UMB

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: UMB

Post autor: tam-kto »

ja jestem też pierwszakiem - świeżakiem, więc nie wiem jak to jest na studiach,czy w czymś może koligować

wiem, że nie mogę się porównywać do Ciebie, ale jak wyżej możesz poczytać jestem mocno grubszą osobą i boję się jak mnie przyjmą na studiach czy zaakceptują bo obczaiłem na dniach otwartych, że do nie których nie podchodź - wielcy jeszcze nie lekarze ale już za elitę narodu się stawiają ale na forum przyjęto mój problem i obawy życzliwie bym nie tracił wiary od razu dzięki wszystkim za słowa otuchy bo gruby może ma więcej tłuszczu ale też czuje

powiem za Innovidil, każdy ma jakąś zgryzotę - trzymaj się ciepło i nie przejmuj

SilentShout, czyli uważasz, że dziewczynie to przeszkodzi w studiowaniu medycyny? Już studiujesz, więc wiesz co nieco orientacyjnie
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: UMB

Post autor: Agher »

kan-ala pisze:Liczę na wasze zrozumienie jako przyszłych medyków, ale też szczere opinie: zaczynam w tym roku lek. Mam bulimię i zastanawiam się czy to może przeszkadzać w studiowaniu medycyny.
Raczej nie będzie przeszkadzać, mam kilka koleżanek i jednego kolegę którzy mieli problemy z bulimią czy anoreksją i bardzo dobrze sobie radzą na lekarskim.

tam-kto, co do otyłości to prędzej na zajęciach coś usłyszysz niepochlebnego niż od kolegów z roku. A skoro już idziesz na lekarski to może warto się zabrać za problem z wagą? Warunki ku temu w Białymstoku są więcej niż dobre

A co do malowania paznokci - u sporej części asystentów na chirurgii przyjście w pomalowanych paznokciach to 20 minutowa zjebka na dzień dobry.
Innovidil
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2013, o 12:05

Re: UMB

Post autor: Innovidil »

W tym przypadku powiem jak starszacy - ludzie, jeszcze są wakacje. Rzeczywiście nie ma co rozmyślać jak to będzie na studiach, czy sobie poradzimy, czy inni nie będą na nas krzywo patrzeć itede, bo tego i tak dowiemy się tylko w praktyce.

kan-ala - jeśli obawiasz się opinii kolegów o swojej przypadłości to przecież nie musisz nikomu o niej rozpowiadać

tam-kto - gruby, chudy, co za różnica, ważne jakim się jest człowiekiem
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: UMB

Post autor: tam-kto »

Agher, niepochlebnego na zajęciach? chodzi Ci o aystentów/profesorów?

pewnie, że próbowało się ale wysiłki zafundowały mi efekt jo-jo ogromnych rozmiarów niestety
może jeszcze bede się podrywał do walki oby tym razem z długotrwałym sukcesem bo to wszystko w głowie

a do wagi, myslę, że moda na szkielety zafundowała nam pop-kultura
i osoby takie jak ja, lubiące słodycze i jedzenie mają duży problem
między super szczupłymi, wysportowanymi typu Nicole Scherzinger i środkami odchudzającymi, a drugą stroną zachęcającą do jedzenia - programy typu Masterchef i Magda Gesler- coż ja poległem
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: UMB

Post autor: neocortex »

Wszystko wygląda dużo mniej strasznie, jak już się studiuje - teraz korzystajta z wakacji

Co do paznokci pragnę sprostować - cały czas chadzam z pomalowanymi na różne mniej i bardziej oczo***bne kolory i na żadnej anatomii nikt się nie zainteresował. Chirurdzy na dyżurach też nie.

Jak się człowiek orientuje w temacie to ani kolorowe paznokcie, ani kolorowe włosy, ani 100 kg wagi nie przeszkadzają Gorzej jak się gada głupoty, bo wtedy aż się prosi mejkap w kolorach tęczy to miała czas zrobić, ale na doczytanie kilku stron na zajęcia już czasu zabrakło"

tam-kto nadwaga nadwagą, ale otyłość jest chorobą i jednak ktoś może zasugerować, żebyś się tym zajął (o Cię to dotyczy).
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: UMB

Post autor: Agher »

neocortex, to chyba nie miałaś bliższej styczności z naszą kochaną II kliniką, wrażenia nie zapomniane. A czasami to sprawiając dobre wrażenie można więcej uzyskać niż mając samą wiedzę
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: UMB

Post autor: SilentShout »

tam-kto pisze:bo obczaiłem na dniach otwartych, że do nie których nie podchodź - wielcy jeszcze nie lekarze ale już za elitę narodu się stawiają ale na forum przyjęto mój problem i obawy życzliwie bym nie tracił wiary od razu dzięki wszystkim za słowa otuchy bo gruby może ma więcej tłuszczu ale też czuje
takie jednostki akurat na wszystkich patrzą z góry
tam-kto pisze: SilentShout, czyli uważasz, że dziewczynie to przeszkodzi w studiowaniu medycyny? Już studiujesz, więc wiesz co nieco orientacyjnie
nie, nigdzie tak nie napisałam
po prostu nie podoba mi się stawianie znaku równości między ED a migreną zupełnie inna przyczyna, leczenie, przebieg itp. na migrenę weźmiesz tabletkę, zastrzyk a na bulimię już nie
Innovidil pisze:kan-ala - jeśli obawiasz się opinii kolegów o swojej przypadłości to przecież nie musisz nikomu o niej rozpowiadać
to chyba najmniej istotne
tam-kto pisze:Agher, niepochlebnego na zajęciach? chodzi Ci o aystentów/profesorów?

pewnie, że próbowało się ale wysiłki zafundowały mi efekt jo-jo ogromnych rozmiarów niestety
może jeszcze bede się podrywał do walki oby tym razem z długotrwałym sukcesem bo to wszystko w głowie
jojo? to pewnie była jakaś dieta cud. może wybierz się do dietetyka skoro sam nie masz pomysłu jak się do tego prawidłowo zabrać
tam-kto pisze:a do wagi, myslę, że moda na szkielety zafundowała nam pop-kultura i osoby takie jak ja, lubiące słodycze i jedzenie mają duży problem
dobra dobra, nie zwalajmy wszystkiego na pop-kulturę, nikt Ci nie każe być szkieletem, nie przeginajmy w drugą stronę
poza tym ja rozumiem, że ktoś może mieć nadwagę/otyłość bo ma jakieś zaburzenia hormonalne, jest to skutek uboczny jakichś leków albo coś innego. ale miłość do słodyczy? trochę silnej woli i waga spadnie
tam-kto pisze:między super szczupłymi, wysportowanymi typu Nicole Scherzinger i środkami odchudzającymi, a drugą stroną zachęcającą do jedzenia - programy typu Masterchef i Magda Gesler- coż ja poległem
środki odchudzające to chyba nie jest dobry wybór, bardziej szkodzą niż pomagają
lepiej przyjrzeć się krytycznie swojemu codziennemu menu i trochę się poruszać
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: UMB

Post autor: neocortex »

Agher pisze:neocortex, to chyba nie miałaś bliższej styczności z naszą kochaną II kliniką, wrażenia nie zapomniane. A czasami to sprawiając dobre wrażenie można więcej uzyskać niż mając samą wiedzę
No masz rację, tylko z tą niżej miałam kontakt Ale jak mówisz, że wrażenie to też dobrze, ja w okularach bardzo inteligentnie wyglądam, grunt to je tylko znaleźć w którejś z 5 szuflad biurka

tam-kto, nie ma takiej wagi, której nie da się zredukować racjonalną, dobrze dobraną dietą i równie dobrze dobranymi ćwiczeniami. Argumenty, że się lubi słodycze. no cóż Rób sobie desery z ksylitolem zatem
Innovidil
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2013, o 12:05

Re: UMB

Post autor: Innovidil »

SilentShout - nie stawiam znaku rownosci, chcialam tylko pokazac ze nie tylko kan-ala ma jakies problemy. Moze zle to ujelam. A co do opinii innych to mialam kolezanke z podobnymi zaburzeniami dla ktorej priorytetem bylo by inni sie nie dowiedzieli. Ale to pewnie tez zalezy od osoby i nie ma co generalizowac.

czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: UMB

Post autor: czytowazne »

Jeśli już jesteśmy przy temacie nadwagi to mam pytanie ciężko sie załapać na fitness na wf?

Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: UMB

Post autor: ruudaa »

podobno podczas studiowania medycyny wszyscy chudną, a zwłasza po sesji trzeba się bardziej dociskać paskiem nie wiem czy to jest związane ze stresem czy z tym, że trzeba uczyć się różnych obrzydliwości

tam-kto głowa do góry, Ci którzy bedą Cię postrzegać przez pryzmat wagi lub nadwagi są wewnętrznie słabi i dziecinni lub zwykłe prostaki, a takich i na tych elitarnych studiach nie brak (jak wszędzie). Bo jak ktoś nie ma kompleksów i zanizonej samooceny to akceptuje siebie i innych, więc nie musi się dowartościowywać jadąc po drugim człowieku


choć przyszli lekarze powinni być wyrozumiali i torelancyjni jak nikt inny w społeczeńswie, ale jak jest sami dobrze wiecie
snapple-2105
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2013, o 01:55

Re: UMB

Post autor: snapple-2105 »

A ja wole takich chlopcow przy tuszy serio. milej sie tak przytulic i ogolnie lepiej wygladaja
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: UMB

Post autor: Ganc Pomada »

ruudaa pisze:podobno podczas studiowania medycyny wszyscy chudną, a zwłasza po sesji trzeba się bardziej dociskać paskiem nie wiem czy to jest związane ze stresem czy z tym, że trzeba uczyć się różnych obrzydliwości
Ja tam nie schudłem w czasie sesji (a wręcz przeciwnie), śmieciowe żarcie i ogólnie mniej czasu na jakąś aktywność robią swoje. Wiem, wiem, podczas sesji trza się odżywiać zdrowo oraz dbać o ciało i umysł. Ciekawe czy ktoś miał czas na to.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości