawałek od akademików, i miejsc zajęć) ale tam rzadko się chodzi.
Jak mam być szczera to Kraków to naprawde ładne miasto, ale Lublin też ma swój urok.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości