Studia 2013/2014 ŚUM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Michal_93
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:56

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Michal_93 »

Bez przesady, medycyna, medycyną, ale nie dajmy się zwariować. Raz na jakiś czas trzeba sobie zrobić jakiś reset i pójść się pobawić. Wiem, że jest to możliwe bez problemu
Cube_21
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2013, o 17:10

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Cube_21 »

mrsdavis pisze:Co Was tak w tym Zabrzu odstrasza?
ja po prostu mam uczelnie na Ligocie pod nosem, a do Zabrza mega daleko / busem to do centrum Kato, a potem do Zabrza = z korkami około 2h, a na paliwo to zbankrutuje ) więc staram się nie słuchać opinii o Mordorze i kierować się ekonomią p
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: terrible_justyna »

Michal_93 pisze:Bez przesady, medycyna, medycyną, ale nie dajmy się zwariować. Raz na jakiś czas trzeba sobie zrobić jakiś reset i pójść się pobawić. Wiem, że jest to możliwe bez problemu
jak jest ładna pogoda to są imprezy na boisku, w akademiku średnio 1-2 imprezy tygodniowo plus domówki. jak się chce to się imprezuje, bo nie ma z tym większego problemu. ja, mieszkając w akademiku, co piątek ostro balowałam.
Awatar użytkownika
fitzpleasure
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2013, o 14:35

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: fitzpleasure »

terrible_justyna pisze:
Michal_93 pisze:Bez przesady, medycyna, medycyną, ale nie dajmy się zwariować. Raz na jakiś czas trzeba sobie zrobić jakiś reset i pójść się pobawić. Wiem, że jest to możliwe bez problemu
jak jest ładna pogoda to są imprezy na boisku, w akademiku średnio 1-2 imprezy tygodniowo plus domówki. jak się chce to się imprezuje, bo nie ma z tym większego problemu. ja, mieszkając w akademiku, co piątek ostro balowałam.
no ale jak ktoś się nie chcę zamykać tylko w środowisku studentów lekarskiego i lek-dentu to ciężko wyżyć w takim Zabrzu, więc pod tym względem Kato ma przewagę. biorąc pod uwagę to, że u części studentów medycyny na imprezach po egzaminach/większych kolosach jest tendencja do gadania tylko o nich to chyba bym zwariowała gdybym musiała tylko z nimi imprezować. więc to jest główną zaletą Katowic: możliwość ucieczki od studiów i całej ich atmosfery chociaż na parę godzin. to bardzo odświeżająca sprawa -)
Michal_93
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:56

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Michal_93 »

Właśnie o to mi chodzi, że ile można. Jak już mówiłem, czasem trzeba zrobić RESET. Wyjść do jakiegoś klubu, pobawić się, a w Zabrzu nie ma takiej możliwości
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Izuzet »

Nikt Wam nie każe siedzieć w Zabrzu cały czas przecież Komunikacja jest, poruszać się można
kolczatka
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2013, o 11:39

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: kolczatka »

hej, mam pytanie, jak jest z praktykami po 1 roku, czy trzeba je robić w miejscu zameldowania (tzn. powiat, województwo?), czy gdzie się chce? jeśli chciałabym na Śląsku to mogę, czy muszę u siebie?
michal_p2
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:05

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: michal_p2 »

kolczatka pisze:hej, mam pytanie, jak jest z praktykami po 1 roku, czy trzeba je robić w miejscu zameldowania (tzn. powiat, województwo?), czy gdzie się chce? jeśli chciałabym na Śląsku to mogę, czy muszę u siebie?
Jeśli chodzi o praktyki to Ty zanosisz dokumenty do szpitala w którym chcesz odbyć praktyki, podpisujesz je i zwracasz uczelni. Więc możesz je zrobic gdziekolwiek, gdzie Cie przyjmą.
nika101
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 11:20

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: nika101 »

michal_p2 naprawde? to mnie pocieszyles strasznie, bo slyszalam, ze przydzielaja zgodnie z zameldowaniem, a szpital w mojej okolicy. no nie nauczylabym sie wiele. To by byly raczej praktyki w odsylaniu ludzi do domu.
michal_p2
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:05

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: michal_p2 »

nika101 pisze:michal_p2 naprawde? to mnie pocieszyles strasznie, bo slyszalam, ze przydzielaja zgodnie z zameldowaniem, a szpital w mojej okolicy. no nie nauczylabym sie wiele. To by byly raczej praktyki w odsylaniu ludzi do domu.
No przynajmniej ja tak miałem praktyki na rat-med w Zabrzu. Więc pewnie tutaj jest podobnie.

Dostawało się papiery od uczelni, które trzeba było zanieść w miejsce praktyk. Oni podpisywali i oddawali studentowi. Student oddawał do dziekanatu, dziekanat podpisywał i już sam odsyłał do pracodawcy".
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: terrible_justyna »

jest dokładnie tak, jak mówi michal_p2.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: halidor »

co tu myslec o praktykach jak jeszcze nawet na studiach sie nie jest
michal_p2
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:05

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: michal_p2 »

halidor u mnie jednym z ważnejszych kryteriów wyboru uczelni był właśnie plan praktyk, więc lepiej jest wiedzieć pewne rzeczy wcześniej A forum jest właśnie po to, żeby pytać o takie rzeczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości