Przymiotno kanadyjskie, bylica, babka, krwawnik, jastrzębiec baldaszkowaty, dzwonek, wrzos, niecierpek, koniczyna

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Awatar użytkownika
ŻuczekAdam
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2013, o 13:48

Przymiotno kanadyjskie, bylica, babka, krwawnik, jastrzębiec baldaszkowaty, dzwonek, wrzos, niecierpek, koniczyna

Post autor: ŻuczekAdam »

Witam!

Poniżej umieszczam linki do zdjęć roślin (samych zdjęć jest dużo, a nie chciałbym by temat wizualnie był, aż tak długi), które mnie interesują (jeżeli komuś mogłoby to pomóc zostały zebrane dzisiaj, w Gdyni, w okolicach Polanki Redłowskiej, tj. tuż nad samym morzem). Wrzucam temat jako, że nie jestem orłem w rozpoznawaniu, a jestem niemal pewien, że są tu ludzie zdolni zidentyfikować roślinki na pierwszy rzut oka. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję!
1. roślinka
11.jpg
12.jpg
13.jpg

2. roślinka
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
3. roślinka
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
4. roślinka
41.jpg
42.jpg
43.jpg
44.jpg
5. roślinka
51.jpg
52.jpg
53.jpg
54.jpg
55.jpg
56.jpg
6. roślinka
61.jpg
62.jpg
63.jpg
64.jpg
7. roślinka
71.jpg
72.jpg
73.jpg
74.jpg
75.jpg
8. roślinka
81.jpg
82.jpg
83.jpg
84.jpg
85.jpg
86.jpg
9. roślinka
91.jpg
92.jpg
93.jpg
94.jpg
Jest to mój pierwszy post zamieszczony na tym forum. Planuję wrzucać na to forum problematyczne dla mnie roślinki regularnie. Proszę o wszelką krytykę dotyczącą zdjęć (ich jakości, sposobu wykonania, być może do dokładniejszej identyfikacji potrzebne są jeszcze jakieś inne części rośliny?) i ich sposobu umieszczenia w tym poście (jeżeli jako użytkownicy uważacie, że zdjęcia bezpośrednio wrzucone do postu byłyby bardziej wygodne, proszę o informacje). Jeszcze raz dziękuję bardzo za wszelką pomoc i poświęcony czas.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: Pomoc w rozpoznawaniu roślin do zielnika.

Post autor: sygilaria »

Nie jestem jedną z tych biegłych w identyfikacji, ale może choć troszkę pomogę
3. to babka, praawdopodobnie babka zwyczajna, a ta łodyga to kwiatostan
4. krwawnik, prawdopodobnie krwawnik pospolity
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Pomoc w rozpoznawaniu roślin do zielnika.

Post autor: DrTrutek »

Przymiotno kanadyjskie bylica posp. babka krwawnik jastrzębiec baldaszkowaty dzwonek wrzos niecierpek drobnokw. koniczyna rozesłana (biała).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość