Książki do nauki anatomii.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: terrible_justyna »

adele, fizjo jest na 2 roku, na który my dopiero idziemy od października. także się nie wypowiem w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Izuzet »

Ja słyszałam, że na zajęciach luźno, a potem z egzaminem bywa różnie. Podobno fizjologia nie grzeszy u nas zaawansowaniem w nauczaniu.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: _włóczykij »

to jak na pielęgniarstwie u nas na UJ anatomia to tak jakby jej było. A z fizjologią jest zabawnie
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: lycha13 »

Jak to jest z atlasem jeśli będe uczyć się po angielsku? Myslalam nad Sobottą ale to jest po łacinie. Jest sens go kupować czy może coś innego, np. Netter po angielsku?

scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

lycha13 nowy Sobotta 3-częściowy jest z nomenklaturą angielską
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

vviktorzz, a da się ten stary skrypt gdzieś dorwać? Bo po wstępnym wklepaniu hasła w google nic ciekawego nie znalazłem, a chciałbym zobaczyć z czystej ciekawości jak on wygląda - chociażby pierwsza część.
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: lycha13 »

scyther94 pisze:lycha13 nowy Sobotta 3-częściowy jest z nomenklaturą angielską
Chodzi Ci o to:
allegro 3437009774
1.jpg
1.jpg (20.62 KiB) Przejrzano 745 razy
czy o to: allegro 3447771823
2.jpg
2.jpg (15.89 KiB) Przejrzano 745 razy
Rozumiem że kompletnie nie musze mieć kontaktu z łaciną jesli jej nie wybiore? I czy jeśli chodzi o same ryciny to kazda wersja Sobotty jest taka sama?
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: vviktorzz »

Stary skrypt można dorwać w punkcie ksero na Łukasiewicza, ale jeżeli chcesz teraz zacząć się uczyć to odradzam ten pomysł.
Trzy tomowy Sobotta wydanie z 2012 jest po łacinie. Z angielską nomenklaturą jest jednotomowy z bodajże 2008.
W najnowszym wydaniu jest więcej ciekawostek klinicznych. Ryciny nie różnią się od siebie. Może być więcej zdjęć RTG, USG, ETC

EDIT

Dwa razy otworzyłem ten sam link. Widać, że Elsevier nie próżnuje skoro wydał rok po roku nowe altasy.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Jivan »

teraz już tak sobie myślę że bochenka łatwo w bibliotece dostać to se go w razie czego pożyczę a kupie tego graya lub skawinę ale skroro ten drugi to jest skrót bochenka to może lepszy ten gray ? jak radzicie

Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: terrible_justyna »

licealistaa2012, ja bym brała skawinę. bochenek to lity tekst, a skawina to najistotniejsze informacje wypisane w punktach. moim zdaniem warto to mieć, jeśli nie lubi się brnąć przez wielostronnicowe opisy w bochnie.

co do greya to w rękach nie miałam to się nie wypowiem.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: David »

Gray to porażka, ma tyle błędów i to tak grubych, że szok. U nas teoretycznie jest Gray, a i tak jako wolontariusz pytam studentów z Bochenka, lub pod Bochenka jak kto woli.

Generalnie zależy od uczelni, ale wg mnie najlepiej jest się wczytać w Narkiewicza/Skawinę i ewentualnie w razie różnic czerpać z Bochna, lub uczyć się z samego Bochna (choć wiem, że np. na taką uczelnię jak Wrocław, czy Poznań Bochenek to gruba przesada).
lykorz
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

David, a wiesz jaka jest sytuacja z anglojęzycznym Grayem? Też ma błędy, czy obecne są one tylko w polskiej wersji?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Jivan »

a mógłby ktoś być tak grzeczny i podesłać parę stron fotek Skawiny na adres
marcin_[at].pl , zobaczyłbym jak to jest napisane
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości