Dzikie zwierzęta "pod znakiem zapytania"

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Dzikie zwierzęta "pod znakiem zapytania"

Post autor: fantazja »

Bardzo interesuje się dzikimi zwierzętami, zwłaszcza rodziną kotów i antylopami. Ale, czy kiedykolwiek będe mogła zajmować się któraś z tych grup zwierząt? Tak naprawde w Polsce na wydziuałach biologiinie uczy się o dzikich zwierzętach", specjalizacje można zrobić tylkoze zwierząt występujacych w Polsce". Co mam zrobić? Proszę o rade.
fantazja.
BrudneSkarpetki

Re: Dzikie zwierzęta "pod znakiem zapytania"

Post autor: BrudneSkarpetki »

mam dokladnie ten sam dylemat. bo kocham zwierzeta i chciala bym sie zajmowac ale no wlasnie ale. jaki kierunek studiow? weterynaria zoologia zootechnologia? po weterynarii patrzac jakie sa specjalizacje to bede mogla tylko leczyc chomiki psy koty krowy ew ptaki egzotyczne moze by bylo a jednak nie bo mnie fascynuja dzikie zwierzeta. a praca w zoo no jedynie chyba jako wolontariusz bo ile tam ludzi przyjmuja do pracy. w sumie wolontariat nie jest zly. ale nie na dlugo bo trzeba z czegos sie utrzymac. najbardziej chciala bym pracowac w rezerwacie. tylko takim gdzie sie ma bliski kontakt ze zwierzetami. szczytem marzen dla mnie to lion park. takie polaczenie zoo z safarii. obdarza sie tam lwy duza porcja milosci. maja duze zaufanie do swoich opiekunow czesto tez wlasnie one biora uczial w filmach i reklamach (moze ogladalas w ostatnia niedziele na dwojce czy jedynce dokument o jedym z opiekunow tych lwow)

a wracajac do temtu to chyba ksztalcac sie tu mamy male szanse. napewno trzeba byc zdetermonowanym szukac na zagranicznych serwisach i nie wiem pytac w ambasadach? w zoo?
ostatnio tez wymyslilam ze mozna by pojechac na wolontariat do afryki i tam np popytac o mozliwosciach pracy w rezerwacie tylko znowu pojawia sie ale. to dosc kosztowna rzecz bo np w lion park tydzien takiego pobytu posztyje ok 700 funtow. przez ten czas opiekujesz sie malymi lwiatkami itd. no a po drugie nadal zostaje kwestia wyksztalcenia bo chyba kogos zupelnie zielonego nie przyjmia ani zwyklego pasjonata ani kogos pkto ma specjalizacje powiedzmy od malych domowych zwierzat.

takze dolaczam sie do pytania.
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: Dzikie zwierzęta "pod znakiem zapytania"

Post autor: fantazja »

Dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieje, że obie kiedyś zrealizujemy swoje marzenia.
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Dzikie zwierzęta "pod znakiem zapytania"

Post autor: DK »

Jeśli szukacie jakiejś interesującej alternatywy dla polskiej zoologi i weterynarii to polecam poszukać za granicą. Ja sama przygotowuję się do zdawania na zagraniczną uczelnie i musze przyznać, że tamtejsze kierunki wydają się być dużo bardziej interesujące, szczególnie jeśli chodzi o zajęcia praktyczne.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Dzikie zwierzęta "pod znakiem zapytania"

Post autor: MUSOPHAGA »

fantazja pisze:specjalizacje można zrobić tylkoze zwierząt występujacych w Polsce".
a dowiadywałaś się jak to jest naprawdę?
ja skończyłam biologię i nadal pogłębiam swoją wiedzę z dość egzotycznego ptaszka jakim jest turak fioletowy(Musophaga violacea). nawet moja praca mgr była dość nietypowa, dotyczyła księgi rodowodowej tego ptaka.
a specjalizację robiłam z biologii środowiskowej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości