Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: Karolajn18 »

Analityka medyczna jest jednym z mniej wymagajacych kierunkow medycznych, w porównaniu do medycyny, stomatologii czy farmacji 1 rok jest naprawdę lajtowy. Wiem, bo przez rok to studiowałam i udało mi się poprawić maturę i dostać na stomatologię. Więc jestem przykładem na to, że da się. Ale jest to bardzo indywidualna kwestia - dużo ludzi z mojego rocznika (z analityki) nie poprawiło matury. Z drugiej strony - są i tacy, którzy dali radę poprawić maturę będąc np. na niestacjonarnej medycynie, żeby się przenieść na stacjo.
Z własnego doświadczenia mogę Ci doradzić, że skoro nie jesteś przekonana do tego kierunku i wiesz, że nie chciałabyś kontynuować go za rok - to nie warto iść. Skoro weterynaria to twoje marzenie i jesteś zdecydowana - to skup się na maturze. Ja teraz żałuje, że podjęłam tamte studia, a nie uczyłam się w domu, myślę, że mogłabym napisać maturę na tyle lepiej, żeby dostać się do innego miasta, bliżej domu. Jeżeli rodzina cię nie naciska (tak było w moim przypadku) to nie idź na studia, lub zrezygnuj po semestrze (wtedy też nie będziesz za semestr płacić). Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie, więc dobrze to przemyśl
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: Madridistka »

Właśnie nie wiadomo co będzie z tymi gratisowymi punktami. Ja słyszałam, że są one tylko na zmianę kierunku i jeśli zaliczysz cały rok to te gratisy przepadają. Random znowu mówi, że dzięki tym gratisom teoretycznie będzie się płacić tylko za ostatni sem.
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: cyjanowodor93 »

Karolajn18 pisze:Analityka medyczna jest jednym z mniej wymagajacych kierunkow medycznych, w porównaniu do medycyny, stomatologii czy farmacji 1 rok jest naprawdę lajtowy. Wiem, bo przez rok to studiowałam i udało mi się poprawić maturę i dostać na stomatologię. Więc jestem przykładem na to, że da się. Ale jest to bardzo indywidualna kwestia - dużo ludzi z mojego rocznika (z analityki) nie poprawiło matury. Z drugiej strony - są i tacy, którzy dali radę poprawić maturę będąc np. na niestacjonarnej medycynie, żeby się przenieść na stacjo.

Mam nadzieje,ze bedzie tak jak mowisz!
Awatar użytkownika
loczyslav
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 22:54

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: loczyslav »

Jestem właśnie po pierwszym roku analityki i moim skromnym zdaniem jest możliwe poprawianie matury. W październiku zaczynam lvl 2 na a.med jednak w tym roku postanowiłam spróbować zrealizować marzenie i dostać się na lek, dlatego podwyższam wynik z biologii i chemii. Mi studiowanie niezwykle pomogło, bardzo przez ten rok dojrzałam i będąc na studiach, ucząc się na nich chemii, anatomii czy biologii medycznej (na której z resztą trzeba było przerobić całą genetykę i komórkę aby zrozumieć ćwiczenia) będą dla mnie bardzo przydatne w roku obecnym. Studiowanie pomaga, determinuje do tego aby się nie lenić, nie można sobie powiedzieć zrobię to jutro, przecież mam czas.
Pozdrawiam!
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: cyjanowodor93 »

loczyslav pisze:Jestem właśnie po pierwszym roku analityki i moim skromnym zdaniem jest możliwe poprawianie matury. W październiku zaczynam lvl 2 na a.med jednak w tym roku postanowiłam spróbować zrealizować marzenie i dostać się na lek, dlatego podwyższam wynik z biologii i chemii. Mi studiowanie niezwykle pomogło, bardzo przez ten rok dojrzałam i będąc na studiach, ucząc się na nich chemii, anatomii czy biologii medycznej (na której z resztą trzeba było przerobić całą genetykę i komórkę aby zrozumieć ćwiczenia) będą dla mnie bardzo przydatne w roku obecnym. Studiowanie pomaga, determinuje do tego aby się nie lenić, nie można sobie powiedzieć zrobię to jutro, przecież mam czas.
Pozdrawiam!
Dzieki! Bardzo mi pomoglas, bo juz zaczynalam watpic czy czasem nie zrezygnowac. I Chyba masz racje, z tym odkladaniem rzeczy na pozniej
Awatar użytkownika
loczyslav
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 22:54

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: loczyslav »

A gdzie się dostałaś na AM?
Awatar użytkownika
Kojtek
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2007, o 22:09

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: Kojtek »

Hej,będę na IV roku analityki medycznej teraz i 2 farmacjii z tym że z farmacji rezygnuje,i będę również poprawiał maturę,walczę o lekarski ]
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: cyjanowodor93 »

loczyslav, Bydzia, bo najblizej mam

Kojtek, chetnie wezme to miejsce na farme
Awatar użytkownika
loczyslav
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 22:54

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: loczyslav »

Zadowolony jesteś z analityki? Czy uważasz, że mógłbyś ostatecznie pracować w tym zawodzie? Ja próbuję podejść ten jeden raz do matury i już nigdy więcej bo sądzę, że szkoda mi będzie już dwóch lat spędzonych na analityce. Pytam bo zdania odnośnie tego kierunku są bardzo mocno podzielone

Ja Szczecin HCNku
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Analityka medyczna, a nauka do poprawy matury

Post autor: cyjanowodor93 »

No wlasnie, chetnie sie dowiem od doswiadczonych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości