Stomatologia

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Stomatologia

Post autor: kallinka1 »

Kaamil pisze:
kallinka1 pisze:chemia nieorganiczna
-chemia organiczna
na jakiej niby uczelni tak jest? z tego co wiem na wszystkich AMach jest przedmiot chemia medyczna a nie ma takiego rozgraniczenia. Bardzo dziwne
Niby na CMUJ jeden semestr nieorganiczna i zaliczenie, drugi organiczna i tez osobne zaliczenie. Dziwne i upierdliwe, ale co zrobić
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia

Post autor: Andzia »

Wciąż czekam na odpowiedź. To dosyć pilne.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Stomatologia

Post autor: kallinka1 »

Andzia biochemia jest na 2 roku wiec ja Ci na razie nie moge pomoc Musisz znalezc kogos starszego
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia

Post autor: Andzia »

Pytam w ogóle o podręczniki do I klasy. A biochemia swoją drogą. Pomożesz?

[ Dodano: Sob Sie 18, 2007 13:18 ]
I czy wie ktoś coś na temat: Biologia Villee Salomon.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia

Post autor: Medycyna Lwów »

I czy wie ktoś coś na temat Biologia Villee Salomon.
to jestksiążeczka na poziomie licealnym rozszerzonym z bardzo ubogo opracowaną genetyką i biologią molekularną - dobra do powtórek i dla laików uważam. Jednie ładne ma schematy, nic poza tym.

Co do podręcznik do biochemii to biochemia Harpera i Biochemia Stryera (tą osobiście polecam, bo czytałem) są w spisie obowiązkowych pozycji na 2 roku medycyny.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia

Post autor: Andzia »

Dzięki za odpowiedź.
I co myślicie na temat następujących pozycji:
- Anatomia człowieka Woźniak
- English in medicine Ciecierska (przydatne w ogóle to?)
- No i ta nieorganiczna Bielańskiego.
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: Stomatologia

Post autor: riczi89 »

Wielkie dzięki, kallinka1

Muszę się jeszcze dobrze zastanowić nad tymi studiami, bo to co wszyscy mówią nie jest zbytnio zachęcające. Noa ale co zrobić jak mi się to podoba
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Stomatologia

Post autor: kallinka1 »

Andzia pisze:Pytam w ogóle o podręczniki do I klasy. A biochemia swoją drogą. Pomożesz?
.
To znaczy na I rok studiow tak Na mojej uczelni kaza nam sie uczyc z pozycji wykladowcow, o ile takowe istnieja. Niektore sa bardzo dobre, inne srednie.
anatomia- skrypty Skawiny (8 tomow- bardzo zwiezle wiadomosci, malo ciekawostek raczej suche fakty). jesli interesuje Cie anatomia to mozesz pozyczyc Bochenka. Sa to bardzo grube ksiazki (kazda ok 1000 stron a jest ich piec) ale jest tam wszystko wytlumaczone, duzo ciekawostek, aspekty kliniczne itd. Sa tez rysunki, ktore pomagaja sobei wyobrazic dana strukture.
Skrotem Bochenka jest podrecznik Pituchowej - okolo 1000 stron, napisana dosc przystepnym jezykiem
Co do Atlasow to ja polecam Nettera, niezly jest tez Sinielnikov i Sobotta.

Histologia-Kompendium Histologii naszych profesorow -Cichocki, Litwin, Mirecka - moim zdaniem bardzo dobra, zrozumiala ksiazka

Chemia nieorganiczna- u nas ksiazka T. Kedryny (kierowniczki katedry) - sredniawa, a nawet kiepska. Jak dla mnie momentami kompletnie niezrozumiala, ale nie znam innych

Chemia organiczna : Bojarski albo HartKrotki kurs - amerykanska ksiazka, a wiec bardzo jasna, przejrzysta i przystepna Tak, zeby Amerykanie zrozumieli zarcik

Biologia- zaleznie od uczelni moze byc to embriologia, albo parazytologia. Embrio to ksiazka Bartla, parazyty- chyba Kadlubowski
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Stomatologia

Post autor: doktor »

Kaamil pisze:
kallinka1 pisze:chemia nieorganiczna
-chemia organiczna
na jakiej niby uczelni tak jest? z tego co wiem na wszystkich AMach jest przedmiot chemia medyczna a nie ma takiego rozgraniczenia. Bardzo dziwne
co ty kamil nie powiesz

Pozdrowienia dla rodziców, kalinkaa od doktora z Łodzi. Trzymajcie się.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia

Post autor: Medycyna Lwów »

jakoś nie widzę w programie studiów dwu takich przedmiotów - tylko jedne chemia medyczna
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Stomatologia

Post autor: kallinka1 »

Kamil probujesz udowodnic ze wiesz wiecej niz ja, mimo ze ja studiuje na CMUJ a Ty chyba nie, co

Dzieki za program, znam go Owszem jest w nim chemia medyczna (a dokładnie ogólna), ale jak pisalam w jednym semestrze jest chemia nieorganiczna i kolokwium zaliczeniowe z ocena, w drugim organiczna i tez zaliczenie. Ci, ktorzy nie zdali poprawki z nieorganicznej maja tylko zaliczenie z organicznej, a nieorgana musza zdac we wrzesniu, albo beda robic ja w przyszlym roku jeszcze raz. W tej sytuacji uwazam, ze mozna traktowac to jako dwa osobne przedmioty. Jeszcze jakies watpliwosci?

Dzieki doktorze, my rowniez pozdrawiamy z Biłgoraja
elwi
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 16:40

Re: Stomatologia

Post autor: elwi »

a jak plasują sie progi punktowe na stomatologie? bardzo trudno jest sie dostać?
jaro
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2007, o 14:49

Re: Stomatologia

Post autor: jaro »

moim zdaniem wiecej i to o wiele zarabiaja stomatolodzy i nie musza protestować jak inni bo mają własny prywatny gabinet któy im wystarcza ale teraz pytanie bardzo dla mnie ważne czy na stomatologie trza zdawać na maturze FIZYKE
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości