Studia 2013/2014 ŚUM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Trampek123
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:29

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Trampek123 »

lolgirl, dziękuję za odpowiedź :* Tak myślałam, koleżanka zmyliła mnie z tym Poniatowskim i wolałam się upewnić a jaki dojazd proponujecie? Ja będę dojeżdżać do dworca i później przesiadka w inny autobus, czy wygodniej tramwajem?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: MrBrightside »

Trampek123 pisze: a jaki dojazd proponujecie? Ja będę dojeżdżać do dworca i później przesiadka w inny autobus, czy wygodniej tramwajem?
Z dworca (tego głównego) prosto pod ŚUM linia 12 jeździ.
Awatar użytkownika
Trampek123
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:29

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Trampek123 »

Dzięki

A powiedzcie jak to jest z tą biofizyką? Bo ja słyszę tylko i wyłącznie takie opinie, od których aż włos się jeży na głowie. Rzeczywiście jest się czego bać?
LenkaIlenka93
Posty: 63
Rejestracja: 12 lip 2013, o 10:30

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: LenkaIlenka93 »

Tez się boje biofizy. Mam pytanie- czy na lek-dent program biofizy jest taki sam jak na lek? I czy my bedziemy miec tez szpilki?

lolgirl
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2008, o 17:53

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: lolgirl »

Rozróżniajcie proszę biofiz na WLK i WLZ. Na WLK jest to przedmiot zapychacz, w Zabrzu, nie wypowiem się, ale mówiąc prawie-wiodący pewnie dużo się nie pomylę. P
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: terrible_justyna »

w Zabrzu biofizyka to najgorszy przedmiot na 1 roku (przynajmniej jeśli chodzi o zdawalność i trudność zaliczenia wejściówek). kierownik katedry to dość specyficzny człowiek, którego chyba życiową misją jest nauczenie przyszłych lekarzy różnych dziwnych biofizycznych prawd życiowych.

LenkaIlenka93, z tego co kojarzę to idziesz do Zabrza to odpowiem - biofiza ma trochę inny program na stomie i leku. stomatologia miała biotermo, czyli najtrudniejszy temat ze wszystkich. u nas ten temat wyrzucili. podobnie rozkład tematów był trochę inny - np. stoma miała oddechowy jako seminarium a my jako ćwiczenie. obiektywnie patrząc stomatologia miała, o dziwo, trudniej na biofizyce niż my. też nie lubią stomatologii - nie chodzili na wykłady u docenta, podczas gdy na leku było tak z 200 osób na wykładach. docent sobie zapisywał kto był na wykładzie (puszczał listy) i później NIEOFICJALNIE wyciągał konsekwencje z niechodzenia na wykłady podczas egzaminu (który w Zabrzu ma formę ustną). zobaczymy jak teraz będziecie mieć, bo co roku trochę modyfikują harmonogramy.
szpilki są na stomie - tyle, że dużo łatwiejsze. nie wbijają w jakieś małe pierdołki jak u nas, tylko raczej jakieś większe, ważniejsze elementy. na stomie chyba nikt nie miał ścieżki, prawie zawsze mieli maxa ze szpilek. u nas na leku często wbijali podchwytliwie lub w jakieś nowe miejsca, o których nie mówili na ćwiczeniach albo po prostu w coś tak małego, że nie było wiadome, w co ta szpilka jest wbita, bo przechodziła przez kilka takich maciupkich elementów no i stoma ma szpilki tylko i wyłącznie po polsku, lekarski ma w dwóch językach.
lolgirl
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2008, o 17:53

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: lolgirl »

Eee. To mordorowy klimat na anatomi na leku jest odpowiednio zachowany również w Zabrzu.
Awatar użytkownika
Trampek123
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:29

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Trampek123 »

Anatomia w trybie 2 semestrów jest do przejścia? Pytam, bo byłam przekonana, że będziemy mieć z nią do czynienia przez co najmniej 1,5 roku. Błędne przekonania wynika pewnie z tego, że w takim trybie studiowała moja mama i nie przypuszczałam, że akurat w tym przedmiocie czas się tak zawęzi. Po drugie nikt nie narzeka na tą anatomię, co ciekawe.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: MrBrightside »

Trampek123 pisze:Anatomia w trybie 2 semestrów jest do przejścia?
Na UJ przechodzą w jeden semestr, więc tak, jak najbardziej, wszystko jest do przejścia.
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: aligator99 »

Zamiast tak plotkować przygotujcie sobie porządny arsenał książek .
tajfun94
Posty: 20
Rejestracja: 1 lip 2013, o 11:20

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: tajfun94 »

Może ktoś ze starszych roczników liste wszystkich ksiazek z jakich korzystał/a na pierwszym roku w katowicach? D
LenkaIlenka93
Posty: 63
Rejestracja: 12 lip 2013, o 10:30

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: LenkaIlenka93 »

Jejuu az tak z tą biofizyką ?:( Boje sie, bo ja nie mam NAWET podstaw z fizy oj cos czuje, ze sie pomęczę troche /
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: terrible_justyna »

LenkaIlenka93, bez spiny. ja ucząc się za każdym razem jedno popołudnie i jedną noc zdałam wszystkie wejściówki za 1 razem (zawsze planowałam rozpoczęcie nauki wcześniej, ale inne przedmioty mi na to nie pozwalały), ucząc się do egzaminu niecałe 2tyg zdałam go na 4
wszystko jest do przejścia!

a brak podstaw z fizyki z liceum - i tak trzeba się nauczyć tego, co jest w rozpisce. fizyka z liceum nie ma z tym prawie nic wspólnego. większość materiału to pamięciówka, niestety. ja starałam się brać to wszystko na rozum, zrozumieć o co chodzi, a definicje i wzory klepanko na pamięć. i jakoś szło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości