Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dioskur
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2013, o 18:06

Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: Dioskur »

Hej ,
w tym roku rozpoczynam studia na kierunku lekarskim (PUM) i chciałbym się dowiedzieć jak przebiegają zajęcia przede wszystkim z anatomii - chodzi mi o kolejność (zwłaszcza pierwsze zajęcia) oraz innych przedmiotów.

Słabo się jeszcze orientuje, ale czy ta kolejność wygląda mniej więcej tak:
1) Kości mięśnie nerwy ( coś w tym schemacie ) ?
czy może:
2) Najpierw Głowa z mięśniami, czaszką, nerwami itp Klatka piersiowa (kości, mięśnie nerwy itp) Jama brzuszna z organami, kości, mięśnie nerwy itp

Coś w tym stylu?

Będę wdzięczny za odpowiedzi / informacje
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: tylebyłodni »

w tym roku byl totalny chaos ( przez wprowadzenie fizjologii na pierwszy rok). I bylo tak : ( z pamieci pisze wiec moze byc jakis maly blad)
pierwsze bylo mózgowie i rdzeń potem klatka brzuch miednica potem kości, nastepnie konczyna górna dolna szyja i głowa na końcu. Wiem wiem bez sensu To mózgowie bez znajmosci czaszki bylo masakryczne ale na fizjo zaczynalismy od OUN i chcieli zebysmy mieli jakies podstawy.
Awatar użytkownika
piglet
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2013, o 18:43

Re: Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: piglet »

Mnie się obiło o uszy, że od października studenci znowu mają zaczynać naukę anatomii od osteologii, co wg mnie jest dobre. Zaczynanie od mózgowia nie było trafnym pomysłem, a fizjologię i tak zaczynaliśmy w lutym, więc równie dobrze OUN mógł być w styczniu, a osteo na początku.
W poprzednich latach kolejność była taka: osteologia, kończyna górna, kończyna dolna, szyja, klatka piersiowa, brzuch, miednica i krocze, głowa, mózgowie i zmysły.
nevergonnabe
Posty: 91
Rejestracja: 13 maja 2012, o 11:33

Re: Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: nevergonnabe »

a jak wyglądają zajęcia anatomii na stomatologii?
Dioskur
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2013, o 18:06

Re: Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: Dioskur »

Wielkie dzięki za odpowiedzi

Temat nadal jest otwarty, jeśli chodzi o anatomię

Widzę, że histologia i embriologia są na 1 semestrze też, a wydaje mi się, że to też pewnie niezła kosa (jak pewnie wszystko )
Macie jakieś przydatne informacje i rady co do tych przedmiotów?

Tak w ogóle to rady i informacje ze wszystkich przedmiotów są bardzo mile widziane jeśli możecie się nimi podzielić
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: villemo »

Histo i embrio nie jest kosą Także spokojnie
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: Piotrr »

ale sie przejmujecie na zapas. Co będzie na zajęciach to będzie. Ogarnie sie na bieżąco i po sprawie. Już sie zamierzasz uczyć wszystkiego?
W końcu lekarz
Dioskur
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2013, o 18:06

Re: Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: Dioskur »

Słyszałem też, że wg rozporządzenia Unii Europejskiej językiem przewodnim ma być teraz angielski, a nie łacina. choć różnie to wyglądało na różnych uniwersytetach ponoć.

Jak ta sprawa wygląda w Szczecinie ?
Dajcie znać
Awatar użytkownika
Karek
Posty: 31
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 21:29

Re: Zajęcia z Anatomii i innych na kierunku lekarskim 2013

Post autor: Karek »

Histo jest akurat całkiem przyjemnym przedmiotem. Dużo zależy od asystenta - jedni robią tylko zapowiedziane kartkówki raz na kilka tygodni, inni pytają na każdych zajęciach. Z doświadczenia powiem, że nie warto uczyć się z podręczników, wystarczą seminarki i wykłady, które bez problemu są udostępniane

Jeśli chodzi o anatę, to każda kolejność preparatów ma swoje minusy, i tak dopiero wszystko złoży się w całość pod sam koniec - ciężko uczyć się mózgowia bez czaszki, ale odwrotnie też.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości