Notatki z lekcji biologia-opinie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
kalendarz
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2013, o 06:23

Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: kalendarz »

Witam chciałam się zapytać maturzystów co uważacie o tych książkach? Czy dobrze przygotowują do matury? Czy są one uzupełnieniem teorii do Treningu przed maturą"-Barbary Bukały? Warto w nie zainwestować? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję, każdemu kto się na ich temat wypowie Pozdrawiam
kalendarz
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2013, o 06:23

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: kalendarz »

Właśnie jeszcze nie napisałam że chodzi o książki wyd. Omega Iwona Żelazny
meisie
Posty: 70
Rejestracja: 3 lip 2013, o 11:35

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: meisie »

Ja mam wszystkie, zabrakło mi trochę czasu, żeby je wszystkie dokładnie przeczytać, ale:
* mało błędów merytorycznych (przynajmniej mało zauważyłam)
* mało schematów, praktycznie wcale
* jednym może podobać się zapis graficzny, innym mniej. Moim zdaniem czasami te wszytskie podpunkty sie zlewaja i w koncu nie wiesz co do czego jest.
* dobre do nauki, jeżeli ktoś nie lubi ciągłego tekstu
* wiele ciekawostek
* czasami za dużo treści jeśli chodzi o rozszerzenie z bio, ale jeśli chcesz isc na medycyne to taki nadmiar wiedzy Ci nie zaszkodzi (szczególnie przy człowieku).

Gdybym miała możliwość kupienia ich jeszcze raz to pewnie bym to zrobiła, bo czasami są naprawde pomocne. Na pewno bede z nich korzystała przy nauce do poprawy matury
kalendarz
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2013, o 06:23

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: kalendarz »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, proszę jeszcze jakieś o opinie
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: Jannx »

dla mnie jest to bardzo dobra seria. Wygodnie się uczy, książki są lekkie więc można je zabrać wszędzie, dużo informacji (treści są faktycznie niektóre zbyt rozszerzone, ale łatwo się je selekcjonuje), dobre szczególnie jeżeli sama nie lubisz robić notatek. Wszystko jasne, konkretne, czytelne i stosunkowo tanie

mam jeszcze 2 części z chemii, ale już nie uczy mi się z nich tak dobrze
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: MrsCytoplazma »

ja też mam całą serię, bardzo sobie chwalę Fakt, czasem jest kilka nadobowiązkowych rzeczy poruszonych, ale można je ominąć jak ktoś bardzo chce, a jeśli je przeczyta, to również nie powinno zaszkodzić ja lubię jak mam wszystko wypunktowane, bez zbędnego pieprzenia autora typu: Zapewne drogie dzieci pamiętacie z poprzedniej klasy o tym dowiecie się w następnych rozdziałach itd
Rêves

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: Rêves »

Osobiście mogę Ci polecić części dotyczące bezkręgowców i strunowców, bo tylko takie posiadam. Zdarzają się błędy, ale można je bez problemu wyłapać. Wszystko jest napisane krótko i na temat, bo zdecydowanie ułatwia przyswojenie wiadomości.
Azulaya
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:47

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: Azulaya »

Podczepię się do wątku : Czy ktoś z Was ma książki z serii Bukały i Notatek do lekcji? Czy materiał z obu tych książek pokrywa się czy jednak nie stracę a zyskam zakupując obie serię ?
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: Ósemka8 »

Azulaya, posiadał tylko książki z serii Bukały, ale przed zakupem przeglądałam sporo książek w tym Notatki i wydaje mi się, że materiał się nie pokrywa. Notatki są wypisane od myślników i mi by się np. źle z tego uczyło, bo wolę tekst ciągły a notatki sporządzam sama.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: Smile_Forever »

Też się wypowiem na temat Notatek z lekcji": kupiłam wszystkie ich części, byłam z nich bardzo zadowolona, tyle, że pod kątem przygotowań do matury zawierają za dużo szczegółów bardzo przydały mi się w nauce do Olimpiady Biologicznej, ale do matury wiele informacji się po prostu nie przyda Forma notatek mi bardzo odpowiadała, zresztą sama sporządziłam mnóstwo notatek i bardzo lubię się uczyć z takich zwięzłych źródeł wiedzy, tyle, że to jest dobre po przerobieniu już jakiejś serii podręczników, ponieważ ucząc się zagadnień po raz pierwszy lepiej jest mieć je obszernie i jasno wytłumaczone Notatki z lekcji są lepsze pod kątem rozszerzania wiedzy
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: anna95 »

Również się wypowiem. Bukała jest świetna i doskonale uzupełnia się z Notatkami, które opierają na wielu podręcznikach, w tym np. Podbielkowskich z botaniki. Wypowiadam się na razie na podstawie przerobionych przeze mnie cytologii, histologii i botaniki.
W robieniu notatek korzystam właśnie z Operonu, Bukały oraz Notatek z lekcji i uważam, że całościowo są wystarczające na dogłębne zrozumienie materiału i przerobienie go od podstaw, nawet dla osób uczących się od zera.
Awatar użytkownika
astronika
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2013, o 08:32

Re: Notatki z lekcji biologia-opinie

Post autor: astronika »

Również mam całą serię Notatek z lekcji i najbardziej lubię te starsze, gdzie jest miejsce też na własne notatki, poza tym mają ciekawszy papier. Zdarzają się w nich błędy, ale jak już ktoś wspomniał, łatwo je można wyłapać. Mają przejrzystą oprawę graficzną, osobiście nie widzę tam nic zlewającego się. Zawierają mało grafik, a więcej informacji, zazwyczaj rozszerzonych bardziej niż do matury. Myślę, że są świetne do powtórek, bo jest w nich wszystko co najważniejsze bez zbędnych ozdobników. Bukała też jest oczywiście świetna i ją polecam .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość