[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Racja, wygrywają też uproszczone konstrukcje bez koehlera, bo nie trzeba się bawić z oświetleniem.
phpsql
Posty: 87
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 12:53

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: phpsql »

Sagres, trochę się spóźniłeś - swojego MOTICa BA200 (cały komplet z kamera i polaryzacją) oddałem do komisu i komplet poszedł za 1700,- PLN - allegro 3408267218 A jeśli coś, to mam jeszcze do sprzedaży PZO Studar, PZO MB-30, PZO Biolar oraz Carl Zeiss Ergaval.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

WOW, dostałeś za niego całkiem niezłą cenę według mnie.
Sagres
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2013, o 17:42

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Sagres »

Tak, nie mogłam się zdecydować a potem było za późno, teraz żałuję.
Niestety w sklepie za Motica chcą sporo, jeszcze się zastanawiam. Przed mikroskopem spędzam średnio 2-3 h dziennie z przerwami, jak zakupię to będzie pewnie trochę więcej : )
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

szkoda bo to byla okazja, choc z drugiej strony on jest na oo wiec z rozbudowa gorzej Jesli masz czas to popoluj na rynku wtornym, moze sie trafi, a jak nie to PZO Biolar.
phpsql
Posty: 87
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 12:53

[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: phpsql »

Sagres, Motic w sklepie to niestety duży wydatek. Ja mogę Ci zaproponować na teraz trzy mikroskopy:
- kupi-sprzedam-wymieni-wewn-trzna-gie-da ... tm#p689687

- kupi-sprzedam-wymieni-wewn-trzna-gie-da ... tm#p689807

- kupi-sprzedam-wymieni-wewn-trzna-gie-da ... tm#p690213

Jeśli któryś by Ci odpowiadał, pisz tutaj lub PW.
melanea
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2013, o 11:16

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: melanea »

Witam
może zacznę od tego, że w tym roku zaczynam studia biologiczne. Chciałam kupić mikroskop, żeby zająć się tym na poważnie, przy czym jestem na razie zupełnie początkująca w tym temacie. Mogę przeznaczyć na niego ok. 1000 zł, więc zdecydowałam się na używanego Biolara. Ostatnio pojawił się na allegro taki:
allegro 3465473221
jednak brakuje mu oświetlenia. Chciałam więc zapytać, czy według Was lepiej kupić ten i szukać do niego lampy, czy poczekać na jakiś inny?
Oprócz niego znalazłam jeszcze takiego Zeissa:
allegro 3462309432
Może on byłby lepszy?
wiedzmin
Posty: 115
Rejestracja: 7 sie 2013, o 10:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: wiedzmin »

Ergaval nie ma możliwości ustawienia światła w systemie Kohlera z Carl Zeissów to bardziej Amplival a z naszych to Biolar - jeśli chcesz się na poważnie tym zająć. Biolar ma duże dosyć możliwości rozbudowy a Amplival jeszcze większe. Chodzi o kontrasty fazowe, DIC itd. Ale szukaj raczej kompletnego. Na forum popytaj może ktoś chce sprzedać. Biolar to bardzo dobry wybór da się do niego dokupić swietne obiektywy Zeissa, Nikona. A i jego achromaty są niczego sobie.

JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

To tu od razu sprostuję, bo sam wprowadziłem wcześniej w błąd. Ergaval MA koehlera.
wiedzmin
Posty: 115
Rejestracja: 7 sie 2013, o 10:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: wiedzmin »

są tu osoby które miały kontakt z Ergavalem, popytaj ja sam szukam Amplivala. Jeżeli ma możliwość ustawienia światła w systemie Kohlera to ja brałbym Ergavala chyba że dasz radę troszke dołożyć to kolega na forum ma do sprzedania Amplivala z tubusem i kondensorem pankratycznym. Masz tam wtedy jasne i ciemne pole oraz zoom.

melanea
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2013, o 11:16

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: melanea »

Dziękuję za odpowiedzi
Wolałabym raczej już nie dokładać, bo to mój pierwszy mikroskop i nie musi być jakiś super rozbudowany. Rozejrzę się jeszcze za kompletnym Biolarem. A jeśli chodzi o te Zeissy to nie jest tak, że jest do nich mała dostępność części albo tylko na rynku zagranicznym?

Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

czesci do Zeissa pojawiaja sie dosc rzadko na allegro, kopalnia to ebay. Plus taki ze Europa, a nie USA.
wiedzmin
Posty: 115
Rejestracja: 7 sie 2013, o 10:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: wiedzmin »

Na ebay dostaniesz czesci do Zeissa z tym że na niektore trzeba polować i czekać. A te standardowe są często. Zależy co chcesz bo możesz chcieć później rozbudować mikroskop a dobra baza do rozbudpwy to podstawa. Dlatego nie sugeruj się ceną a stosunkiem przydatności ewentualnie rozbudowy do ceny. W biolarze z aukcji masz tylko jasne pole przydałoby się jeszcze chociaż ciemne. Umożliwia to set do biolara ale musiałabyś go dokupić.

Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości