Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Misiek

Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: Misiek »

Czy opłaty za wstęp do Parku Narodowego są potrzebne? Co o tym sądzicie? Ja myśle, że znowu zakrywając się ochroną środowiska, będą wyłudzać od nas pieniądze!
Tom
Posty: 64
Rejestracja: 1 lip 2007, o 15:39

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: Tom »

Tak są potrzebne. Opłatę ponosisz w momencie kiedy chcesz zwiedzać dany park czyli nie jest to przymusowa opłata. Trzeba wiedzieć na co idą te pieniądze w zależności od parku. Na pewno na sprzątanie po turystach, płaca dla ludzi tam pracujących- przewodników,konserwacja parku, remonty i na wiele innych celów których nie napisałem. Gdyby w Polsce było normalnie i państwo zagwarantowało by pieniążki to ściąganie od ludzi korzyści było by nie na miejscu i bezsensowne.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: dawidw »

Kiedy byłem w Bieszczadzkim PN również płaciłem- nie ma co narzekać, te kwoty wcale nie są duże a zarazem bardzo potrzebne.
Tom
Posty: 64
Rejestracja: 1 lip 2007, o 15:39

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: Tom »

Ja jak byłem w Zakopanym to płaciłem 1,50 za wstęp. Czy tak dużo? A jestem tam raz do roku. A że jestem studentem OŚ to mam wejście załatwione za free
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: dawidw »

Tom pisze:Ja jak byłem w Zakopanym to płaciłem 1,50 za wstęp. Czy tak dużo?
oczywiście że nie dużo. Ludzie niejednokrotnie i wielokrotnie wydaja wiecej na różne głupoty. Park musi dbać o czystość, aby przyjemnie nam sie zwiedzało, pewnie na dokarmianie zwierząt także coś idzie. Dbajmy o te naszą przyrodę, bo coraz gorsza. Pare złotych to nie majątek.ltapel do wszystkich
Werxa
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2007, o 18:46

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: Werxa »

Nie są potrzebne . ludzie przychodzą tam żeby obserwować przyrodę , zaczerpnąć powietrza i mają za to płacić ?
Tom
Posty: 64
Rejestracja: 1 lip 2007, o 15:39

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: Tom »

A np.: kto ma sprzątać po turystach, kto się opiekuje Parkiem itp.? Werxa, Ty pracujesz za darmo?
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: Marcin I. »

Bilet wstępu dla turysty to zazwyczaj groszowe sprawy! Ale dla parku, który odwiedzany jest w sezonie przez turystów liczonych niekiedy w setkach tysięcy to poważny zastrzyk finansowy - jest za co dbać o to, aby ten turysta, który wyda te 2,3 czy nawet 5 PLN nie narzekał na to, że nie ma ławeczki, kosza, że przy ścieżce walają sięodpadki które ten sam turysta pozostawi, albo że kamienie na ścieżce nie są poukładane!
Osobiście zawsze kupuję wejściówkę - pomimo że jak by się uprzeć, to można obejść budkę z biletami.
Tom
Posty: 64
Rejestracja: 1 lip 2007, o 15:39

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: Tom »

To może ja napisze coś żeby przekonać Werxa, i innych którzy tak myślą już przestali.

Głównym czynnikiem który wpływa na ochronę środowiska (przyrody) są finanse.

Tam gdzie ich brakuje nie ma dobrej ochrony. Można to porównać do służby zdrowia w Polsce. Brakuje w niej pieniędzy więc nie ma wizyt, zabiegów, dobrych lekarzy.

Czy rozumieWerxa, już problem? Fundusze muszą być i tak jak napisał Marcin I., są to
Marcin I. pisze:groszowe sprawy!
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: dawidw »

Werxa pisze:Nie są potrzebne . ludzie przychodzą tam żeby obserwować przyrodę , zaczerpnąć powietrza i mają za to płacić ?
chcesz sobie zaczerpnąc powietrza i jako tako pooglądać przyrodę? to sobie pochodź po parku miejskim- za darmo
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Opłaty za wstęp do Parku Narodowego - potrzebne?

Post autor: Gosiaczek »

ahh opłaty są potrzebne. Tak jak już stwierdziliście ktoś musi sprzątać po turystach
Zresztą te kilka złotych zawsze się znajdzie w portfelu i na pewno lepiej je wydać na wejściówkę do parku niż na coś innego. Nie róbmy się tacy skąpi!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości