Podręcznik do rozszerzonej chemii, kl. II LO

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
linka115
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2013, o 09:45

Podręcznik do rozszerzonej chemii, kl. II LO

Post autor: linka115 »

Nauczycielka dała nam do wyboru podręczniki z trzech wydawnictw:
-Pazdro
-Nowa Era
-Operon
I pytanie, podręcznik, z którego wydawnictwa będzie najlepszy?
Słyszałam, że Pazdro jest napisany trudnym językiem i ciężko coś zrozumieć. Za to z Operona korzystałam na podstawie w klasie pierwszej i moim i wszystkich w klasie, zdaniem to co jest tam napisane jest strasznie zagmatwane. Lanie wody, brak konkretów.
Który byście mi polecili?
linka115
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2013, o 09:45

Re: Podręcznik do rozszerzonej chemii, kl. II LO

Post autor: linka115 »

Dodam, ze nie mogę polegać na notatkach z lekcji, ponieważ na lekcjach bardzo często opuszczamy połowy tematów.
erbe
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 09:20

Re: Podręcznik do rozszerzonej chemii, kl. II LO

Post autor: erbe »

Jest już sporo wątków na ten temat, wystarczy trochę poszukać. Każdy z podręczników ma wady i zalety. Aktualnie jest nowa podstawa programowa i mało kto na forum widział te nowe podręczniki, które aż są moim zdaniem za kolorowe. Nowy operon jeśli jest to 1 seria to prawie niczym się nie różni od starszych wydań. Pazdro nie widziałem, więc się nie wypowiadam, ale z wcześniejszego wydania dobra była część o organicznej, nowa era to prawie to samo co w starszym wydaniu, ale szata graficzna aż przeraża. Rozmawiałem z moją nauczycielką na ten temat i zamierza uczyć z nowej ery, i twierdzi, że będą to podręczniki dość popularne. Na twoim miejscu wybrałbym nową erę w szkole i uzupełniał wiedzę z chemii Rożaka (podręczników) w domu.
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Podręcznik do rozszerzonej chemii, kl. II LO

Post autor: ahepb »

Ja polecam Pazdro do poczytania, ale z dystansem, bo nie wszystko (głównie to, co ciężko zrozumieć) jest ważne i do wykucia. Nowa Era (mówię o podręcznikach sprzed reformy) trochę mnie odpychała, ciężko było mi się z niej uczyć i wyszukiwać informacji, ale jak już coś przeczytałam w innym podręczniku to nagle w Nowej Erze też się znalazło, i to nawet sensownie wytłumaczone. Ale nie jest przyjazna dla oka. Rożaka też mogę polecić do doczytywania, ma fajnie opisane zagadnienia i przyjazną czcionkę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości