Jak wygląda I rok Medycyny??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: rigor mortis »

Na stronie UMP jest wszystko, ale plan jest z poprzedniego roku, zatem pewnie ulegnie zmianie ] Na pierwszym roku mamy biofizykę (aż się boję), anatomię prawidłową, biologię medyczną, chemię medyczną, histologię z embriologią, propedeutykę medycyny, pierwszą pomoc, wf i zajęcia fakultatywne.
Pozdrawiam.
Znawca
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 11:33

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Znawca »

Jeśli chcecie wiedzieć jakie obowiązują was podręczniki radzę wejść na stronkę uczelni,poszukam tam zakładki BIBLIOTEKA i tam szukać.Na większości uczelnie właśnie pod zakładką biblioteki są wykazy podręczników dla danego kierunku i roku.
Pśemuś
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2007, o 01:04

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Pśemuś »

Mam pytanko. Jest tutaj ktoś na lekarskim w Zabrzu? Bo jestem tegorocznympierwszakiem i chciałbym sie co nieco dowiedzieć o tej uczelni. Gratuluje wszystkim, co się dostali na wymarzone studia! Ja w sumie nie spodziewałem się że wyląduje na takiej uczelni, myślałem raczej o technicznych, ale teraz wiem, że to było moim przeznaczeniem:)
JustineK
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:40

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: JustineK »

Ja mam za sobą pierwszy rok medycyny w Zabrzu:) Pytaj. Służę pomocą)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Andzia »

P&#x15Bemu&#x15B pisze:Mam pytanko. Jest tutaj ktoś na lekarskim w Zabrzu? Bo jestem tegorocznympierwszakiem i chciałbym sie co nieco dowiedzieć o tej uczelni. Gratuluje wszystkim, co się dostali na wymarzone studia! Ja w sumie nie spodziewałem się że wyląduje na takiej uczelni, myślałem raczej o technicznych, ale teraz wiem, że to było moim przeznaczeniem:)
O przeznaczeniu pogadamy, jak zaczniesz pracować .
Pśemuś
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2007, o 01:04

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Pśemuś »

Andziu Wiesz mam za sobą już trochę doświadczenia w jednym zakładzie pracy PIEKARNIA i nie wyobrażam sobie już niczego gorszego praca w 40 stopniowym upale non-stop na nogach (dodam ze w nocy) za 6zł/godzinę, a rankiem kiedy już marzysz o mięciutkim łózeczku i słodziutkim śnie dowalą najgorszą robotę zrzucanie koszy z suchą bułką z pieców nic by nie było w tym strasznego oprócz tego ze na piecu nieraz się przykleisz do gorącej rury a koszy jest grubo ponad 300, i siedzisz w pracy kolejne 6 godzin a robotę trzeba zrobić więc uwierz, że nawet 24 godzinne dyżury nie są mi straszne) Najważniejsze to przetrwać studia:)

a Jeszcze pytanko do Justinek:) jakbyś mogła po krótce opisać pierwszy rok najchętniej to bym się przeniósł z dyskusją na GG) więc posyłam Ci numer GG Prywatna wiadomoscia:) Jeśli nie sprawia Ci to problemów odezwij się w jakich porach mogę Cie zastać:) ja mam ostatnio dziwne pory bywania na netku więc rzadko jestem i sie odezwe wTwoich porach:) (jestem napiętnowany pracą w piekarni nie potrafie sie przestawic na dzienny tryb życia:P )
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Andzia »

Tych dyżurów to może bym się aż tak nie obawiała, gdyby już. Gorzej z tym, że, jak już wcześniej moi przedmówcy wspominali, praca jest niewdzięczna, bo wynagrodzenie nieadekwatne do wysiłku.
Chociaż nadal medycyna jest moim marzeniem. Gdyby nie dzisiejsze realia.
Pśemuś
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2007, o 01:04

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Pśemuś »

Ale taka już jest rzeczywistość, Górnicy też pracują za marne 2 tys./miesiąć, a każdego dnia ryzykują życie zjeżdżając na dół. Taki mamy kraj To idzie także w drugą stronę i osoby które najmniej robią w rzeczywistości zarabiają najwięcej (prezesi, kierownicy itd) ale taki już jest kapitalizm) i nikt tego nie zmieni aczkolwiek można to odrobinkę poprawić:P ale na to trzeba lat:) a to, że na początku pracy traktują Cie jak śmiecia tak to już jest wszędzie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Claudia »

Andzia może i teraz wygląda to na niewdzięczną pracę ale może za 4-5 lat będzie to najlepiej opłacany zawód i szanowany przez wszystkich. Nie wiesz jak będzie za rok czy dwa. Ale jeśli idziesz na stomatologie tylko ze względu na pieniądze to cię rozumiem bo w dzisiejszych czasach pieniądze są najważniejsze Sama zamierzam iść na medycynę choć po przeczytaniu waszych postów zwątpiłam w to.ale tylko na chwilkę. Od pewnego zdarzenia zrozumiałam że chcę być lekarzem i pomagać innym. Andzia uważam że będziesz dobrym lekarzem patrząc jak trzeźwo do wszystkiego podchodzisz. Mam nadzieje że słuszny podejmiesz wybór
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Andzia »

Claudia pisze:Ale jeśli idziesz na stomatologie tylko ze względu na pieniądze to cię rozumiem
Jeśli zdecyduję się na stomatologię, to wcale nie głównie ze względu na pieniądze. Owszem, to też ma duży wpływ, ale nie głównie. Absolutnie. Nie wyobrażam sobie pracy, której bym nie lubiła, a jedyną z niej korzyścią, jaką bym odnosiła, to materialna. Podoba mi się stomatologia GŁÓWNIE DLATEGO, że jest blisko spokrewniona z medycyną. A pomimo, że medycyna mnie bardziej pociąga, nie chcę ryzykować. bo pieniądze też się liczą.
Claudia pisze:Andzia uważam że będziesz dobrym lekarzem patrząc jak trzeźwo do wszystkiego podchodzisz.
Dzięki za wiarę . Ja sama nie wiem, czy będę dobrym lekarzem. Ale idąc na takie studia chyba nikt nie wie, czy będzie dobry w swoim zawodzie. Ja na to liczę.

Pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Sie 23, 2007 15:58 ]
Prawie na pewno wiem w jakim mieście chcę studiować. Ale jeszcze nie do końca czy lekarski, czy lekarsko - dentystyczny.
Na 85% to drugie.
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Martusia »

teraz w takim razie musialabys wziąć po uwage jedna kwestię- ktory zawód przyniósłby Ci większą osobistą satysfakcje?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Andzia »

To też jest uzależnione od wielu kwestii. Bo satysfakcja zależy także od wynagrodzenia. Na dzień dzisiejszy reasumując wszystko wolę być stomatologiem.
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Jak wygląda I rok Medycyny??

Post autor: Martusia »

będąc dobrym lekarzem po jakims czasie bedziesz miala na pewno wyplate zblizona do wynagrodzenia stomatologów tylko musisz być DOBRA a ten prestiż to wyrobisz sobie przynajmniej pogt10 latach pracowania w zawodzie dopiero
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 80 gości