Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
olga_1125
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2013, o 12:54

Re: Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Post autor: olga_1125 »

Jeśli nie przystępujesz do sesji nie naliczają ci żadnych punktów. Dalej masz komplet i możesz studiować lekarski bez opłat.
Awatar użytkownika
enrike
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2013, o 12:09

Re: Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Post autor: enrike »

Cześć, ja skolei zaliczyłem cały rok Analityki Medycznej i wówczas przepadło mi te 60 ECTSów. Zrezygnowałem z tych studiów i teraz dostałem się na Farmacje na WUM. Przy składaniu dokumentów zapytałem się jak to jest z tymi ECTSami i czy będę musiał dokupić sobie te punkty, które wykorzystałem na Analityce. No i przemiła pani powiedziała mi, że uczelnia sama się jeszcze nie orientuje w tych punktach ECTS i żeby tą sprawę zostawić na chwilę obecną a jeśli przyjdzie mi płacić za te ECTSy to można składać podanie o przyznanie tych punktów bez opłaty. Ponad to dowiedziałem się tam, że jak student ma bardzo dobre wyniki w nauce to te punkty nawet go nie dotyczą, nie wiem ile w tym prawdy.
ewelccia3000
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2013, o 16:54

Re: Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Post autor: ewelccia3000 »

No to prawdziwy szczęściarz z Ciebie i fajny dziekanat , jeżeli nawet będziesz musiał kupić punkty to tylko 30, nie 60, bo dostajesz gratisowe.
Moja sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jestem po II roku farmacji w Krk i dostałam się na lekarski do Zabrza. Biorąc urlop studencki na farmacji, żeby nie płacić za studia w Zabrzu muszę po pierwszym roku zdobyć stypendium naukowe (10% studentów, którzy mają najlepsze wyniki w nauce). Jeśli teoretycznie tak będzie, to na dwóch ostatnich latach zabraknie mi około 70 punktów ECTS, które muszę wykupić. Paranoja. Rada dla wszystkich, którzy chcą poprawiać maturę i iść na jakiekolwiek studia: nie przystępujcie do sesji letniej wynik matury będzie pod koniec czerwca, a jeśli matura dalej nie poszła, egzaminy poprawkowe dopiero we wrześniu ocalicie punkty ECTS
Awatar użytkownika
enrike
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2013, o 12:09

Re: Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Post autor: enrike »

Z tego co się orientuję to po drugim roku farmacji o ile wszystko masz zaliczone to masz już wykorzystane 120 ECTSów(rok=60 ECTS), biorąc pod uwagę 30 ECTSów dodatkowych, brakuje Ci na leka 90. Być może jak będziesz miała super wyniki w nauce to nikt nie będzie zwracał uwagi na brak tych punktów, tak by wychodziło z tego co mi mówili na WUMie bo chyba tyczy się to wszystkich uczelni. Powinnaś się popytać w dziekanacie dokładnie jak twoja sytuacja wygląda o ile uczelnia się orientuje w tych punktach. Swoją drogą gratuluję dostania się na lekarski i życzę powodzenia
ewelccia3000
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2013, o 16:54

Re: Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Post autor: ewelccia3000 »

Aktualnie czeka mnie egzamin z chemii analitycznej we wrześniu, więc 14 punktów mam w zapasie Dzięki bardzo, ale sama nie wiem co robić. Jutro jest ostatni dzień na składanie papierów w mojej rekrutacji, jakoś nie widzę się w tych 10% najlepszych studentów, co będzie tragiczne w skutkach - stracenie 60 punków albo płacenie za rok medycyny, czyli 30 tys. albo płacenie na farmacji czyli 14 tys. Mam w głowie powiedzenie mojego Dziekana na rozpoczęciu I roku farmacji Pocieszył nas, że dawno dawno temu sam chciał się dostać na lekarski, ale mu nie wyszło i wylądował tutaj Ja za to gratuluję farmacji i powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość