studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Marcinek1
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2006, o 21:19

studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: Marcinek1 »

Witam
bardzo chcialbym studjowac biologie i chemie , dopiero we wrzesniu zostane uczniem 1 klasy LO , czy lepiej studjowac biologie i chemie razem czy najpierw bio lub chemi a pozniej ta druga dziedzine? Mysle ze oddzielnie , ale chcialbym tu i tu osiagac wiele sukcesow , chodz bedzie to bardzo trudne , pozniej praca w lab czy naukowiec:) Kocham to , uwilbiam tez astro , wiec mam niezla zagwostke .Prosze o odp.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: Savok »

Nie mozna rownoczesnie zaczynac dwoch kierunkow dziennych. Mozesz wybrac drugi fakultet po ukonczeniu 1 roku kierunku podstawowego, albo jeden kierunek studiowac w trybie niestacjonarnym.

Tak wiec jesli chcesz sie uczyc jednego i drugiego porzadnie, to najpierw muisz wybrac kierunek podstawowy, a to da ci rok na rozwazenie czy chcesz zaczynac rowniez drugi kierunek czy nie.

Przy czym jak pojdziesz na chemie, to na biologii przepisza ci chemie ogolna, i matematyke, moze cos jeszcze, a z biologii na chemie raczej nic ci nie przepisza i bedzesz musial wyrabiac wszystkie przedmioty.

PS
Nie dubluj tematow.
Marcinek1
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2006, o 21:19

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: Marcinek1 »

nie widzialem takiego tematu , jezeli byl to przepraszam

[ Dodano: Sob Sie 11, 2007 13:49 ]
Savok pisze:Przy czym jak pojdziesz na chemie, to na biologii przepisza ci chemie ogolna, i matematyke, moze cos jeszcze, a z biologii na chemie raczej nic ci nie przepisza i bedzesz musial wyrabiac wszystkie przedmioty.
czyli najpierw isc na chemie pozniej na biole ?
cahala

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: cahala »

ja gdzieś widziałam kierunek biologia z chemią. poszukaj sobie czegoś co pozwoli Ci rozwijać się równocześnie w obu kierunkach na jednych studiach
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: badger »

na UWroc jest kierunek biologia z chemią
Marcinek1
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2006, o 21:19

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: Marcinek1 »

tak sie pytam ,narazie czeka mnie LO
badger pisze:na UWroc jest kierunek biologia z chemią
mozesz podac linka?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: badger »

a kierunek biologia z chemią jest na wydziale biologii, wiem bo jak składałem papiery to to było w tym samym miejscu co biologia
Marcin
Posty: 34
Rejestracja: 24 maja 2007, o 22:29

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: Marcin »

W Toruniu również jest coś takiego.
Askaria
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2007, o 18:47

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: Askaria »

biologia z chemią jest również na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przy czym jest to profil czysto nauczycielski. Po nim raczej nie wylądujesz w laboratorium.
Marcinek1
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2006, o 21:19

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: Marcinek1 »

aha
czyli trzeba isc oddzielnie na chem i biologie
Majka

Re: studjowanie biologi i chemi rownoczesnie czy nie?

Post autor: Majka »

Na UP we Wrocławiu jest biologia z chemią? Jesteś tego pewna. Bo na stronie uczelni jest pisana (przy nazwie kierunku) tylko biologia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości