Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: iglo »

Gdzie mogę sprawdzić ile zużyłem już pkt ECTS ? Wiem, że jest system POL-on jednak nie ma do niego dostępu Mogę to sprawdzić w swoim dziekanacie?
paulisssia
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:05

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: paulisssia »

iglo pisze:Gdzie mogę sprawdzić ile zużyłem już pkt ECTS ? Wiem, że jest system POL-on jednak nie ma do niego dostępu Mogę to sprawdzić w swoim dziekanacie?
ja wczoraj też to liczyłam nie wiem czy korzystasz z USOS, wtedy sprawa jest ułatwiona bo każdy rozliczony rok ma podliczone punkty ECTS, jeżeli nie rozliczyło się jeszcze roku to można znaleźć ile każdy przedmiot ma takich punktów Ewentualnie w indeksie chyba wpisuje się też punkty albo dzwoń do dziekanatu :]
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

.tylko to zaklada, ze wpisane do USOSa sa faktycznie przedmioty zaliczone. To sobie mozna policzyc. Ale sprawa nie wszedzie jest tak oczywista - i niestety poki co innej drogi zeby to sprawdzic niz przez dziekanat nie znam, i chyba jej nie ma.
Herman
Posty: 17
Rejestracja: 3 lip 2013, o 12:15

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Herman »

iglo, a mogę zapytać na jakiej uczelni byłeś wcześniej ?
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: paaula »

mnie właśnie strasznie nurtuje to, czy ten jeden semestr faktycznie można przestudiować za darmo. Na stronie ministerstwa znalazłam:

"Poza ww. limitem punktów ECTS, student studiów stacjonarnych w uczelni publicznej ma prawo bez wnoszenia opłat do korzystania z zajęć na określonym poziomie studiów, za które może uzyskać dodatkowo nie więcej niż 30 punktów ECTS(.), Ww. punkty ECTS przeznaczone są do korzystania przez studentów z dodatkowych zajęć, nieobjętych programem studiów.

Czyli co? Nie dostaje tych 30 pkt dodatkowych ot tak, tylko wtedy kiedy chcę na coś dodatkowego na studiach uczeszczac?
Bo wtedy gdybym chciała zmienic studia musialabym nawet do jednej sesji nie podchodzic
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

I tak tez stoi w Ustawie. A teraz na tej samej stronie ministerstwa znajdz list Kudryckiej, swiezutki, sprzed dwoch tygodni, a wczesniej w aktualnosciach wypowiedz kogostam waznego typu podsekretarz stanu czy ktos taki (i jedno i drugie linkowane w tym watku zdaje sie, ale Google tez na pewno sobie poradzi) - ktorzy mowia jednoznacznie, ze 30 punktow na darmowy semestr tez mozna zuzyc.
A co na ten temat sadzi uczelnia, na ktora sie wybierasz, i czy bedziesz musiala o swoje walczyc czy nie - to oddzielna kwestia.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

Czy ja dobrze rozumiem?

Jeżeli skoncze 2 lata (albo 1,5 roku piel. ) to będę musiała już NA POCZĄTKU LEKARSKIEGO zapłacić za te 1,5 roku ? a myślałam, że pod koniec, po zużyciu pkt.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

Gdzie znalazlas ten fragment? Nie chce mi sie czytac calego, szybko przegladajac znalazlem Za ewentualną nadwyżkę student zapłaci po przekroczeniu limitu punktów bezpłatnych. co wskazywaloby jednak, ze na koncu (czyli tak jak ma byc).
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Madridistka »

Sprawdziłam ceny drugiego kierunku w Poznaniu, koszt identyczny jak za studia niestacjonarne.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

Ale dajesz mi linka do strony, ktorej tresc znam na pamiec. Poszukaj tego o czym pisalem. Pytalem tez telefonicznie - 30 punktow mozna zuzyc na zmiane kierunku. Przynajmniej poki im sie nie odmieni. No i jeszcze uczelnia musi o tym wiedziec, wzglednie dac sie przekonac.
michał99
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2013, o 22:03

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: michał99 »

Witam, mam do Was pytanie. Otóż 1 października 2011 rozpocząłem pierwszy kierunek studiów (nigdy wcześniej nie studiowałem). W sesji zimowej zaliczyłem 2 przedmioty. Wiedziałem że nie będę kontynuował nauki na tym kierunku studiów. Ok. kwietnia-maja zostałem skreślony z listy studentów. I semestru nie zaliczyłem. 1 października 2012 rozpocząłem kolejne studia które kontynuuje w chwili obecnej. Moje pytanie brzmi czy będę płacił za studia na które teraz uczęszczam?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

Na co najmniej jednym poziomie - nie powinienes, jednak czy nie bedziesz mial z tym problemow (prawdopodobnie rozwiazywalnych po twojej mysli, ale jednak problemow) nikt nie jest w stanie powiedziec.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: halidor »

nikt nie interpretuje tej ustawy jednoznacznie, kazdy mowi co innego, ja mysle ze uczelnie sie tym zainteresuja za 4lata dopiero
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości