Ochrona lasów tropikalnych i Amazonii

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Fikcyjna ochrona Amazonii

Post autor: Sil »

Chęć zysku jest bardzo silna. Pytanie tylko, czy ludzie, którzy uprawiają ten proceder lub zgadzają się na to, są świadomi zagrożenia?
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Fikcyjna ochrona Amazonii

Post autor: Rayne »

Myślę,że są świadomi,bo dość dużo się o tym mówi,ale dla nich zyski są ważniejsze od jakiś tam drzewek w Amazonii
Widocznie przysłowieMądry Polak po szkodzie można też do innych ludzi przykleić
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

[Film] Krytyczny czas lasów deszczowych

Post autor: Timi »

Ojj dawno mnie nie było tutaj:) wiele si epozmieniało, doszły nowe działy:) ja zawitałem aby pokazać wam film, mojej twórczości, wykorzystałem zebrane informacjie przezemnie na momi forum, postanowiłem stworzyć krotki spot informujący ludzi jak wielkim dla nas zagrożeniem jest wycinka lasów deszczowych, a mało udzi zdaje sobie z tego sprawę że nasz gatunek nie przezyje bez tych lasów.

Tom
Posty: 64
Rejestracja: 1 lip 2007, o 15:39

Re: Krytyczny czas lasów deszczowych

Post autor: Tom »

Pierwsze co to pochwał i podziękowanie Film krótki i świetny. Ująłeś w nim sedno zagmatwanej i BARDZO trudnej sprawy. Miałem dreszczyk jak go oglądałem bo to co w nim przedstawiłeś jest prawdą. Szkoda tylko że ludzie nie działają aby zahamować proceder. rzeczywiście w dzisiejszych czasach jest jeszcze większy problem lasami strefy podrównikowej. Szkoda tylko że to co zrobiłeś trafia do tak małej garstki ludzi.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Krytyczny czas lasów deszczowych

Post autor: Pablo »

Muszę przyznać bardzo fajny film, ładnie złożony i dobrze dopasowana muzyka , a co najważniejsze porusza bardzo ważny i trudny temat.
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Krytyczny czas lasów deszczowych

Post autor: Timi »

Dziękuje, super że został pozytywnie przyjęty i ze trafia. a co do lasów podrównikowych to są one w tak beznadziejnej sytuacji ze praktycznie nie było co pokazać, dzisiaj to prawie same pastwiska, ale kilka fotek z tego filmiku pkazywało lasy podrównikowe) (na szczęście coś jeszcze zostało). hmm jesdt tyle do powiedzenia, ale w 2,5 minutach filmu trudno wszystko ując dlatego też zamieściłem linka na moje forum, mało odwiedzane ale uaktualniam cały czas , to forum ejst sqwogo rodzaju bazą danych, kazdy kto wejdie znajdzie tam wsyzstko o ej tematyce, oczywiście zapraszam)
martapp
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2007, o 11:44

Lasy tropikalne

Post autor: martapp »

mam na zadanie zrobic plakat, ktory nawoluje do ochrony lasow tropikalnych. gdzie mam o tym szukac, i dlaczego warto je chronic? prosz pomozcie
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: lasy tropikalne

Post autor: yeast »

Wpisz w google lasy tropikalne i kliknij pierwszy link. Potem przeczytaj pierwszy akapit, potem pomyśl i poszukaj dalej.
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: lasy tropikalne

Post autor: shetanii »

Warto je chronić bo żyje w nich ponad połowa gatunków roślin i zwierząt na Ziemi mimo iz zajmują stosunkowo niewielką powierzcznię, bo są zielonymi płucami Ziemi - zużywamy coraz więcej tlenu (przemysł itd) a gdzieś muszą się jego zasoby odnawiać (CO2 O2 w trakcie fotosyntezy, innej drogi nie ma)
Stabilizują klimat ziemski, regulują cykle wodne, sądomem dla największej ilości gatunków fauny i flory na świecie.

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Wilgotny_las_r%C3%B3wnikowy

Kod: Zaznacz cały

sciaga.pl/tekst/27037-28-lasy_tropikalne_i_ich_zagrooenia
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: lasy tropikalne

Post autor: yeast »

Innymi słowy mają znaczenie dla bioróżnorodności, klimatu, kultury żyjących tam ludzi, gospodarki, poszukiwania nowych leków, itd., itp.
martapp
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2007, o 11:44

Re: lasy tropikalne

Post autor: martapp »

Naprawde dzieki za pomoc
amvaradel
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 18:48

Avatar i Indianie przeciwko hydroelektrowni w Brazylii

Post autor: amvaradel »

Nieoczekiwany sequel Avatara. W realu. Zamiast na Pandorze, walka rozgrywa się o las tropikalny w Brazylii. J.Cameron i ekipa z Avatara bronią Indian i brazylijskiej puszczy
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Avatar i Indianie przeciwko hydroelektrowni w Brazylii

Post autor: lith »

cytując basha:
<terlikiękny film ten avatar
<terlikwspaniała opowieść o idealnej rasie mającej cele i marzenia
<terliktylko te niebieskie dzikusy musiały wszystko zaprzepaścić
Oczywiście żartuje mamy tu konflikt interesów.
Z jednej strony:
-pierwotna puszcza
-miejscowa ludność
Z drugiej strony:
-energia dla 26 milionów ludzi
-przy skali z jaką wycinane są pierwotne puszcze kawałek 20x20km nie wydaje się taki olbrzymi.

Sprawa nie jest taka prosta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości