Medycyna Lwów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ssoleil
Posty: 43
Rejestracja: 29 cze 2012, o 14:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: ssoleil »

Prawdom&#xF3wna pisze:nie idzcie do lwowa, bedziecie tego zalowac
Dlaczego ? Studiujesz tam?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna Lwów

Post autor: randomlogin »

Raczej watpliwe, bo studiuje w Tarnopolu. Tzn taka jest historia. Kolezanka ma swieta misje reklamowania Tarnopola i dissowania Lwowa - i w sumie tyle mozna wniesc z tych dwoch postow, ktore napisala (przynajmniej z tego konta, czemus trudno uwierzyc w prawdomownosc Prawdomownej).
Prawdomówna
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2013, o 23:26

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Prawdomówna »

nie mam zadnej misji, w sumie mi to zwisa ale jak sie tu studiuje, to sie slyszy to i tamto o lwowie,moze nie wszystko ale zawsze duza czesc tych historii jest prawda.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Jivan »

Specioza pisze:ja nie mam nikogo we lwowie trudnoczy ktos wie jak ten interview wyglada konkretnie
aprilart pisze:ja rozwazam! czy ktos wie czy jak sie jedzie zlozyc dokumenty (oryginaly) to oni je kopiuja i oddaja czy zabieraja do czasu interview?

kwestia bardzo istotna dla mnie bo wciaz nie wiem czy do Polski sie nie dostane jednak

bylabym wdzieczna za odpowiedz!
Specioza pisze:hej, tez mysle o medycynie we lwowie ale nie wiem czy wyrobie sie w tym roku. Wyslalam maila z zapytaniem,oto mail ktory otrzymalam z uniwerku lviv In order to apply to our University
you have to come and bring documents personally and it will be
necessary to bring the following documents:
1. Original of Matura Certificate(in your Matura you must have
Chemistry, Biology, expanded level),
2. Original of Certificate of completing Liceum,
3. Original of Birth Certificate,
4. Medical Certificate,
5. HIV Test
6. Passport copy
7. 12 photographs 3x4 cm.
First five documents should be translated into Ukrainian Language.
Translation you may do in our University.
The abovementioned set of documents you have to bring when you will be
having your Original of Matura Certificate, it means, that you may
come from 1st of July.
University accepts documents in July.
Moze ktos wie jak interview wyglada?o co pytaja?
ale wy jesteście wszyscy pojeb****, ja tam miałem iść, ale po wynikach się okazało że tutaj spokojnie się dostane, powiem tak, dostaję skrętu powrózków nasiennych jak czytam opinie ludzi nie mających pojęcia jak tam jest , byłem tam 3 razy sam z tatą, nikogo i niczyich rad nie potrzebowałem, pojechałem pierwszy raz w Boże Ciało, pogadaliśmy z Polskimi studentami, jeśli chodzi o dokumenty tam wszyscy rozumieją po polsku w tym kilku pracowników uczelni włącznie z dziekanem i zastępcą umieją polski, ostatni raz byłem tydzień temu wybrać dokumenty, oni je tam zatrzymują , potem jak nie chcecie studiować możecie zabrać.
JEŚLI NIE UMIECIE SOBIE ZNALEŹĆ TELEFONU DO DZIEKANATU KTÓRY JEST NA ICH STRONIE i pogadać po polsku to trudno ja tez nie zamierzam wam wszystkiego wypisywać bo mi nikt nie napisał
Łapówki nikt od was nie weźmie, chyba że przez ręce kogoś im znajomego, ale i tak ręki se nie dam uciąć.
Co do słabych nostryfikacji powiem tak, oni tam UCZĄ, ale nie WYMAGAJĄ, więc jeśli chcesz się nauczyć, idziesz na wykład, umiesz dobrze jeżyk to słuchasz, a większość polskich studentów chodzi ylko na ćwiczenia bo za nieobecność się płaci a na wykłady już nie, i tak przebrną te 6 lat, jeśli nie uciekną na płatne do Polski i potem lipa
Na koniec powiem że mimo że będę polskim studentem medycyny, jak to mówią niby najlepszej w Europie, nie będę krytykować Lwowa bo wiem jak jest.
Do tego uczelnia jest przepiękna bynajmniej z zewnątrz, w środku trochę zaniedbana ale ma swój klimat, w dodatku studenci z 47 krajów świata, myślę ze gdybym tam miał iść do końca życia bym mile wspominał
aprilart
Posty: 64
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:03

Re: Medycyna Lwów

Post autor: aprilart »

Nie u kazdego sytuacja jest taka prosta, wiec nie oceniaj wypowiedzi innych nie znajac sytuacji. Pierwsza rzecz ktora zrobilam to tel do dziekanatu i meile, pewnie nie byles tak dociekliwy jak ja, ale rozmawiajac z roznymi osobami z dziekanatu dostaje sie rozne wersje- ze TRZEBA osobiscie zlozyc, ze mozna przez znajomego z notarialnym upowaznieniem, ze przez rodzine bez upowaznienia, ze przez meila skany wyslac (w zaleznosci w jakim swietle swoja sytuacje przedstawiam i z kim rozmawiam) to wszystko nie jest na ukrainie takie proste jak myslisz.

Nie mieszkam w Polsce, a wydac kilkaset euro na zlozenie oryginalow ktore moga mi byc potrzebne za kilka tyg do rekrutacji w Polsce to raczej bezsensu ] dlatego tak z tymi oryginalami dociekam. gdybym nie miala jednak innych zobowiazan to spokojnie bym pojechala,. i to bez taty ]

a sama uczelnia jednak tam nie skladam. za duzo udziwnien, opinie bardzo kontrastowe. a watpie czy tak naprawde mozna mowic o prestizou jakiejkolwiek ukrainskiej uczelniwszedzie trzeba sie douczac samemu

I nie bardzo rozumiem co za problem udzielic kilku informacji na forum, sprawdza sie idealnie ze Polacy niechetnie sobie pomagaja , ze Ty nie miales informacji to nie znaczy ze innym zycia ulatwic nie mozesz

przepraszam, jesli Cie urazilam, taka moja opinia. rozumiem ze zadawanie pytan przez ludzi ktorym nie chce sie wejsc na strone uczelni nawet to troche przesada, ale sa rowniez ludzie ktorzy swoje zadanie domowe odrobili i szukaja informacji jak u innych to wygladalo
jagneska
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:31

Re: Medycyna Lwów

Post autor: jagneska »

Czy ktoś wybiera się w przyszłym tygodniu tj 15-19 lipca do Lwowa z papierami podobnie jak ja?
W razie takiego wypadku proszę o kontakt
ssoleil
Posty: 43
Rejestracja: 29 cze 2012, o 14:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: ssoleil »

Ja może pod koniec tygodnia. Czekam na paszport
Awatar użytkownika
Jewel
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 21:07

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Jewel »

Czy ktoś z Was wybiera się na stomatologię do Lwowa? Jeśli tak to zachęcam do nawiązania kontaktu
Olii
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2013, o 00:39

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Olii »

Korzystał może ktoś z pomocy pośredników ? Zajmują się rekrutacją w Tarnopolu i Lwowie. Potrzebne mi są opinie na ich temat
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Jivan »

Olii, po*ebało Cię?, wsiadaj w samochód i jedź sama to załatwić, co drugi ukrainiec rozumie Polski , wejdź na ich stronkę, jak nie rozumiesz po ukraińsku, to google ci przetłumaczy i se zobaczysz wymagane dokumenty, we Lwowie zakończyła się rekrutacja 1 sierpnia, ale dziekan co roku ją przedłużał, nie wiem jak jest w pozostałych uczelniach na Ukrainie, bo tam się nie rekrutowałem
osa94
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2013, o 01:03

Re: Medycyna Lwów

Post autor: osa94 »

hej, a jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Jivan »

No to dzisiaj pierwszy przesiew, ja miałem mieć rozmowę na godzinę 9.00 ,z tego co wiem kilka osób miało mieć na tę samą godzinę, ciekawe jak było z tego co wiem do Lwowa jest jakieś 5-6 osób na jedno miejsce
ssoleil
Posty: 43
Rejestracja: 29 cze 2012, o 14:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: ssoleil »

licealistaa2012,
I jakie miałeś pytania?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości