[Link] Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: joannaoka »

madeline_l, też tak sądzę z tym Lublinem. Chociaż w tym roku podobno Wrocław wszystkich zaskoczył jeśli chodzi o niestacjo.

A jaki próg wróżycie na niestacjonarny lek i lek-dent? Dużo wyższy niż w roku ubiegłym?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: halidor »

"Wypraszam sobie, nie jest sprzymierzeńcem Halidora. Jestem niczym myśliwy tropiący zwierzynę. Detektyw poszukujący poszlak, wyciągający wszystkie możliwe informacje ze szczątkowych danych. Ja Halidora szukam, a nie sprzymierzam się (a właściwie to szukałem")."

i całe szczęście
to taka jest rola moderatora? tropienie zwierzyny?
dziwne?
myślałem , że coś zupełnie innego ?
oto definicja
Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym.
nie ma tu nic o szpiclowaniu.
Balbina
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, o 17:53

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Balbina »

Dzięki Halidor za definicję moderatora. Też miałam ochotę to zrobić, ale mnie uprzedziłeś
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Giardia Lamblia »

Sęk w tym, że oprócz posiadania roli moderatora jestem również ogoniastkiem jelitowym, a te prowadzą bardzo nudne życie - muszą więc czasem się rozerwać na przykład zabawą w detektywa
sandoz pisze:nie musi ale jestesmy w cywilu i uzywamy trybu rozkazującego a tekscie w/w była prośba i mysle ,ze do tej prosby większośc sie przyłącza
Tryb rozkazujący wyraża życzenie, prośbę lub (nie i!) rozkaz. Nie wiem na prawdę nad czym tu dyskutować. Prośba wyrażona rozkazem w moim mniemaniu prośbą być przestaje. Komunikat został źle sformułowany - rozbieżność illokucji z perlokucją, jeżeli mam być dokładny.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: randomlogin »

ddaga89 pisze: Umed Wroc zrobił w tym roku tak, że podpisujesz lojalkę z konsekwencjami - nie można złożyć w innym miejscu jeśli się tutaj nie zabrało dokumentów, bo to i tak skutkuje wyrzuceniem z listy.
Nie ma to dokladnie zadnej mocy prawnej. Ale podpisac mozna. EDIT: a jeszcze btw: jak ja szedlem na studia to Wroclaw byl jeszcze sprytniejszy, i kazal skladac oryginalgti< odpis OKE, czyli oba te ladne kolorowe papierki. A wtedy zadna praktycznie uczelnia nie brala odpisow notarialnych/kserokopii/czegokolwiek innego. To dopiero bylo skuteczne.
tchorz pisze:Z biologicznego punktu widzenia to papierów nie należy zabierać.
Bo:

im mniej studentów tym mniejsza konkurencja na specjalizacje.

Dużo mówi się o tym, że na pierwszy rok przymują więcej, żeby odsiać nadwyżkę - więc odsiewanie będzie mniejsze

Mniej lekarzy w Polsce - możliwość żądania wiekszych zarobków zwłaszcza w miejscach gdzie ktoś musi być
Tylko jesli sie ich nie zabierze w ogole, i bedzie figurowac jako student, to studiuje sie formalnie dwa kierunki rownoczesnie. A to, obecnie, kosztuje. Ewentualnie klamie sie w oswiadczeniu (tym wg wzoru ministerstwa) - a to juz moze skonczyc sie gorzej niz jakas smieszna lojalka wymyslona przez Wroclaw. Oczywiscie wcale nie musi, i spora szansa, ze rozejdzie sie po kosciach - ale czymstam sie ryzykuje.

_Samira_ pisze:To jest wlasnie myslenie tych, ktorzy potem na studiach pisza notatki olowkiem i kasuja grupowe maiole tuz przed egzaminem. Gratulacje.
To jesli w obrebie GRUPY (a nie calego roku) macie takie problemy, to nie zazdroszcze. Za to polecam google docs - nie do wszystkiego sie nada, ale do wielu rzeczy owszem, a jest mozliwosc cofniecia wszystkich zmian. My tak robimy z rzeczami, ktore maja byc do edycji przez caly rok - np spisywanie pytan z egzaminow, bo faktycznie w tych 200 radosnie anomimowych osobach jakis nadgorliwie praworzadny debil potrafi sie trafic i skasowac - a tutaj mozna wszystko przywrocic do stanu sprzed.
halidor pisze:to taka jest rola moderatora? tropienie zwierzyny?
dziwne?
myślałem , że coś zupełnie innego ?
oto definicja(.)
Mistrzu, akurat w twoim wypadku i tego co wyprawiales, zdecydowanie miescilo sie to w zakresie moderatorskich zainteresowan. Tak nie-moderatorskim okiem.
Balbina
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, o 17:53

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Balbina »

Giardia Lamblia napisał/a oważnie stawiasz znak równości między powyższymi zdaniami? Idąc do dziekanatu (jeżeli rzeczywiście zostaniesz studentką) też będziesz żądać, a nie prosić? Do profesorów/asystentów/innych osób też będziesz w ten sposób kierować prośby rozkazem? Nie wróżę Ci w takim wypadku zbyt długiej kariery studenckiej.
I tu się bardzo mylisz. Nie mam problemów ze studiowaniem, ani w relacjach międzyludzkich".Komentarze innych forumowiczów wskazują, że są osoby na tym forum, które właściwie zrozumiały moje intencje.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: sandoz »

Balbina
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: sandoz »

Giardia Lamblia pisze: Komunikat został źle sformułowany - rozbieżność illokucji z perlokucją, jeżeli mam być dokładny.
presupozycja -nie blokowac miejsc lalalalala
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: halidor »

Mistrzu, akurat w twoim wypadku i tego co wyprawiales, zdecydowanie miescilo sie to w zakresie moderatorskich zainteresowan. Tak nie-moderatorskim okiem.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2013, o 17:50 przez halidor, łącznie zmieniany 1 raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: randomlogin »

Miescilo sie, powiedzmy - dopoki nie zaczales tutaj gratulowac anonimowym wydawalo sie ludziom nazywajac ich z imie i nazwiska, ku ich sporemu zaskoczeniu. Oczywiscie skorzystales tylko z ogolnie dostepnych informacji, no harm done, prawda? No to wiedz, ze nikt przeciwko tobie niczego wiecej, niz to co ma do zaoferowania internet, tez nie uzyl.
Balbina
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2012, o 17:53

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Balbina »

sandoz pisze:Balbina
dziękuję
mskowron
Posty: 36
Rejestracja: 31 lip 2013, o 19:25

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: mskowron »

Czy jest ktoś z was kto zwolnił miejsce na farmacji na UJ ?
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: młody technik »

Ja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości