praktyki wakacyjne - Niemcy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
fifi_
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:35

praktyki wakacyjne - Niemcy

Post autor: fifi_ »

Czy ktoś ze studentów leku (nieważne jaka uczelnia) organizuje sobie praktyki w Niemczech na własną rękę? zorientowałam się mniej więcej jak się do tego zabrać ale wolałabym nie jechać sama, no a wcale nie tak łatwo znaleźć ludzi ogarniających język niemiecki:) może ktoś tak jak ja chciałaby pojechać ale wciąż się zbiera?:)
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: praktyki wakacyjne - Niemcy

Post autor: Dudek »

ja bym się chętnie wybrał, ale język dopiero zacząłem w połowie października, więc raczej nie wymiatam
Mads
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2012, o 12:27

Re: praktyki wakacyjne - Niemcy

Post autor: Mads »

Aloha. Ja w tym roku wybieram się na Famulatur do DE. Jeżeli potrzebujecie jakiejkolwiek pomocy w pisaniu Bewerbung czy kontakcie ze szpitalem, informacjami i innymi blah-blah - zawsze chętnie pomogę. Pisać!
fifi_
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:35

Re: praktyki wakacyjne - Niemcy

Post autor: fifi_ »

Ja wprawdzie w tym roku z przyczyn innych nie jadę, ale z ciekawości spytam o jedną rzecz. Wiem jak to ogarnąć, co napisać itp. ale zastanawiam się co z zakwaterowaniem. Skoro jedziesz tzn. że wynająłeś coś/masz znajomych w tym miejscu u których możesz pomieszkać? czy trzeba samemu coś ogarnąć czy może szpital oferuje jakiś nocleg oczywiście za opłatą? Jak to wygląda u Ciebie?
Mads
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2012, o 12:27

Re: praktyki wakacyjne - Niemcy

Post autor: Mads »

Wszystko zależy od szpitala, ale zawsze może pojawić się jakiś problem(najlepiej spróbuj się najpierw zorientować jak to wszytko będzie wyglądać po Twoim przyjeździe). Warto wtedy się zgłosić na miejscowy medyczny uni, w mieście gdzie będziesz robić Famulatur, Oni mogą Ci pomóc w zakwaterowaniu, znaleźć tymczasowo miejsce w WG, czy coś. Zawsze jest jakaś możliwość.
Ja będę mieszkać u ojca w DE, więc na szczęście nie mam problemu.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: praktyki wakacyjne - Niemcy

Post autor: aster »

A czy wymagany jest jakiś certyfikat potwierdzający znajomość języka? Generalnie trzeba nie tylko umieć posługiwać się językiem na biegłym poziomie, ale również znać słownictwo specjalistyczne, prawda?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: praktyki wakacyjne - Niemcy

Post autor: york »

u mnie na roku osoby, załatwiały sobie praktyki poza krajem i nie musiały mieć certyfikatu potwierdzającego znajomość języka, najwidoczniej wystarczyła rozmowa
Mads
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2012, o 12:27

Re: praktyki wakacyjne - Niemcy

Post autor: Mads »

Żadne certyfikaty nie są w ogóle potrzebne. Wiadomo - przynajmniej podstawowe słownictwo wypadałoby mieć opanowane, ale i tak później wszystkiego uczysz się na bieżąco. Nie ma najmniejszego problemu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości