Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

W ogóle dla mnie to bezsensu dla mnie, że takie przedmioty jak historia, wok/wos etc nie odchodzą w trzeciej klasie, a nie zostaje fizyka czy geografia. To w końcu też jakieś przedmioty, które mogą się na maturze przydać.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Jannx »

komu nie odchodzą temu nie odchodzą w wielu szkołach odpadają. Chociaż nie w mojej . mnie po 1. klasie odpadło TI i wok, po 2. łacina, PP i PO. Reszta zostaje, chociaż w małym wymiarze godzin. Np. taka historia 1h/tyg. Geografie chyba też godzinę, a fizyki chyba nawet 2 choć jestem na podstawie
laso
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2013, o 11:24

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: laso »

Co sądzicie o notatkach Persila? Ktoś z nich korzysta?
Awatar użytkownika
Convallaria majalis
Posty: 107
Rejestracja: 27 cze 2013, o 12:59

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Convallaria majalis »

jannx pisze:Np. taka historia 1h/tyg.
to Ci dobrze, mi zostają dwie w tygodniu. Do tej pory miałam dwie w pierwszym semestrze, jedną w drugim a w klasie maturalnej razy dwa w obu półroczach
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Anezka »

jannx pisze:komu nie odchodzą temu nie odchodzą w wielu szkołach odpadają. Chociaż nie w mojej . mnie po 1. klasie odpadło TI i wok, po 2. łacina, PP i PO. Reszta zostaje, chociaż w małym wymiarze godzin. Np. taka historia 1h/tyg. Geografie chyba też godzinę, a fizyki chyba nawet 2 choć jestem na podstawie
Moja szkoła (specjalnie zresztą poszłam 50km od domu pomimo tego, że miałam bliżej liceum) od lat prowadzi właśnie taki system, by w trzeciej klasie zostały przedmioty wiodące na profilu + te, które trzeba zdać na maturze. Czasem którejś klasie zostaje jakieś po, pp, ale bez przesady, na to nie traci się zbyt dużo energii. Fajna sprawa, chociaż pierwsze dwa lata są masakryczne, a już zwłaszcza druga klasa, kiedy każdy nauczyciel uważa, że jego przedmiot jest najważniejszy bo się kończy Wolalałam jednak przeboleć dwa lata z trzema godzinami niemieckiego w tygodniu (+ 3h angielskiego i 1 łaciny), którego nienawidziłam bo w gimnazjum miałam rosyjski i nie ukrywam, to był problem, niż potem w maturalnej klasie zajmować się pierdołami.
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

U mnie zostaje historia, będę miała wos i PP. Odpadło mi PO, wok + geografia i fizyka. TI już po pierwszej klasie nie miałam.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Jannx »

no ja mam 25 km do szkoły, pomimo że u siebie mam aż 3
może i ciężko miałem przez te 2 lata, ale chyba się opłaciło. szkoda że więcej nie odpadło, ale te 4-5 h niekoniecznie ważnych dla mnie przedmiotów moge przeboleć. Zastanawiam się czy nie wypisać by się z religii, gdyby były na ostatniej godzinie, tak żebym mógł szybciej wracać, bo dojazdy jednak nieco męczą.
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: kagata0418 »

Jak tak czytam o tej maturze 2015 to dostaje jakiegos desperackiego zastrzyku motywacji,zeby ta mature w 2014 koniecznie poprawic :dd
Wiecie co,roznie to jest po prostuu mnie z klasy ludzie zdawali na maturze nawet historie i geografie,wiec moze dobrze,ze te przedmioty sa.Inni mają problemy z językami obcymi a tez musza sie uczyc.Ja je uwielbiałam,ale odkąd pamiętam nienawidziłam historii,miałam tyle szczęścia,że w liceum miałam całkiem fajną babkę która nas nie przemęczała.Ale miałam psychola od WOS-u.od wos-u,czujecie to? Kazał uczyć się na pamięc podręcznika,jak skończyliśmy wos po pierwszym semestrze trzeciej klasy,to kupiliśmy picollo i ciastka i świętowalismy xd
laso właśnie,ostatnio zastanawiam się nad ich kupnem,wypowie się ktoś?
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

Ci co pisali starą maturę to po wejściu matury w 2015 chyba piszą ją na starych zasadach. W końcu mamy 5 lat na darmową poprawę. Tak mi się wydaje.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Jannx »

no ale przecież przez 5 lat nie będą robić 2-ch wersji matur. w 2015, dla naszego rocznika który będzie technikum kończył chyba mogą coś zrobić (a i tak nie wiadomo jak to będzie). Nie wiem czy możemy na więcej liczyć
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Anezka »

No właśnie ja też się zastanawiam jak to będzie. I w ogóle z rekrutacją. Jak będzie można zdawać tylko przedmioty na poziomie rozszerzonym, to co z wcześniejszymi rocznikami, którzy zdawali coś na podstawie i chcieliby się rekrutować?
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

Ale paczcie, jak jest rekrutacja na studia to tam jest stara matura, nowa matura, zagraniczna matura. Może dla nas też coś takiego zrobią. I to z poprawką to przecież technikum też musi mieć możliwość poprawy matury, a jak każą mu poprawiać na nowych zasadach, gdzie może być coś innego potrzebne, albo zmusi to go do ponownego innego przygotowywania się to było by trochę nie fair. Nie wiem jak oni to zrobią, aby i nam i im dogodzić.
Awatar użytkownika
_latte_
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:10

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: _latte_ »

Osobiście całą masę czasu w klasie maturalnej zmarnowałam na takie rzeczy jak historia itd., klęłam na czym świat stoi, ale z drugiej strony: to liceum OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, ludzie powinni wychodzić z wiedzą o świecie, a nie tylko o jednym - dwóch przedmiotach. Także odpuszczanie, odpuszczaniem. Ale ja lubię historię, WOS, polski, języki. Tylko gegry nie trawię.

Może ta nowa matura z biologii będzie fajniejsza niż obecna, bo kształtu obecnej i zabawy w traf w klucz chyba nikt nie jest wielkim fanem. Z chemii maturę lubię, tak jak i lubię Pazdro - kocham to uczucie, jak siedzę nad jakimś zadaniem i nagle dostaję olśnienia, jak to trzeba zrobić. Człowiek taki mądry i dowartościowany się czuje

Ja tam i za darmo mogę oddać prezentację, ale pewnie nikt z was nie będzie miał mojego tematu do wyboru.

Muszę sobie kupić jakiś nowy zbiór do chemii, tylko nie wiem co
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości