Rekrutacja 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Ósemka8 »

Wie ktoś może jak mam wyglądać podanie o zwrot pieniędzy za legitymację i indeks z ŚUMu? Wiem, tylko że ma być ono wysłane na ulicę Poniatowskiego (chyba), ale więcej informacji niestety nie udało mi się zapamiętać.
Aryaa
Posty: 36
Rejestracja: 30 sie 2012, o 20:24

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Aryaa »

Jeśli dostanę się na kolejną uczelnię to mogę wysłać od razu do niej dokumenty czy najpierw muszę wycofać złożone już w Bydgoszczy i dopiero potem wysłać do Gdańska?
Czy dokumenty z Bydgoszczy mogę wycofać dopiero wtedy kiedy w Gdańsku osiągnę już status studenta (co mnie zabezpiecza), czyli rozpatruję tu możliwość że na dwóch uczelniach przez - dajmy na to dzień/kilka godzin - będę studentką? Czy taki stan jest w ogóle możliwy?
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Ósemka8 »

Aryaa, możesz tak zrobić jeśli posiadasz wszystkie dokumenty wymagane do Gdańska. Ja np. musiałam przed złożeniem papierów do Poznania zabrać je wcześniej z Katowic, bo na obu uczelniach wymagali pozostawienia oryginałów świadectw maturalnych.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: mis koala »

Są już tez ustalone limity przyjęc
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: randomlogin »

To jest projekt, teraz uczelnie moga sie wypowiedziec i tak dalej, pewnie ogolny zarys bedzie sie zgadzal, ale zdarzaly sie juz zmiany na tym etapie w poprzednich latach.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: mis koala »

Rekrutacja 2014/2015 i lata następne

Kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym informujemy, że trwają prace nad zmianą kryteriów kwalifikacji.

Począwszy od roku akademickiego 2015/2016 wprowadzony zostanie przelicznik dla poziomu podstawowego egzaminu maturalnego z matematyki tj. wynik egzaminu na poziomie podstawowym dzielony będzie przez 2 oraz wyłączony egzamin z fizyki z astronomią na poziomie rozszerzonym.

Powyższe oznacza, iż w postępowaniu rekrutacyjnym brany będzie pod uwagę egzamin maturalny z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki na poziomie rozszerzonym lub podstawowym z przelicznikiem j.w.

Kryteria kwalifikacji na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2015/2016 zostaną przyjęte uchwałą Senatu UJ i podane do publicznej wiadomości nie później niż do dnia 31 maja 2014 r.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: mis koala »

Czyli dobrze rozumiem, że teraz na UJ nic tylko matmę R zdawac?
Herman
Posty: 17
Rejestracja: 3 lip 2013, o 12:15

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Herman »

Tak, w takim wypadku lepiej matmę R. Chyba się przestraszyli tych chorych progów punktowych
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: ahepb »

Aryaa pisze:Jeśli dostanę się na kolejną uczelnię to mogę wysłać od razu do niej dokumenty czy najpierw muszę wycofać złożone już w Bydgoszczy i dopiero potem wysłać do Gdańska?
Czy dokumenty z Bydgoszczy mogę wycofać dopiero wtedy kiedy w Gdańsku osiągnę już status studenta (co mnie zabezpiecza), czyli rozpatruję tu możliwość że na dwóch uczelniach przez - dajmy na to dzień/kilka godzin - będę studentką? Czy taki stan jest w ogóle możliwy?
W Bydgoszczy możesz złożyć kopię świadectwa maturalnego, do Gdańska zawieźć oryginał i jak już będziesz studentką w Gdańsku napisać do Bydzi, że rezygnujesz - tam nie trzeba osobiście przychodzić po dokumenty, tylko napisać im maila, oni oddzwonią żeby Cię zidentyfikować, że to Ty i wyślą Ci dokumenty z powrotem - tak zrozumiałam pana w biurze rekrutacyjnym.
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: asia_asia »

jak myślicie, wejde niedługo do Poznania na stome będąc teraz na 88 miejscu? 72 to limit przyjęć, po 2 liście 24 osoby są przyjęte.
dzisiaj dostałam się do Zabrza i nie wiem czy ryzykować i nie zawozić papierów. do tego mam wątpliwości czy będe mogła normalnie odebrać papiery w sierpniu, podczas ich przerwy w rekrutacji?
nowyanty
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2013, o 19:53

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: nowyanty »

asia_asia pisze:jak myślicie, wejde niedługo do Poznania na stome będąc teraz na 88 miejscu? 72 to limit przyjęć, po 2 liście 24 osoby są przyjęte.
dzisiaj dostałam się do Zabrza i nie wiem czy ryzykować i nie zawozić papierów. do tego mam wątpliwości czy będe mogła normalnie odebrać papiery w sierpniu, podczas ich przerwy w rekrutacji?
Grzej Poznań, a papierów łatwo możesz nie odebrać
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: asia_asia »

nowyanty, dochodzi do tego blisko 7 godz jazdy pociągiem x2
dzięki za odp, taka mi w zupełności wystarczy, żeby olać Zabrze :D ktoś się ucieszy z miejsca, które zwalniam :)
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: italico »

rysie&#x144ka pisze:Osobiście mam szanse jedynie na za dupie i jakoś strasznie dużego problemu z tym nie mam.
co nazywasz zadupiem"? Medycyny można nauczyć się wszędzie tak samo, bo to zależy tylko i wyłącznie od naszych chęci i tego jak bardzo to czujemy".

Przeświadczenie o tym, że studia medyczne w innym mieście niż Kraków to zadupie jest dla mnie totalnie nie na miejscu. No, ale może się nie znam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości