Która z tych książek jest dobra do matury z biologii?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
dreamer08
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 16:50

Która z tych książek jest dobra do matury z biologii?

Post autor: dreamer08 »

Witam,
Jestem po profilu humanistycznym. Planuję w następnym roku zdawać rozszerzenie z biologii i chemii. Miałam już książki z Operonu, jednak nie słyszałam o tym wydawnictwie zbyt pochlebnych opinii. Sama też się trochę na nim zawiodłam.

Biorę pod uwagę książki: Biologia Campbella oraz Biologia Villeego". Czy zakup którejkolwiek z nich to dobry pomysł do nadrabiania materiału? Chciałam zacząć już teraz w wakacje. Jeśli tak, to która z nich jest do tego najlepsza i przystępnie napisana? Wiadomo, 200 zł piechotą nie chodzi, a chciałabym zaopatrzyć się w coś, co naprawdę pomoże mi zdać dobrze i dostać się na wymarzony kierunek.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i pomoc! Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1 lip 2013, o 19:06 przez dreamer08, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

[Link] Która z tych książek jest doba do matury z biologii?

Post autor: moorisett »

dreamer08, obie te książki są świetne i rzeczywiście pomagają w zrozumieniu biologii, ale niestety żadna z nich nie może stanowić podstawy do nauki pod kątem matury - w niektórych rozdziałach nie ma informacji potrzebnych do matury (fakt - większości pierdół), ale przede wszystkim większość zagadnień jest omówionych dużo bardziej rozlegle niż poziom matury. Dobrze by było mieć podręcznik na poziomie LO, żeby być w stanie kontrolować jaki zakres materiału jest do ogarnięcia. Ale bardziej przychylałabym się w stronę Campbella.

post629096.htmllt dyskusja Ville vs. Campbell
Awatar użytkownika
tymoloftaleina
Posty: 35
Rejestracja: 13 lip 2013, o 14:51

Re: Która z tych książek jest dobra do matury z biologii?

Post autor: tymoloftaleina »

Villee to super książka, ale mało ma moim zdaniem wspólnego z maturą z biologii. Będąc 3 lata w klasie bio-chem-fiz i semestr na biotechnologii, do książki zajrzałam tylko raz. Jeśli byłaś na humanistycznym, polecałabym Ci jednak zabranie się za podręczniki do poziomu rozszerzonego (MAC albo Operon) i po każdym przerobionym temacie przerabiać jakieś typowo maturalne zadania do nich. Podręczniki wyjdą taniej niż te wielkie księgi i myślę, że więcej z nich wyniesiesz


Matura 2013
Biologia 82%
Chemia 92%

Październik- kierunek lekarski.

Maturalne książeczki szukają nowego domu!
du-o-ksi-ek-do-matury-bio-chem-fiz-vt51533.htm
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Która z tych książek jest dobra do matury z biologii?

Post autor: Malinka23 »

Pod maturę zdecydowanie podręczniki, Villee i Campbell zawierają zbyt dużo zbędnych działów i informacji, pod Olimpiadę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości