II rok farmacji

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
pandziuchna
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:39

II rok farmacji

Post autor: pandziuchna »

Hej,
czy są tu jacyś studenci po II roku farmacji na UM Lub?
Chciałabym aby ktoś mi doradził w jakie książki najlepiej się zaopatrzyć na ten II roku, co wypożyczyć? Jaki jest ten II rok w porównaniu do I?Więcej jest czasu?
kamilaaa
Posty: 140
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:25

Re: II rok farmacji

Post autor: kamilaaa »

też jestem tym zainteresowana, może ktoś odpowie?
Nasty
Posty: 61
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:17

Re: II rok farmacji

Post autor: Nasty »

Chemia analityczna: w pierwszym semestrze obowiązuje I tom Kocjana, co tydzień albo dwa pisze się dwie części kol. jedną z zadań drugie z teorii, robisz miareczkowania itp. W drugim sem. II tom Kocjana, generalnie to przypomina fizyczną. Wejściówka co tydzień, ćwiczenia w 5-osobowych grupach, sprawozdania na koniec.
Chemia fizyczna: wejściówka na każdych ćwiczeniach.Ćwiczenie robicie w parach, sprawozdania itd. U nas był jeszcze fakultet z obliczeń przed ćwiczeniami po 2/3 fakultetach kol. z zadań. Książki ja osobiście polecam Hermanna ale Danek też może być. Jest jeszcze Atkins to już bardziej na egz do spektroskopii ale wg mnie podstawą są tamte dwie pozycje i takie skrypty które będą do ściągnięcia ze strony zakładu.
Organiczna : Rudzki i tylko Rudzki książki wg mnie są zbędne. Będzie krążył po uczelni:)
Mikro: wykłady i notatki z ćwiczeń.
Ja osobiście wolałam drugi rok, jak ktoś lubi chemię to nie ma się czego bać Powodzenia
Nasty
Posty: 61
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:17

Re: II rok farmacji

Post autor: Nasty »

PS. Chciałby może ktoś kupić II to Kocjana? więcej info na PW
abcdefghijk
Posty: 4
Rejestracja: 3 sie 2012, o 20:43

Re: II rok farmacji

Post autor: abcdefghijk »

Na 2 roku będzie większe tempo nauki, dużo kolokwiów, prawie na każdych zajęciach ale po mniejszej porcji materiału.
SPRZEDAM MATERIAŁY NA 2 ROK FARMACJI UM w Lublinie wszystkie niezbędne notatki do każdego kolokwium, rozwiązane zadania z zeszłych lat, zeszyt na egzamin z chemii fiz i wiele innych bardzo przydatnych materiałów, które pozwolą zaoszczędzić czas i zdać egzaminy.
Jesli jest ktoś chętny to kontakt na priv lub gg 1281179
liliae
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2012, o 17:26

Re: II rok farmacji

Post autor: liliae »

sprzedam materialy na 2 rok!
basia101006
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2012, o 13:35

Re: II rok farmacji

Post autor: basia101006 »

A na inne przedmioty: mikro, immuno, I pomoc itp. trzeba jakieś książki? albo na inne seminaria z bloków, np. na analizie?
liliae
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2012, o 17:26

Re: II rok farmacji

Post autor: liliae »

na mikro przydaje sie czasem do poczytania ksiazka MIKROBIOLOGIA LEKARSKA chyba fricza. Ale glownie lepiej uczyc sie z cwiczen i wykladow (w naszym roku katedra juz nie udostepniala wykladow ale wiekszosc tak miaal od roku wyzej kupujac wraz z materialami wiec pewnie beda gdzies krazyly ) immunologia to samo cwiczenia i wyklady. generalnie uczac sie na te 2 przedmioty najlepiej przeanalizowac pytania z lat poprzednich bo wiele sie powtarza. jesli chodzi o immuno to raptem 3 cwiczenia jest. 1 pomoc przedmiot bardzo przyjemny szczegolnie z Pania mr ksiazek nie potrzeba
He_lena
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2012, o 09:48

Re: II rok farmacji

Post autor: He_lena »

a ja bym chciala zapytac czy duzo się różni materiał do nauki na poszczególnych blokach na 2 roku ?
liliae
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2012, o 17:26

Re: II rok farmacji

Post autor: liliae »

w 1 semestrze nie mamy 2 takie same przedmioty tylko jeden sie rozni a w 2 chyba te przedmioty sa rozne( tylko w sumie to jest tak ze dany blok ma jakis przedmiot na 2 roku jak edukacja ekologiczna a inny blok na 3 czy tak samo jest z mplem). Postepy nie maja naszczescie walidacji ktora ponoc jest okropna
liliae
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2012, o 17:26

Re: II rok farmacji

Post autor: liliae »

tutaj na stronie, jest plan dla poszczegolnych blokow takze mozna samemu przesledzic sobie roznice miedzy blokami
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość