Wawrzyn szlachetny

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Wawrzyn szlachetny

Post autor: hubini »

Witam,
hoduję krzak lauru, ale od 2 lat rośnie ubogo i na wiosnę postanawiam go sklonować, tylko się boję, że jak natnę część pędu (wiadomo, później po dużym nawilżaniu pojawia się korzeń), to mi cały padnie POMOCY!
ногомас

Re: Wawrzyn szlachetny

Post autor: ногомас »

Co ja poradzę na to że się boisz? Jakąś meliskę na uspokojenie zaparz sobie czy coś.

O ile się nie mylę jest to roślina śródziemnomorska, a te charakteryzują się tym że rosną wolno, poza tym sprawdź czy zapewniłeś odpowiednią temperaturę i glebę oraz czy ma odpowiednią ilość związków potrzebnych roślince.

edycja:
znalezione w necie
Rozmnażanie - ze zrewniałych sadzonek pędowych. Sadzonkowanie wykonuje się w sierpniu poprzez oderwanie tegorocznych pędów z dojrzałymi już liśćmi wraz z piętką. Ukorzenianie następuje w torfie z piaskiem (1:1) i trwa do ok. 3 miesięcy. Rozmażanie z nasion: wschodzą po ok. 6-8 tygodniach. Szybko tracą zdolność kiełkowania.
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: Wawrzyn szlachetny

Post autor: hubini »

Tak się składa, że mam melisę lekarską na biurku, rośnie ona sobie koło czerwonej bazylii, lawendy i majeranku


Takiego sposobu nie umiem tzn. widziałem, ale cóż to jest piętka? I nie chce mi się czekać do sierpnia!
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: Wawrzyn szlachetny

Post autor: hubini »

Co do gleby. Laur zaczął mieć brązowe punkty na liściach, ale może to też być wina wcześniejszych mszyc!
ногомас

Re: Wawrzyn szlachetny

Post autor: ногомас »

Radziłbym sporo poczytać o roślinie i wymaganiach glebowych/temp/wilgotności
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: Wawrzyn szlachetny

Post autor: hubini »

Dzięki, samogon
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: Wawrzyn szlachetny

Post autor: hubini »

Poobciachalem bez litosci wawrzyna i ladnie zagescil sie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości