Ile nauki na 1 roku?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Ile nauki na 1 roku?

Post autor: chaosik »

Hej, moglibyście powiedzieć ile mniej więcej dziennie poświęcaliście czasu na naukę na 1 roku? Ile Waszym zdaniem przeciętnie zdolna (albo mniej niż przeciętnie) osoba będzie musiała poświęcić godzin na naukę, żeby przetrwać na tym 1 roku?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Ile nauki na 1 roku?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie ma przeciętnie, ludzie są bardzo różnie zdolni - znam takich co 6 lat bez najmniejszej przesady nie wychodzili z książek i takich co mieli czas dorabiać - często osiągając lepsze nawet oceny.
Ale na pierwszym roku jak pamiętam człowiek się uczył wolniej, więc i dłużej. Ja jednak nigdy przez 6 lat nocy nie zarwalem.
Awatar użytkownika
FretkaMD
Posty: 47
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:03

Re: Ile nauki na 1 roku?

Post autor: FretkaMD »

różnie, czasem wcale, czasem godzinę-dwie, a bywało, że i 5-6 jak wolniejszy dzień. Nocy też na 1 roku żadnej nie zarwałam
Ale byli też tacy, którzy się uczyli po kilkanaście godzin dziennie. Ja to bym chyba oszalała, no ale co kto lubi

Najwięcej nauki to przed jakimś zbliżającym się kolokwium/egzaminem, ale bez przesady.

najważniejsza jest w miarę systematyczna nauka, żeby sobie nie robić zaległości, a ile godzin Tobie potrzeba to się już musisz sam/a przekonać.
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: Ile nauki na 1 roku?

Post autor: dr-a »

pytanie bez sensu. każdy uczy się tyle, ile potrzebuje, do momentu aż zrozumie/zapamięta. a poza tym jaka to przeciętna osoba? jakie kryterium trzeba spełnić, by być określonym jako przeciętnym czy nieprzeciętnym?
Ijoijo
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 17:11

Re: Ile nauki na 1 roku?

Post autor: Ijoijo »

na pewno w 2 semestrze więcej, bo jeśli pozostanie obecny system nauczania anatomii, to jakos pod koniec marca znaczna część osób będzie już na grubym punktowym minusie z perspektywą niedopuszczenia do egzaminu. pierwsze półrocze wspominam dość lekko, w drugim (tak od brzucha) było już słabiej. A i tak skończyło się tym, że jakieś 50%(?) osób na roku pisała wyjściówke (mówie o I wl). Chociaż egzamin był już jednokrotnego wyboru, poza tym rowniez pytania były prostsze, oby tę forme przeniesli rownież na kolokwia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post