Wróżymy progi PUM 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: Piotrr »

mickey_mouse pisze:Piotrr, a nie da rady teraz czegoś zrobić, na etapie list?
not really. po roku można próbować. bez kitu jak mi się uda to napisze książkę.
W końcu lekarz
Perygrinus
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:37

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: Perygrinus »

Piotrr pisze:kurde fajnie ale teraz mam zal dupy. ktos ma moze tą masć na ból dupy.?
1.jpg
Nie masz się czym przejmować. Dobrze zrobiłeś. Lepiej mieć pewność że się dostałeś na lek-dent i mieć szanse potem ewentualnego przeniesienia na lek, niż jakbyś złożył na lek i progi tak nisko nie spadły, a mógłbyś się dostać na lek-dent! Co byś zrobił w takiej sytuacji? Lek-dent nie jest gorszym kierunkiem od leku, pod niektórymi względami lepszy, pod paroma gorszy, ale chyba więcej jest na plus niż na minus w stosunku do leku
omnadren250
Posty: 12
Rejestracja: 9 lip 2013, o 09:45

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: omnadren250 »

z ciekawości. pod jakimi względami lek-dent jest gorszy wg. Ciebie w od lekarskiego?
omnadren250
Posty: 12
Rejestracja: 9 lip 2013, o 09:45

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: omnadren250 »

Perygrinus pisze:Ustawienia grupy sprawiają, że jest niewidoczna dla osób postronnych. Stąd przyjęcie może nastąpić tylko z inicjatywy członka . Dlatego najszybciej jest gdy osoba która chce dołączyć do grupy wysyła linka do jakiegokolwiek przyjętego członka i on wtedy dodaje ją do komuny P
a nie lepiej zmienić charakter grupy? chyba nie mamy się czego wstydzić. grupa zawsze może być zamknięta (bez widocznosci postów), ale nie każdy ma dostep/wie o tym forum, wiec o ile grupa bylaby możliwa do znalezienia na fejsbuku to tyle o ile można by bylo tam nas możliwe, ze trochę wiecej zgromadzić. peace
kami1212
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2013, o 12:11

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: kami1212 »

Lekarski wita

Dziś wysyłam pocztą z potwierdzeniem odbioru, mam nadzieje, że dojdzie
Awatar użytkownika
Karpiu
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2013, o 16:06

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: Karpiu »

Perygrinus, wyslalam ci na pw link do profilu
I moim zdaniem grupa tez powinna byc widoczna, tak zeby ludzie z poza forum tez ja mogli wyszukac.
natalieddz
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2008, o 22:20

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: natalieddz »

kami1212, gratulacje

Dzisiaj również wysłałam dokumenty pocztą - poleconym priorytetem,
ale na lek-dent. W czerwcu zrobiłam podobnie z podaniem o przyjęcie na studia - papiery doszły do biura rekrutacji w ciągu jednego dnia, więc myślę, że i tym razem nie powinno być z tym żadnych problemów
kami1212
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2013, o 12:11

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: kami1212 »

Jest już może grupa na fb (chodzi mi o lek)?



Poszukuje pokoju jednoosobowego gdzieś blisko PUM lub z dobrym dojazdem, najlepiej z kimś z 1 roku leku.
Perygrinus
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:37

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: Perygrinus »

omnadren250 pisze:z ciekawości. pod jakimi względami lek-dent jest gorszy wg. Ciebie w od lekarskiego?
Jest kilka aspektów pod którymi medycyna wypada korzystniej od stomatologii, nie jest to moje zdanie tylko obiektywna i smutna prawda poparta argumentami. Jakimi? Proszę bardzo:

Jeśli ktoś po studiach pragnie w dalszym ciągu się rozwijać w jakiejś ścisłej dziedzinie, to po medycynie dużo łatwiej o specjalizację niż po stomatologii. Tak wiem, jest mnóstwo kursów specjalistycznych dla stomatologow- od weekendowych po tygodniowe - ale to przecież nie to samo, tym bardziej że są płatne, często nawet trzeba za nie słono zapłacić.

Wśród stomatologów od paru lat widoczna jest duża konkurencja spowodowana przesytem gabinetów. Ktoś już na tym forum podawał, że na jednego stomatologa przypada w Polsce 580 pacjentów, podczas gdy w Europie średnia jest ponad dwukrotnie większa. Po medycynie mnogość specjalzacji sprawia, że pomimo dużego ostatnio zainteresowania np. ginekologią wciąż brakuje lekarzy o tej specjalizacji.

Na pewno jeszcze pare argumentów by się znalazło co nie zmienia faktu, że osobiście i tak wolę stomatologię i ją właśnie będę studiować. Świetne w niej jest to, że po studiach na tyle dużo umiesz praktycznych rzeczy, a nie tylko teorii, że jesteś w stanie bez problemu poradzić sobie z większością przypadków. Poza tym od razu po studiach pracujesz już na własne nazwisko i ktoś kto po medycynie kończy powiedzmy 5 letnią specke, ty już jesteś stomatologiem z 6 letnim doświadczeniem zawodowym. A to nie mało .

vevel
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2013, o 15:47

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: vevel »

Posiada ktoś informację, czy można wybrać sobie grupę?
Szwagier
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:36

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: Szwagier »

Ja również na lekarskim w Szczecinie więc witam kolegów! Jako Szczecinianin chętnie służę radą itp:)
kami1212
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2013, o 12:11

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: kami1212 »

Jest ktoś tutaj z Wrocławiu lub w ogóle z dolnego śląska, kto idzie na lekarski?

Pisać na priv
blanco94
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:45

Re: Wróżymy progi PUM 2013/2014

Post autor: blanco94 »

Oświadczenie studenta o spełnianiu warunków itd. jest konieczne dla tych którzy już wcześniej coś studiowali czy dla nowych też ? Nie ogarniam tego po prostu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości