Netter czy Sobotta

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: David »

potwierdzam, rysunki w Grayu są bardzo dobre, polecam zwłaszcza kość sitową i krtań, uważam też, że serce ogólnie w miarę dobrze zrobione jest Grayu- ale na błędy trzeba uważać, bo jest ich tyle że szok (zwłaszcza tom dotyczący kończyn, czy ogólnie nerwy moim zdaniem zrobione bardzo kiepsko, do tego należy dodać zaprzeczenia odnośnie tych samych kwestii nawet na tej samej stronie- chociażby przykład z t. przeponową dolną).
lykorz
Zuzanna_93
Posty: 59
Rejestracja: 26 gru 2011, o 00:39

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Zuzanna_93 »

Czy ktoś już myślał jak połapać się z nazewnictwem na anatomii? Jakie atlasy kupujecie? pol-łac i dopisujecie angielskie?
Awatar użytkownika
farfocl
Posty: 62
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 17:47

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: farfocl »

Hej, trochę odkopię temat

Mam kilka pytań - posiadam atlasy anatomiczne rodziców, Kissa i Sinielnikowa, czyli generalnie starej daty, i OUN Nettera w wersji polskiej (czyli bez łaciny). Warto się dowyposażyć w coś więcej, czy to już będzie nadgorliwość? P Oba atlasy mają jedynie łacińskie nazwy, bez polskich (podejrzewam, że to może być główny problem?). Słyszałam dobre opinie o McMinnie - warto go mieć/pożyczyć?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Izuzet »

Nie ma co świrować z tymi atlasami, starej daty także zawierają wiedzę która w zupełności wystarczy na zajęcia anatomii ]


Chociaż prawdę mówiąc miałam w rękach chyba każdy z dostępnych atlasów anatomicznych i najbardziej lubię Sobottę.
Awatar użytkownika
farfocl
Posty: 62
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 17:47

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: farfocl »

czyli brak polskiego nazewnictwa nie stanowi problemu?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Izuzet »

Jak masz przed nosem podręcznik to nie ] poza tym, chyba każdy sobie dopisuje to czego wyjątkowo nie może zapamiętać
Awatar użytkownika
farfocl
Posty: 62
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 17:47

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: farfocl »

dzięki .
miki3_12

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: miki3_12 »

a co sadzicie o atlasie Gilroya?
zawiera tylko angielskie nazwy, a z tego co wiem w Kato obowiazuje ang na anatomii.
plecha
Posty: 103
Rejestracja: 27 lip 2010, o 22:05

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: plecha »

Orientuje się ktoś czy są różnice między wydaniem Nettera z kończyną górną na okładce, a tym z czaszką?
tomekwl3
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2013, o 02:22

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: tomekwl3 »

miki3_12 pisze:a co sadzicie o atlasie Gilroya?
zawiera tylko angielskie nazwy, a z tego co wiem w Kato obowiazuje ang na anatomii.
Mam Gilroya po polsku. Netter bardziej mi się podoba, ale ma wiele tabel i uwagi kliniczne. Ryciny, schematy ładne, czytelne, znaczących różnic merytorycznych nie zauważyłem, ale różnice wyjdą pewnie gdy będzie trzeba zacząć się tego uczyć
Awatar użytkownika
LongRoad
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2013, o 11:29

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: LongRoad »

Mam Gilroya po ang, całkiem fajny, ale jeżeli miałbym ponownie kupować znając już wszystkie atlasy, wybrałbym Nettera po polsku wyłacznie, angielszczyzna jest banalna do zrozumienia, a atlas jest po to by jak najwiecej w nim znaleśc i sie nauczyć w miarę szybko.
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: cintaroja »

Z Gilroya uczyłam się na kończynie górnej, jednak szybko z niego zrezygnowałam, bo w porównaniu do Nettera miał sporo braków. Nie wiem jak jest z kolejnymi działami, bo później już do niego nie zaglądałam.
m0502
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2013, o 18:10

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: m0502 »

Ja mam pytanie odnośnie języka. Jest atlas w którym wszystko byłoby po polsku? I czy lepiej kupować taki, czy łaciński (lub angielski)?
Dodam, że jestem na stomatologii we Wrocławiu
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości