CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: joannaoka »

Uważam, że pójście na medycynę ze względu na kasę i zainteresowania to bardzo dobre wyjście.

To i właśnie o to chodzi. Nie TYLKO kasa lub nie TYLKO chęc pomocy drugiemu czlowiekowi / zainteresowanie . Wspólnie - jedno i drugie RAZEM.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: _włóczykij »

joannaoka, Dokładnie tak myślę. Bo jest moc zawodów gdzie można zarobić niezłą kasę a nie trzeba się męczyć na takich studiach.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: joannaoka »

To jesteśmy podobnego zdania patrzę.
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: ich_bin »

Oni też rejestrują się w PUPach, by móc ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności, dwie dyszki piechotą nie chodzą
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: randomlogin »

joannaoka pisze:To i właśnie o to chodzi. Nie TYLKO kasa lub nie TYLKO chęc pomocy drugiemu czlowiekowi / zainteresowanie . Wspólnie - jedno i drugie RAZEM.
Ale tutaj dopuszczasz zainteresowanie - jasne, to jest interesujace, i zainteresowanie to na przyklad moj glowny argument. Ale to nie znaczy, ze trzeba od razu miec jakas wybitna chec pomocy komukolwiek.
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: ddaga89 »

adele, Ja nigdzie nie napisałam, że mnie to nie interesuje - wręcz przeciwnie, bardzo mnie interesuje. Jednak nie studiuję z powodu powołania boskiej światłości pomocy ludziom tylko żeby zarabiać pieniądze. I jeszcze jedno, to że studiuję dla kasy nie znaczy, że tylko na nią lecę i otwieram kieszeń na koperty.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: joannaoka »

Randomogin,

wciąż nie rozumiesz, co mam na myśli. Jasne,że nie chodzi o WYBITNĄ chęc pomocy drugiej osobie, nikt nie chce tu być dr. Judymem. Chodzi o współgranie takiej chociażby minimalnej chęci z zainteresowaniem czy zarobkami. Już rozumiesz czy mam to wyjaśnić jeszcze bardziej dosadnie? Choć zrobiłam to już chyba najbardziej jasno jak się dało.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: joannaoka »

ddaga89 pisze:adele, Ja nigdzie nie napisałam, że mnie to nie interesuje - wręcz przeciwnie, bardzo mnie interesuje. Jednak nie studiuję z powodu powołania boskiej światłości pomocy ludziom tylko żeby zarabiać pieniądze. I jeszcze jedno, to że studiuję dla kasy nie znaczy, że tylko na nią lecę i otwieram kieszeń na koperty.
No i dobijamy w końcu do jakiegoś porozumienia. Nie popadać ze skrajności w skrajność - nic TYLKO dla kasy tudzież nic TYLKO z dobroci serca ( bo choć to szlachetne, to rodziny tym nie nakarmisz )
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: randomlogin »

Ale nadal zakladasz, ze CHEC pomocy jest wymagana. A ja sie z tym po prostu nie zgadzam. Pomaganie jest po prostu czescia zawodu - ktory jest sam w sobie interesujacy i, potencjalnie, w miare dochodowy. Czescia zawodu jest tez, na przyklad, zarywanie nocy. To nie znaczy, ze to jest cel. Taki. skutek uboczny. Dla niektorych skutkiem ubocznym bedzie wybudowanie mostu, dla innych to, ze komus pomoze. To nie musi byc motywacja - nawet czesciowa. Oczywiscie, ze moze - ale wcale nie musi, i nic to (na przyszlosc) nie definiuje.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: joannaoka »

randomlogin pisze:Ale nadal zakladasz, ze CHEC pomocy jest wymagana. A ja sie z tym po prostu nie zgadzam.
W porządku, masz do tego prawo. Nie we wszystkim się trzeba zgadzać. Ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje,tyle.
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: smile22 »

Najważniejsze to być bardzo dobrym w tym co się robi. Każdy ma swoje indywidualne priorytety, a czy to będą pieniądze czy chęć pomocy jest to sprawa drugorzędna.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: halidor »

niestety to się ze sobą wiąże
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: randomlogin »

halidor, co sie z czym wiaze? Znam chodzace i oddychajace dowody na to, ze bycie dobrym z checia pomocy wcale nie musi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości