Co sądzicie o tej książce ?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Maturzysta94
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2013, o 16:06

Co sądzicie o tej książce ?

Post autor: Maturzysta94 »

Cześć wszystkim , mam pytanie odnośnie jednej z książek do biologii , co sądzicie o książce Henryk Wiśniewski,biologia dla klas III, Wyd.Agmen ? Czytając po internecie zdania o niej były podzielone , dlatego zastanawiam się czy jest ona odpowiednią książką pod maturkę czy to tyko wyrzucenie pieniędzy (chodź wiem ,że ciężko na nią trafić). Jeśli ktoś z tej książki korzystał to niech wypowie się na forum . Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi
erbe
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 09:20

Re: Co sądzicie o tej książce ?

Post autor: erbe »

Osobiście nie mam w swej kolekcji tej ksiązki, ale miałem ją wypożyczoną z biblioteki na ferie. Nawet ciekawa pozycja. Na pewno nie znajdziesz w niej kolorowych obrazków, schematów, czy rycin, wiec jesli jesteś wzrokowcem to ta książka nie jest dla Ciebie. Trochę pogmatwana jest w niej biochemia. Dużym plusem są czarno-białe rysunki i schematy które podobne, w takiej postaci występują na maturze, a nie kolorowe o dużej rozdzielczości jak w naszych współczesnych podręcznikach. Jeśli jej nie kupisz, to nic się nie stanie, bo obecne podręczniki wystarczają do zdania matury, nawet powyżej 85%.
Martik
Posty: 28
Rejestracja: 29 cze 2011, o 13:48

Re: Co sądzicie o tej książce ?

Post autor: Martik »

Ja posiadam tę książkę i często z niej korzystałam. Szkolny Operon kompletnie mi nie podchodził do nauki, dlatego zdecydowanie wolałam z niej korzystać. Tym bardziej, że zawiera przejrzyste schematy itd. Kto, co lubi- ja średnio przepadam za książkami napakowanymi mnóstwem zdjęć itd. Gdy miałam wątpliwości związane z jakimś zagadnieniem, to zaglądałam do niej i nigdy mnie nie zawiodła. Ja mogę ją polecić z czystym sumieniem. Moja siostra cioteczna także, bo również często z niej korzystała do matury. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Co sądzicie o tej książce ?

Post autor: Malinka23 »

Książka całkiem ciekawa, ma niezłą zawartość merytoryczną, przyjemnie się ją czyta Może być pomocna pod maturę Jak nie chce się wydawać na nią kasy, to zawsze można pożyczyć ją w bibliotece
Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: Co sądzicie o tej książce ?

Post autor: eufemizm194 »

Bardzo dobra książka, wiadomo starsza, ale napisana przystępnie i co wg mnie ważne nie natkane rysunek na rysunku jak w operonie. Mam, korzystałem i polecam. Na kilku maturach były rysunki brane właśnie z tej książki
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Co sądzicie o tej książce ?

Post autor: Xerdox »

Mam tą ksiażkę i polecam Przez 2 lata byłem zmuszony korzystać z Operonu, ale teraz w 3 klasie mam zmianę na WSiP, a dodatkowo zakupiłem sobie właśnie tą książkę. Do powtórki przed maturą super.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości