Podręczniki przed rozpoczęciem studiów medycznych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Podręczniki przed rozpoczęciem studiów medycznych

Post autor: scyther94 »

Witam,
Na początku chcę napisać, że znam pełną listę podręczników na pierwszy rok studiów medycznych. Bardzo mi zależy, żeby się dowiedzieć w jakie książki powinno się zaopatrzyć przed rozpoczęciem nauki. Które warto kupić? I czy jest problem z wypożyczaniem podręczników z biblioteki? Gdzie najlepiej kupować książki?


Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Podręczniki w które warto zaopatrzyć się przed rozpoczęc

Post autor: mossa »

Było już tutaj milion dyskusji o podręcznikach, co do czego się przydaje, poszukaj. Moim zdaniem warto kupić sobie atlas anatomii (większość korzysta z Sobotty, ale niektórzy wolą co innego, kwestia gustu), reszta z biblioteki albo ksera. W bibliotece książek jest oczywiście mniej niż studentów, więc nie każdy wypożyczy, zwłaszcza te najbardziej popularne pozycje i najnowsze wydania, ale jak się zarezerwuje i cierpliwie poczeka to zwykle coś się znajdzie. Kupować na allegro albo w wydawnictwach, wychodzi taniej niż w księgarniach.
lek. mossa
Liopop
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2013, o 21:22

Re: Podręczniki w które warto zaopatrzyć się przed rozpoczęc

Post autor: Liopop »

Skoro już istnieje wątek, to nie będę zakładał kolejnego.
Nie wiem jaki podręcznik do anatomii wybrać Niby polecany jest Gray, ale wielu z was poleca Bochenka no i jestem w kropce.
Gray jest tańszy no i ma testy, Bochenek jest drogi i jakoś nie wiem, jak można sprawdzić wiedzę dzięki niemu zdobytą.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

[Link] Studiowanie

Post autor: goodman »

Bochenek to trochę overkill. Przeczytaj może ten post i następny pod: post673871.html#p673871
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: Podręczniki w które warto zaopatrzyć się przed rozpoczęc

Post autor: vviktorzz »

W zakładce Podręczniki dla I. roku jest subiektywny opis podręczników.
Warto się wstrzymać z kupowaniem książek do października, bo asystenci nie wymagają od razu byśmy przychodzili przygotowani na zajęcia.
I nie uczcie się anaty na zapas! Nie ma to najmniejszego sensu, bo wszystko do pierwszego koła zapomnicie ( mi się wiedza anatomiczna w mózgu utrzymywała mniej więcej tydzień ), zestresujecie się ogromem materiału i popadniecie w histerie zarezerwowaną na rok akademicki.
Awatar użytkownika
LongRoad
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2013, o 11:29

Re: Podręczniki w które warto zaopatrzyć się przed rozpoczęc

Post autor: LongRoad »

Nie kupuj ani Greya ani Bochenka! Kup tylko atlas i Gworysa, wystarczy na same 5 z wszystkich kół i egzaminów, szkoda kasy. Nie nie będziecie umieli ani słowa więcej jak te ksiażki zakupicie. Bochenka nie przeczytanie nawet jednego podrozdziału, a Grey jest nie na temat, co innego amaerykańce w głowie mają
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Podręczniki w które warto zaopatrzyć się przed rozpoczęc

Post autor: Jivan »

goodman pisze:Bochenek to trochę overkill.
wypowiedział się gość który nawet jeszcze medycyny nie zaczął i książek tych w rękach nie miał
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Podręczniki w które warto zaopatrzyć się przed rozpoczęc

Post autor: Selene93 »

Ale co do Bochenka akurat ma rację.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Podręczniki w które warto zaopatrzyć się przed rozpoczęc

Post autor: dmnunited »

A czy ktoś ma taki spis podręczników dla lek-dent? Pozdro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości