Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Iblis
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:51

Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: Iblis »

Hej, jak wiecie nie ma jednej konkretnej listy ksiazek potrzebnych na medycyne i tu pojawia sie problem Czy ktos bylby w stanie wyslac mi liste ksiazek ktorych uzywa na lekarskim (wydz. woj-lek) ?
To moglabym skompletowac sobie podobna liste .
Z gory dziekuje :*
Awatar użytkownika
enamelum93
Posty: 190
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:56

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: enamelum93 »

przyłączam się do pytania
wariacjexd
Posty: 29
Rejestracja: 25 lip 2012, o 15:12

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: wariacjexd »

Proponuje wejść na forum woj-leka tam wszystko znajdziecie odnośnie materiałów )

Awatar użytkownika
Iblis
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:51

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: Iblis »

forum woj-leka umarlo i czesto sa stare informacje a potrzebowalabym tych swiezych.
wariacjexd
Posty: 29
Rejestracja: 25 lip 2012, o 15:12

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: wariacjexd »

To proponuje wejść w dział kupię, sprzedam tam wszystkie oferty na dany rok sa na bieżąco i mozna zobaczyc co i jak .
Glownie to:
Chemia organicza- P.mastalerz
Chemia analityczna-Szmal, Lipiec
Biologia
Podstawy genetyki-Drew,Ferenc
Parazytologia
Zarys parazytologii lekarskiej Kadlubowscy( najlepiej)
Historia medycycyny
Historia medycyny-T.Brzezinski
Lacina
Lingua latina Medicinalis -Kolodziej
Angielski
English for medical student-Ewa Donesh Jezo
Anatomia
Bochenek (zalecany) ale tez korzystają ludzie z skawiny,pituchowej itd. do tego atlas najlepiej Nettera lub Sobotty.

m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: m0rix »

wariacjexd, zapomniałeś o histologii która od teraz będzie na I roku:
- najnowszy Sawicki,
- najnowszy Bartel do embrio,
- seminaria z cytofizjologii Kawiaka
- ćwiczenia o mikroskopach i technikach histologicznych z Ostrowskiego (nie ma sensu kupować, bo ten rozdział to zaledwie parenaście stron skanów z chomika)

To jest absolutne minimum, jeśli komuś jeszcze mało to można zaopatrzyć się Cichockiego lub Zabla
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: italico »

A Netter? Mianownictwo po polsku? Czy po łacinie? Angielsku? Jest ktoś tutaj z wojleku, kto nie żałuje wyboru?
Awatar użytkownika
maniek93
Posty: 30
Rejestracja: 14 lip 2012, o 11:45

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: maniek93 »

Ja również przyłączam się do pytania: Wie ktoś z was może jakiego nazewnictwa od roku akademickiego 2013/2014 będą wymagać na anatomii na wydziale woj-lek (cywilny) ? Czy dalej pozostanie łacina i polski , czy nastąpi zmiana na angielski i polski?

Zastanawiam się wciąż czy zostać na woj-lek (cywilnym), czy czekać na spadek progu na lekarskim o 2 punkty bo mam 450 pkt.
Na tę chwilę bardziej przekonuje mnie woj-lek.
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: italico »

maniek93, ja dostałam się na to i na to, ale nie pomyślałam o tym, żeby zanieść i białą i czerwoną teczkę (chociaż sama nie wiem czy mogłabym tam zrobić) więc wybrałam wojlek bo naprawdę bardzo mocno mnie tak ciągnie. Więc nawet jakbym chciała ( a myślałam o tym) to i tak za późno, żeby się przenieś, bo to są dwa różne wydziały. Chodź na wojlek To jest naprawdę dobra opcja !
Awatar użytkownika
kowmed
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2013, o 22:52

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: kowmed »

woj-lek to jakby nie patrzeć lekarski z bonusem czyli po tym wydziale ma się trochę więcej wiedzy niż po zwykłym
colee
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:22

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: colee »

Mam pytanie, czy do histologii wystarczą starsze wydania Sawickiego i Bartla? I czy trzeba kupować nową genetykę Drewa, czy może być np ta z 2007 roku? Bo nie wiem, czy kupować zupełnie nowe, czy ksero, czy starsze wydania.
iwan1
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2013, o 21:47

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: iwan1 »

Podpinam się do pytania colee - czy Cichocki (nowy, 2009) jest równie rozsądnym wyborem jeśli chodzi o histologię, tzn. czy jest preferowany lub wskazywany jako alternatywny wobec Sawickiego? Który z nich służy (wg doświadczenia studentów) jako podstawa do układania testów?
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Pomocy! ksiazki na lekarski (wydz. woj-lek)

Post autor: m0rix »

Ludzie, jak wy sobie chcecie poradzić na tych studiach skoro nawet nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Przecież wyraźnie napisałem wyżej, że najnowszy Sawicki to niezbędne minimum, tak samo jak to, że Cichockiego można poczytać dodatkowo, a nie używać jako głównego podręcznika no chyba, że nie zależy wam na zdawaniu kolokwiów to możecie się uczyć nawet z notatek kosmetologii. W tym roku na kołach (zdarzyło się też na wejściówce) były pytania o rzeczy, które są w nowym Sawickim. Pewnie i tak to do was nie dociera więc uczcie się z czego chcecie, a obudzicie się po 1 kolokwium.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 67 gości