Biotechnologia czy technologia chemiczna

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
wendal
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2010, o 10:28

Biotechnologia czy technologia chemiczna

Post autor: wendal »

Witam wszystkich Chciałabym spytać się o opinie w kwestii który kierunek jest waszym zdaniem lepszy. Otóż dostałam się na biotechnologię na pw oraz na technologię chemiczną na pk. I teraz myślę co wybrać. Po studiach chciałabym pracować w jakiejś firmie kosmetycznej bądź farmaceutycznej. Na pw wybrałabym specjalizację biotechnologia leków i kosmetyków, na pk lekka chemia organiczna. I tu rodzą się pytania: po którym z tych kierunków łatwiej znajdę zatrudnienie? Która uczelnia w większym stopniu kładzie nacisk na praktykę? I w ogóle, co sądzicie o tych uczelniach?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje i opinie
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Biotechnologia czy technologia chemiczna

Post autor: Batha »

Czemu nie składałaś na Technologię na PW?:P to byłby najlepszy wybór
po bio marnie z pracą, po technologi troszkę lepiej
wendal
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2010, o 10:28

Re: Biotechnologia czy technologia chemiczna

Post autor: wendal »

Hm. chyba dlatego bo specjalności na technologii na pw mnie nie interesowały. Może i źle zrobiłam. Ale teraz już nie ma odwrotu, muszę wybrać spośród tych dwóch.
kana009
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2012, o 15:56

Re: Biotechnologia czy technologia chemiczna

Post autor: kana009 »

Podbijam, podobny problem, proszę o pomoc
Awatar użytkownika
wednesday
Posty: 19
Rejestracja: 9 paź 2011, o 15:23

Re: Biotechnologia czy technologia chemiczna

Post autor: wednesday »

Hej Mam podobny problem i proszę o radę tych którzy studiują w tych konkretnych miejscach, a mianowicie dostałam się na technologię chemiczną na PW oraz na biotechnologię na PŁ i kompletnie nie wiem co wybrać. Chodzi mi bardziej o to jaka atmosfera jest na tych studiach, czy prowadzący zajęcia są przyjaźnie nastawieni itd. Błagam o jakieś porady bo kompletnie nie wiem co zrobić
Awatar użytkownika
Anche93
Posty: 23
Rejestracja: 8 lip 2013, o 09:38

Re: Biotechnologia czy technologia chemiczna

Post autor: Anche93 »

Ja żadnego porównania nie mam z innymi kierunkami na innych uczelniach, ale mi osobiście atmosfera na technologii na PW się podoba. Jeśli chodzi o ludzi to absolutnie nie ma na co narzekać, nie ma tu żadnej niezdrowej konkurencji, zawsze jest od kogo notatki pożyczyć.
Co do prowadzących to oczywiście zależy, jak który, ale generalnie wszyscy są przyjaźnie nastawieni (co nie zmienia faktu, że potrafią oblać połowę studentów). Nawet się śmiejemy, że po niezaliczonym egzaminie nie można się zdenerwować na takiego, bo był miły
Ogólnie to często wiele rzeczy jest bez sensu, bez jakiejkolwiek logiki i można się na to wkurzać, ale jak się to lubi, to i tak coś na tych studiach człowieka trzyma, przynajmniej ja to tak odczuwam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości