Lekarski 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
village
Posty: 80
Rejestracja: 4 sie 2013, o 08:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: village »

Kontur pisze:
Przeważnie na lekarskim jest jeden przedmiot dziennie więc dzwonki nie są potrzebne

świetnie, ale jest tak że anatomia w pn i wykłąd i ćwiczenia, a biochemia wtorek i wykład i ćwiczenie itd

To można tyle zajęć upakować gdy jest tylko jeden przedmiot na dzień?
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

tam-kto pisze:

O wielu przedmiotach doczytałem się na forum, ale nigdzie nie znalazłem jak wygląda chemia? Czy to jakieś kucie na pamięć reakcji chemicznych? czy jest z tego skrytp który się dostaje lub kupuje? Jak wygląda zaliczenie?

Nie widziałem by po reformie była biologia na medycynie? Czyli nie będzie takiego przedmiotu czy na późniejszych latach? Ktoś wie coś o tym? Bo czytałem że na tym były przesławne cykle rozwojowe robactwa.
Chemia w nowej reformie wygląda następująco: 5 ćwiczeń i wykłady. Na każde ćwiczenia pobierasz karty ćwiczeniowe z strony zakładu, tam jest materiał jaki musisz ogarnąć. Na każdym ćwiczeniu jest wyjściówka z materiału ćwiczeniowego i danej partii materiału wykładowego. Zbiera się punkty, trzeba ileś tam uzbierać, by być dopuszczonym do kolokwium zaliczeniowego, a jesli zbierzesz ileś tam punktów to jesteś z tego zaliczenia zwolniony. Kolokwium zaliczeniowe można poprawiać w nieskończoność, są przypadki 3, 4, albo i więcej terminów.

A biologia to sam jeszcze nie wiem. Na pierwszym roku nic takiego nie mieliśmy, na drugim roku teraz będziemy mieli 3 przedmioty zahaczające o materiał z biologii: parazytologię, biologie molekularną, genetykę.
Awatar użytkownika
mistrzu99
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2013, o 14:52

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: mistrzu99 »

cześć! czy byłby ktoś na tyle sympatyczny, żeby wysłać mi link do forum studentów lekarskiego na UM Białystok? bo niestety nie udało mi się do niego dotrzeć
Awatar użytkownika
village
Posty: 80
Rejestracja: 4 sie 2013, o 08:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: village »

a ja poproszę kogoś sympatycznego o link do Zakładu Chemii UMB gdzie pobiera się karty o których pisał Ganc Pomada,

nie mogę tego zakładu znaleźć na stronie
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: MedChem »

Linki do ćwiczeń nie działają, ale z tego co czytałem to ćwiczenia obejmują takie podstawowe analizy chemiczne: analiza jakościowa kationów/anionów, miareczkowania alkacymetryczne lub potencjometryczne, analiza jakościowa zw. organicznych, analiza spektrofotometryczna. Włóczykijek potwierdzasz?
Awatar użytkownika
Kontur
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2012, o 17:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Kontur »

village pisze:
Kontur pisze:
Przeważnie na lekarskim jest jeden przedmiot dziennie więc dzwonki nie są potrzebne

świetnie, ale jest tak że anatomia w pn i wykłąd i ćwiczenia, a biochemia wtorek i wykład i ćwiczenie itd

To można tyle zajęć upakować gdy jest tylko jeden przedmiot na dzień?
Wykład jest w kolumnowej a ćwiczenia w zakładzie
Infinitas
Posty: 21
Rejestracja: 22 lip 2013, o 21:31

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Infinitas »

co się stało z tymi 160 godzinami biochemii na drugim roku? Co to znaczy zgz. ?
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Włóczykijek »

MedChem, jeżeli tak pisze w przewodniku dydaktycznym a pro po Chemii to tak pewnie jest. Materiały zaś najpewniej pojawią się tuż przed/po rozpoczęciu roku akademickiego. także take it easy
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: MedChem »

W roku 2012/2013 tylko I rok studiów szedł nowym programem, reszta starym, w roku 2013/2014 rok I i rok II idzie nowym trybem. Kiedyś biochemia widocznie była tylko na II roku. Teraz jest inaczej. Biochemia jest tylko na I roku i się kończy w 2 semestrze. To byłoby chyba za dużo - 310 godzin biochemii

W 2012/2013 był na planie I rok z nowym programem gdzie biochemia jest na I roku, a II rok był stary a tam biochemia jest na II roku i wygląda to tak jakby biochemia była 2 lata w takim wymiarze godzin, a tak nie jest.

Mam nadzieję, że nie skomplikowałem zbytnio.
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: MedChem »

Włóczykijek no tak ja przeglądłem te przewodniki bo można z nich wyczytać co się na danych zajęciach przerabia - fajna sprawa. A chemia przecież chyba w 2 semestrze dopiero jest więc po co komu teraz te ćwiczenia. Nie ma co sobie głowy zawracać - najpierw trzeba przetrwać pierwszy semestr
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Włóczykijek »

Będzie spoko MedChem, ! Także uszy do góry i do przodu
Awatar użytkownika
Somatoliberyna
Posty: 72
Rejestracja: 17 cze 2013, o 22:11

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Somatoliberyna »

Grunt to pozytywne myślenie a chemia będzie w I semestrze.
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: MedChem »

Jasne, że będzie dobrze. Ja już się pozbyłem pesymizmu. Nastawiam się na ciężką pracę, ale mają to być też moje najlepsze lata młodości

Somatoliberyna masz rację nie spojrzałem tam, pomyliło mi się z Bydgoszczą bo tam jest w II. Już mi się pomieszały obie uczelnie bo sprawdzałem jak jest tu i tu D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 94 gości