Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
m8921
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2013, o 17:32

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: m8921 »

Lunette pisze: Matematyki sama nie rozszerzałam, robiłam wyłącznie matury z zeszłych lat w kwietniu
Serio? Pełen podziw! A kiedy zaczęłaś robić te arkusze?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: mis koala »

Ja strasznie żałuję, że nie pisałam mat R ! ale to strasznie. Miałam świetnego nauczyciela w liceum, czasem coś nam wtrącił z rozszerzenia i ogólnie jakoś większych problemów z matmą nigdy nie miałam, a nawet bardzo ten przedmiot lubiłam. Moja przyjaciółka tak samo jak lunette dosłownie przerobiła tylko arkusze i ma 80%, bo jak sama stwierdziła ta matura jest dośc schematyczna i często jakieś typy zadań się powtarzają. Teraz już nie byłabym w stanie takiej matury nawet na 30% napisac, jako że już praktycznie 2 rok żyję bez matematyki i nie pamiętam nawet wzorów na ciągi, ani jak to się liczyło. Ale tak jak ktoś też pisał wyżej, jak ci się nie uda z biol i chem to dobrze napisana matma da ci przepustkę na większośc kierunków na polibudzie czy innych uczelniach. Teraz też coraz więcej uczelni wprowadza przelicznik na mat R 1 a mat P 0,5 na pewno UJ od przyszłego roku też w ten sposób będzie rekrutował. Także ja na pewno gdybym teraz pisała swoją pierwszą maturę pisałabym mat R
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: młody technik »

Z racji zmian w rekrutacji w roku 2014/1 raczej nie warto, no chyba, ze ktoś lepiej pisze matmę o bio lub chem i chce iść do Łodzi.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: mis koala »

macko1427 pisze:jestes pewna ze lacina nie jest brana pod uwagę na studiach? Nam nauczycielka z łacinskiego mowila że jak będziemy chodzili na łacinę w liceum to wtedy na studiach bedziemy z niej zwolnieni i bedzie wiecej czasu na naukę na studiach

U nas było tak, ze ci co mieli łacinę w liceum i mieli ocenę wystawioną na świadectwie to nie chodzili na nią wcale. W ten sposób też odbywało się przydzielanie do grup
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: rysieńka »

mis koala pisze: Moja przyjaciółka tak samo jak lunette dosłownie przerobiła tylko arkusze i ma 80%, bo jak sama stwierdziła ta matura jest dośc schematyczna i często jakieś typy zadań się powtarzają.
Widać, że Twoja przyjaciółka miała po prostu zdolności matematyczne, a o maturze z matematyki nie powiedziałabym w żadnym przypadku, że jest schematyczna. Spójrz na zadania typu udowodnij, że. na roz. W tym roku akurat było dość standardowo, z resztą istnieje dużym problemem na matmie jest MAŁO czasu (tak 3h to niewiele), w tym roku miałam dość dużego pecha do zadań z prawdopodobieństwa, bo były aż 2, więc właściwie je zostawiłam i skupiłam się na pozostałych i wyszłam 3 minuty przed czasem.

Powiem szczerze, że mi matma zabiera dość dużo czasu, w szkole miałam 4 godziny rozszerzenia i 3 godziny podstawy, a do domu dość dużo zadawane. Zadania z roz, nawet jeśli nie są trudne logiczne, to zawsze wiążą się z dużą ilością obliczeń (szczególnie te z Operonu) i był czas, że więcej się uczyłam matmy niż bio czy chemii.

Nie oszukujmy się też, że różnica między pods a roz jest ogromna. W tym roku miałam z pods 98%, a z roz tylko 58%. Z drugiej strony nigdy nie byłam jakimś specjalnym geniuszem matematyczny, więc moje wyniki nie były dla mnie zaskoczeniem.

Przy obecnych warunkach rekrutacji właściwie ta matma rozszerzona ratuje mi tyłek, bo gdyby nie ona nie miałabym nawet cienia szansy na medycynę. Teraz istnieje możliwość, że się dostanę, chyba że w Łodzi skoczą wysoko progi.
Awatar użytkownika
suzaku
Posty: 135
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:37

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: suzaku »

Jakie dajecie szanse na zdanie matury z matematyki rozszerzonej, ucząc się jej po roku od zakończenia szkoły i mając pierwszy raz z takową do czynienia? x
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: annusza »

W dużej mierze zależy to od Twoich predyspozycji . Jak radziłaś sobie z podstawą?
Awatar użytkownika
suzaku
Posty: 135
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:37

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: suzaku »

Całkiem że nieźle. Większych problemów nie miałam. Bije się z tą myślą, ponieważ to dużo może mi pomóc w razie zawalenia biologii czy chemii, ale jednocześnie podjęłabym się dość dużego ryzyka, bo to trzecie podejście i nie wiem czy wato łapać tyle srok za ogon x Myślicie, że to jest wykonalne, czy lepiej nie pakować się w opanowywanie kolejnego przedmiotu? x
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: Mårran »

Możesz podejść do niej, chociaż imo zależy to od wymogów rekrutacji, których nie znam - czy ta matematyka przyda się przy składaniu na uczelnie, na które chcesz iść. Z tym że jeśli chcesz skupić się na biologii i chemii, to możesz z matematyki przygotować się bardziej pobieżnie. Ucz się rozwiązywać zadania, treści typowo maturalne, nie uzależniaj od ej matury wszystkiego.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość