wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
chemfans
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:10

wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: chemfans »

Ktoś emigruje na lekarski z Warszawy ?
Może jakieś pomysły odnośnie akademika lub mieszkania ?
Ja jestem trochę tym przerażony
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: Piotrr »

no co ty nie wiesz co powiedział Łukasz Mostowiak o UMB najlepsza uczelnia, tylko 200 km od warszawy i świetne połączenia! supernowoczesny sprzęt
W końcu lekarz
milkiwayka
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2013, o 21:41

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: milkiwayka »

co roku jest bardzo dużo osób z warszawy i z okolic u nas. Więc myślę że nie będziesz jedyną osobą na leku z warszawy:) połączenia są bardzo dobre, często jeżdżą pociągi i wydajesz 20 zł w jedną stronę, a jeśli 2 tygodnie wcześniej zaplanujesz sobie wyjazd do warszawy polskimbusem zapłacisz 15 zł w obie strony:)
w zależności od standardu ceny pokojów wahają się od 350-450 w średnim standardzie. powyżej 500 można znaleźć już coś bardziej wypasionego:)
plusem jest to że wszystkie zajęcia są w jednym miejscu , ewentualnie spacerkiem 5 minut z jednego miejsca do drugiego.
Jednak Białystok jest dosyć nudnym miastem w porównaniu do wawy krakowa , wrocławia czy poznania. to jest duży minus że tak naprawdę niewiele się dzieje
pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemfans
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:10

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: chemfans »

Wielkie dzięki za inf.
Awatar użytkownika
chemfans
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:10

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: chemfans »

Mam pytanie:

Pokój 2 osobowy – 21 m ² ( 2 osoby ) – 630, 644 zł

( czyli gdy są 2 osoby to dzielimy te 630 przez 2 ? )

Pokój 2 osobowy - 21 m ² ( 1 osoba ) – 530, 544 zł

( czyli gdy jestem sam to płacę 530 ?)


Może głupie te pytania ale nigdy nie miałem do czynienia z akademikami
aleCzak
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2012, o 22:12

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: aleCzak »

Cześc wszystkim!

Mam pytanie odnośnie kosztów utrzymania: Ile mniej więcej kosztuję mniej więcej miesięczne utrzymanie w Białym przy założeniu,że nie jestem specjalnie rozrzutny.

Orientuje się ktoś, czy wielu ludziom z Wawy udaje się otrzymać miejsce w akademiku (chodzi mi o to, czy nie jest ona za blisko Białego)? W ogóle polecacie akademiki UMB? Da się tam uczyć w spokoju?
milkiwayka
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2013, o 21:41

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: milkiwayka »

tak jak mieszkasz w 2 osoby płaci się 300 ileś tam:)
w ds2 są segmenty zwykle 2 pokoje 2-osobowe z wspólną łazienką
zależy z kim będziesz w pokoju ale chyba przeważnie osoby z leku mieszkają razem. Standard nie jest najgorszy. Jest całkiem okej. w porównaniu do mieszkań na które można czasem trafić.
1000 zł Ci spokojnie wystarczy ( w tym 1000 jest oczywiście opłata za mieszkanie/akademik) .
na uczelnie nie ma co narzekać asystenci(jak dotąd, odpukać) nie robią problemów. Chociaż zawsze można trafić na pewną panią na histologii i je mieć. ale jak będziecie regularnie się uczyć to raczej nie ma problemu:)
karolina94
Posty: 41
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:29

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: karolina94 »

Dostałam się, mieszkam pod Warszawą. Niestety, również jestem pełna obaw. Czekam jeszcze na Lublin, ale nie wiem co wybiorę.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: chevelle »

karolina94, wybierz Białystok - nie będę się rozpisywać za dużo na ten temat, możesz poczytać moje wcześniejsze posty. Studenci UMB są naprawdę zadowoleni z tej uczelni, czego niestety nie mogę powiedzieć o moich kolegach z Lublina.

Na 8 osób z mojego roku, które kojarzę, że mieszkały w DS2, czwórka jest z Warszawy. Nie wiem, jak w DS1, ale o przydzielenie miejsca w akademiku nie jest tak trudno, więc nie powinno być większego problemu. Uważam (po osobistej ucieczce z akademika), że lepiej jest od razu szukać pokoju 1-osobowego w mieszkaniu studenckim. Przynajmniej ja miałam poważne problemy z przyzwyczajeniem się do nauki podczas, gdy współlokatorka przebywała w naszym wspólnym pokoju. Wiadomo, to zależy od człowieka, może komuś to nie przeszkadza Minusem DS jest to, że jest tam zamontowany system przeciwpożarowy, i nieraz w sobotę o 8 rano ktoś przypalił tosty, zawył alarm i nici z odsypiania tygodnia nauki. Drugi minus to - że tak brzydko powiem - ciecie na dyżurce przy wejściu do akademika. O ile panie są całkiem fajne, to pana większość mieszkańców co najmniej nie toleruje. Jednak decydując się na mieszkanie ma się ten komfort, że można kogoś przenocować (choć z tym można trochę pokombinować w DSie), czy wrócić sobie w środku nocy z imprezy (w DSie można sobie wyrobić kartę magnetyczną za dyszkę i też wchodzić, no ale mimo wszystko to nie to samo ). Generalnie w akademiku jest dosyć spokojnie, rzadko są imprezy. W razie czego można sobie zejść do takiej salki przeznaczonej rzekomo do nauki, ale ponoć mało kto korzysta z tej przyjemności". Po prostu (z tego, co zrozumiałam) trzeba wówczas wziąć ze sobą komplet kluczy, które otwierają po kolei salę z bilardem, korytarze i salę z komputerami, i bierze się wtedy odpowiedzialność za te sale. Nie wiem, ile w tym prawdy, nigdy z tej sali nie korzystałam, więc może to być urban legend
Jeśli chodzi o fundusze, to ja - rozrzutna osóbka - wydawałam średnio 1100zł. Zależy, czy się często je na mieście (choć są bary, w których można zjeść obiad za 3-6zł), gdzie się mieszka, czy się kupuje wszelakiego rodzaju kasożerne przekąski itp.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: SilentShout »

u mnie na II roku stomy zaczęła się masowa ucieczka z mieszkań do akademika (ds2) i na trzecim przeprowadzają się następni, tyle że ludzie biorą przeważnie dwuosobowy pokój i mieszkają w pojedynkę
a co do nocowania w dsie: zdarzyło mi się chociaż tam nie mieszkam najlepiej wchodzić z kimś kto ma kartę magnetyczną i pewnym krokiem, bez rozglądania się - wtedy nie wzbudza się podejrzeń a kiedy portiert śpi, to już w ogóle luuz
Awatar użytkownika
chemfans
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:10

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: chemfans »

Ja również wybrałem Białystok zamiast Lublina
esprittt
Posty: 66
Rejestracja: 18 paź 2010, o 18:42

Re: wyjazd z Warszawy do Białegostoku

Post autor: esprittt »

A ja polecam DS1, mieszkałam tam na pierwszym roku, a ponieważ mieszkam bardzo blisko białegostoku nie dostałam akademika za pierwszym razem. Kilka razy dzwoniłam czy nic się nie zwolniło i się zwolniło - więc polecam ten sposób zdobywania pokoju jeśli za pierwszym razem Cię nie przyjmą a chcesz mieszkać w akademiku DS1 jest w samym sąsiedztwie budynków w których są zajęcia na pierwszym roku (mmmm to wstawanie 20 minut przed zajęciami ) a poza tym są w nim siedziby wielu organizacji i klubów studenckich które tak btw też bardzo polecam A poza tym DS1 jest ładnie położony, z obu stron park, z jednej pałac. Ale znajomi mieszkający w DS2 też są zadowoleni, więc chyba w obu jest fajnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości