3-tomowy Sobotta- opinie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: aster »

Witam, czy ktoś miał już może styczność z 3 tomowym sobottą i mógłby powiedzieć co o tym myśli? czy różni się od 2 tomowego? który lepszy ?
Awatar użytkownika
Samael69
Posty: 45
Rejestracja: 29 cze 2013, o 22:14

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: Samael69 »

aster pisze:Witam, czy ktoś miał już może styczność z 3 tomowym sobottą i mógłby powiedzieć co o tym myśli? czy różni się od 2 tomowego? który lepszy ?
Również dołączam się do pytania, gdyż widzę że są atlasy 3 i 2 tomowe a nie wiem czym one się różnią
Radian
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2012, o 13:34

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: Radian »

Z 2-tomowym nie miałem nigdy styczności, ale mam 3 tomowego, z którego jestem zadowolony. Sporo z niego korzystałem w trakcie nauki Nie jest to niestety mały wydatek, ale moim zdaniem warto
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: Izuzet »

2 tomowy to tylko atlas, 3 tomowy jest w stylu Prometeusza, ma trochę tekstu i ma za zadanie służyć jako atlas i podręcznik w jednym. Książka bardzo ładnie wydana, też lubię ]
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: aster »

Mhm Czy Twoim zdaniem jest lepsza niż Prometeusz?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: Izuzet »

aster, miałam obie książki, ale prawdę mówiąc najwięcej korzystałam z Narkiewicza i materiałów z zajęć, a atlasy sobie leżały i pachniały. Używałam ich głównie przed zaliczeniem praktycznym i nie bardzo skupiałam się na opisach dołączonych do ilustracji, od tego był podręcznik. Sobotta jest dużo tańsza i myślę, że spokojnie wystarczy. Z resztą. nauczysz się z każdego atlasu.
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: fankopia47 »

Co w wypadku gdy na uczelni nie wymaga się łaciny, tylko nazw angielskich i polskich. Opłaca się kupić Sobottę wydanego po angielsku z angielską nomenklaturą, czy lepiej Sobottę polskiego z łacińską nomenklaturą i potem godzinami podpisywać kazdą strukturę po angielsku ?.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: york »

kup, którego chcesz, bo w 90% słownictwo się pokrywa, więc godzinami nie będziesz ślęczeć nad książką
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: Izuzet »

fankopia47, jeżeli to przeczytałaś na ŚUMie o tym angielskim to możesz sobie spokojnie darować, bo i tak uczymy się po łacinie. Słyszałam, że na WUMie dają takie papierki ze słownictwem polsko-łacińsko-angielskim, więc też nie będziesz przepisywać bez potrzeby (koleżanka studiuje i mówiła, że od czasu do czasu były kartkówki z nomenklatury angielskiej, która była właśnie na tych materiałach, a ile w tym prawdy who knows).
mimi11, dobrze mówi, 90% po angielsku jest to samo co po łacinie.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: Jivan »

Czy w tym sobottcie 1/3 są nazwy po łacinie i angielsku?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: Giardia Lamblia »

1.jpg
1.jpg (7.45 KiB) Przejrzano 694 razy
Ten Sobotta ma łacińskie mianownictwo, pytałem się mailowo w sklepie i tak mi odpisali.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: goodman »

Z tego co się orientuje, to nie ma jeszcze żadnego polskiego wydania atlasu z angielskim mianownictwem. Są tylko wydania angielskie (całe po angielsku, do tego często o połowe droższe od polskich odpowiedników).
Póki co jest zapowiedź na stronie MedPharmu o wydaniu I tomu Prometeusza z ang. mianownictwem (niestety też dość drogi, bo I tom z III za 224,99 zł). Podobnie ma się sprawa z podręcznikami do anatomii. Dopiero rok temu w październiku zostało wydane małe kompendium/skrypt (również przez medpharm), gdzie są podawane nazwy w 3 językach pol/ang/łac. Korzysta się z niego głównie na UMed we Wrocławiu (bo samo wydawnictwo jest z Wrocka).
alexiack

Re: 3-tomowy Sobotta- opinie

Post autor: alexiack »

czyli jeżeli kupię skrypty pol/łac/ang to Sobotta 1/3 z polskim mianownictwem mi wystarczy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości