Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
smerfetka3322
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:52

Re: poprawa matury

Post autor: smerfetka3322 »

Tak trzymaj muffler
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

Pewnie niektórych z nas to czeka w niedalekiej przyszłości Przemiłe panie z dziekanatu
"pani Halinka"
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

deVries pisze:
randomlogin pisze:Matura jest w pierwszej polowie maja - jaki to jest okres zaliczen? Te pare dni spokojnie mozna wyrwac.

No u nas były z tym problemy, bo zaliczenia z niektórych przedmiotów wypadały w dni matur z biologii i z chemii. Nie wiem jak jest na innych uczelniach i kierunkach, ale u nas trzeba wszystko zaliczyć przed sesją, w sesji tylko egzaminy.
U nas też wypadł kolos z organów w dzień matury z biologii bodajże. Ale dogadaliśmy się i jakiś większych problemów z tym nie było więcej kłopotów było ze znalezieniem wolnego terminu na napisania tego zaległego koła niż z niechęcią prowadzących, którzy wykazali dużą wyrozumiałośc. No racja mi wypadły w przeddzień matur dwa razy laborki kończące się o 19.30, których nie mogłam opuścic i powrót o 2 w nocy do domu
Awatar użytkownika
krwinka94
Posty: 96
Rejestracja: 27 lis 2012, o 17:17

Re: poprawa matury

Post autor: krwinka94 »

Witajcie synki.

Słuchajcie, tak czytam, czytam nasze forum.O co chodzi z tą opłatą za studia?

Tzn. jeśli teraz będę studiować, tudzież zimować na biologii, to, gdy dostanę się na lekarski będę wnosić jakąś opłatę za to, że zrezygnowałam i się przenoszę?
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: poprawa matury

Post autor: szska »

krwinka94, jak zostajesz studentem dostajesz jakieś punkty (nazwy/skrótu nie pamiętam) i dostajesz taką ich ilość że masz 5 lat studiów za free. Jak rok posiedzisz na biologii i potem przeniesiesz sie na leka który trwa 5 czy 6 lat (sama nie wiem jak to liczą) to braknie ci tych punktów i w momencie jak ci się skończą to trzeba będzie płacić jak za niestacjo, a kwoty są straszne.
Tak ja w tym temacie jestem poinformowana- jak się mylę to poprawcie.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury

Post autor: randomlogin »

Z grubsza sie zgadza, tylko warto wspomniec o 30 punktach gratis. No i cena nie musi byc rowna cenie studiow niestacjo, ale jest to na pewno ten sam rzad wartosci (a na sporen czesci uczelni tak jak piszesz - dokladnie ta sama wartosc). A punkty nazywaja sie ECTS - european credit transfer system czy cos takiego.

Awatar użytkownika
krwinka94
Posty: 96
Rejestracja: 27 lis 2012, o 17:17

Re: poprawa matury

Post autor: krwinka94 »

Synki, kto startuje od września z nauką? : D
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: poprawa matury

Post autor: cricoid »

Jak zużyjecie ECTS to musicie dopłacac potem. True story. O zaliczenia w dniu matur sie nie martwcie. Szkoła wystawi wam zwolnienie, a zaległosci ( kolokwia itp ) odrobicie ( czytaj: zdacie w drugim terminie).
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Nie nie wszędzie tak łatwo i gładko. Moja koleżanka z położnictwa miała akurat wtedy praktyki i nie ma zmiłuj, nie chcieli jej puścic Na ogół racja nie robią problemów to fakt, ale jednak przezorny zawsze ubezpieczony lepiej to wcześniej załatwic, żeby nie wyszło takich jaj
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury

Post autor: randomlogin »

Zawsae mozna zapasc na jakas przykra przypadlosc w tym okresie. Taka wymagajaca zwolnienia. Albo po prostu nie przyjsc i uznac, ze martwic sie bedzie potem - to moja taktyka :d zwykle dziala bez zarzutu.

mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Tak tylko zawsze to potem 5 godzin mniej w sesji na naukę, bo odrobic zajęcia trzeba. A że u nas odrabianie wszystkich zajęc z całego roku odbywa się już praktycznie w sesji więc pozdro jak ktoś ma np. zaległe 2 laborki Ja nie byłam raz bo nie mogłam chodzic byłam po wizycie u chirurga to potem żałowałam że się nie wlokłam po tej sali we właściwym terminie.
Awatar użytkownika
Aline Helen
Posty: 8
Rejestracja: 6 lut 2013, o 19:43

Re: poprawa matury

Post autor: Aline Helen »

Ano właśnie, problem ze studiami - jakoś nie wyobrażam sobie siedzenia rok w domu, wolę iść na studia i równocześnie uczyć się do matury (najwyżej mnie wyrzucą)
I zaczynam od września, tak
btw polecacie iść na korki czy lepiej zaopatrzyć się we wszystkie możliwe książki i studiować je samemu?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury

Post autor: randomlogin »

mis koala pisze: Tak tylko zawsze to potem 5 godzin mniej w sesji na naukę, bo odrobic zajęcia trzeba. A że u nas odrabianie wszystkich zajęc z całego roku odbywa się już praktycznie w sesji więc pozdro jak ktoś ma np. zaległe 2 laborki Ja nie byłam raz bo nie mogłam chodzic byłam po wizycie u chirurga to potem żałowałam że się nie wlokłam po tej sali we właściwym terminie.
Moj panie. Chyba bym sie zalamal jakby u nas tak bylo biorac pod uwage moje. swobodne podejscie do obowiazkowych obecnosci. Nie no, to u nas wszystko mozna jakos odrobic o ile sie nie przegnie z iloscia. I to nie w sesji. A wiekszosci w ogole nie trzeba, tylko machaja reka i podpisuja kartke. Czasem nawet jesli kogos nie bylo na ponad polowie zajec, czy nawet na zadnych. :p

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości