BOINC

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Cro
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:17

BOINC

Post autor: Cro »

W sumie to nie jestem pewien czy to dobry dział. Bo BOINC to raczej jest projekt wielodyscyplinarny. Ale wspomaga nie tylko [at] ale wiele programów z dziedziny biochemii. I pomyślałem że może się z tego wywiązać ciekawa wymiana poglądów i doświadczeń: np. czy warto się w to angażować.

Ja kiedyś działałem w Seti ale to było spory kawałek czasu temu ale niestety ostatnimi czasy rzadko używam kompa i zaniechałem udziału w tym programie. Wtedy jeszcze nie było BOINC ale ostatnio coś tam o tym słyszałem i poczytałem ale ciekawi mnie wasza opinia.

Pozdrawiam
arturg
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2007, o 07:20

Re: BOINC

Post autor: arturg »

Cro pisze:. czy warto się w to angażować.
Niewątpliwie warto po pierwsze od strony naukowej, na co pozytywnej odpowiedzi udzielają uczelnie (m.in. Oxford, Berkeley) i ośrodki naukowe (np. CERN) rekomendujące projekty, a po drugie od strony ekologicznej, bowiem w ten sposób lepiej wykorzystujemy zasoby, w tym przypadku zasoby komputerowe.

Kolejna korzyść, która nie rzuca się tak od razu w oczy to pozytywne przemiany w świadomości społecznej, w jej relacji zarówno do nauki, jak i do ekologii (lub bardziej szczegółowo do zasobów). Myślę, że BOINC można częściowo postrzegać jako środek służący do poprawiania świadomości ekologicznej, co akurat osobiście trochę realizuję poprzez zespółPoland (prawdopodobnie największy na świecie zespół w BOINC o profilu ekologicznym )

Chętnie odpowiem też na ewentualne pytania.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 sie 2007, o 11:28 przez arturg, łącznie zmieniany 4 razy.
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: BOINC

Post autor: Mateusz »

W jakich projektach bierzecie udział? Osobiście biorę udział tylko w Rosetta, przynajmniej jak na razie.
arturg
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2007, o 07:20

Re: BOINC

Post autor: arturg »

Mateusz pisze:W jakich projektach bierzecie udział? Osobiście biorę udział tylko w Rosetta, przynajmniej jak na razie.
Główne projekty zespołuPoland to Climateprediction.net, [at], World Comunity Grid, [at], [at] i [at], chociaż wg mnie naistotniejszym projektem jest jednak [at] - no ale niestety często nie ma tam próbek do przeliczania.

A propo udziału w jednym projekcie, to już kiedyś specjalnie zwracałem uwagę na to na to , by z zasady brać udział przynajmniej w dwóch projektach na wypadek, gdyby w jednym projekcie zabrakło próbek

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Sie 23, 2007 00:17 ]
Mateusz pisze:W jakich projektach bierzecie udział? Osobiście biorę udział tylko w Rosetta, przynajmniej jak na razie.
Główne projekty zespołuPoland to Climateprediction.net, [at], World Comunity Grid, [at], [at] i [at], chociaż wg mnie naistotniejszym projektem jest jednak [at] - no ale niestety często nie ma tam próbek do przeliczania.

A propo udziału w jednym projekcie, to już kiedyś specjalnie zwracałem uwagę na to na to , by z zasady brać udział przynajmniej w dwóch projektach na wypadek, gdyby w jednym projekcie zabrakło próbek

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości